Lazer Epilasyon Rio Scanning ve Rio Lahr Laser Epilasyon Aletleri Hakkında Paylaşım Alanı

Ufs bütün hevesim kaçtı tamda almaya karar vermiştim
Şimdi bu alet sabırlı olursak işe yarıyormu yaramıyor mu
Salonlarda çok para istiyorlar

herkese merhaba arkadaşlar
yaklasık 7-8 aydır bi güzellik merkezinde lazer epilasyon yaptırdım tüm bölgelere bizim anlaşmamızda oradaki yetkili paket pograma aldı bizi ve birazda para kaygısıyla 4 seansda kesin biter dedi 4 seans artı 4 kontrol sonucu belirgin bi azalma olsada bitmedi tamamen bende gecenlerde bu rio lazeri gördüm nette almaya karar verdim tabi öncelikle yorumları okumak istedim ve tesadüfen burda buldum hepsini okudum ancak kafama takılan seyler oldu onu sormak istiyorum özellikle 2008 tarihli ilk yazıları yazan arkadaşlara;

öncelikle bu rio denen alet 2 çeşit sanırım biri normal biri taramalı geçiyor benim gittiğim güzellik salonunda da bi diot dedikleri jeli olan ve sürülen bi lazer vardı birde alexandra denilen atış yapan jelsiz bi lazer vardı sanırım bu rio taramalı denilen diot gibi bişi bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim

birde bazı bilgilerimi paylaşmak istiyorum;

1-bu iki lazernde öncesi kıl temizliği farklı eger diotsa yani jelli olan rio ise tras köpüğü ile bildiğinz pürüzsüz traş etmeniz gerekio yok eger alexanraysa yani klasik rio (taramasız olan) ondada tüylern boyunu kısaltmanz gerekio tamamen jiletlemek değil yani ewde uygulamadan 2-3 gün önce bu dediğim traş köpüklü pürüzsüzü yapıp 2-3 gün cıkmasını bekleyebilirsiniz
(tabi bu ilk soruda sordugum taramalı ve normal rio lar dediğim gibi diot ve aleksanra benziyorsa!!)

2-birde ugrastırıcılıgından şikayetçi olmussunuz genelde ancak gittiğinz merkezlerde de özellikle aleksantrada küçük küçük bölgeler halinde sizi kalemle işaretleyip tek tek uğraşıyorlar yani bunda diğernden bi fark göremedim
3- son olarak da bazı arkadaslarımız 2 günde bir yaptıgını yada1 haftadr sonuc almadığını söylemiş bunu kesinlikle doğru bulmuyorum bi uzman değilim ama lazer uygulamaları arası en az 15 gün gecmesi gerekir allah korusun lekelenmeler olabilir ayrıca mutlaka jilet veya traş makinesi kullanmak lasım agda cımbız vs gibi seyler kökleri yokeder uyguladığınız lazer bi işe yaramaz

umarım yardımcı olabilmişimdir ve umarım sorularımı yanıtlarsınız herkese iyi geceler arkadaşlar

son zamanlarda reklalarda çok bahsediliyor.acaba alanların son durumu ne,memnun kalıyorlar mı.
yani bu alet gerçekten alınmaya değer mi?

merhaba ben yeni katıldım. evde kullanılan lazerli epilasyon aletleri hakkında şuan için bilgisi olan varmı? daha doğru kendisi kullanan ya da çevresinde kullanıp memnun olan varmı? nette birkaç marka var ama bilmiyorum ne yapsam

merhaba arkadaşlar;bu konudaki tecrübelerimi paylaşmak istiyorum açıkçası pek işe yaradığını düşünmüyorum, diyelim ki uzun vadede sonuç alınabiliyor ama inanın değmez o kadar zor ki yapması çok yorucu çok yavaş saatlerinizi vermeniz gerekiyor.merkezlerde lazer yaygınlaştıkça fiyatlarda düştü gidin adam akıllı kesin sonuç alın ve yorulmadan..kesinlikle tavsiye etmiyorum

vallah bende isvicrede yasiorum orda bi kac kiside yorumlar okumustum almislar ebayde felan pek menun degiler simdide satmaya calisiorlar bencede uzmana gidin daha iidir cocuk oyncagi degil sonuctaaa...ama herkez kendisi bilir:1closedeyes:

Merhaba arkadaşlar, öncelikle bu yazımı sonuna kadar okursanız beni çok iyi anlamış olur ve rio lazer cihazı hakkında gerçekleri ögrenmiş olursunuz. Ben de bu cihazdan almak istedim, herkez gibi güzellik merkezlerindeki fiyatlarının yüksek oluşundan bende lazer epilasyon yaptıramıyorum. Cihazın reklamlarını görünce durumu eşime anlatım ve eşimde cihazın gerçekten işe yarayıp yaramdıgını ögrenmek için büyük bir araştırma yaptı (sonuçta aile bütcemizi düşünmek zorunda,boşa para vermeyelim dedi.) şimdi size cıkan sonucu bilimsel ve teknik açıdan anlatmak istiyorum.

Önecelik Lazerli epilasyon nedir biraz anlatayım.
Lazerler, yoğun bütünleşik, demetsi ve tek renk ışık üreten cihazlardır.Lazer ışını, cildimiz gibi yarı geçirgen dokular içinden hiçbir tepkime yaratmadan geçmektedir ve Kıldaki pigment (melanin) tarafından emilecek dalga boyları sayesinde kılın çevresinde bulunan deri kıla oranla daha açık renkte ise lazerin tüm enerjisi kılda toplanarak kıl kökünü harap ederek yok edilmesini saglamaktır. bu dalga boyları lazerin çeşitlerini göre degişir. reklamlar da gördügünüz cihazın dalga boyu ise diyot tipi 810 nm(nanometre)dir ve profosyel lazer cihazların dalga boyu ile aynı yapıya sahiptir. buraya kadar herşey normal ama bize reklamlarında anlatılmayan ve lazerli epilasyon için gerekli olan diğer şeylerden bahsedilmeyip yüzeysel bilgiler verilmekte. MESALA Atım Süresi (Pulse genişliği) hakında bilgi yok.
PULSE GENıŞLıGı nedir?
Atım süresi yani lazerin dokuya verilme süresi.Bu konu çok önemli ve rio lazerin pulse genişligi kullanma kulavuzunda dahi yazmıyor. Destek bilgi hattına mail attım hala cevap gelmedi.Telefon açtım bilmediklerini söylediler.

Fluens (fluence) yada birim alana düşen enerji miktarı Belli bir alana düşen enerji miktarı joul/cm2 olarak ifade edilir ve profosyenel cihazlar da joul miktarı 18milimetre ucu bulunan cihazın alana 70 joul enerji verdigini ögrendim. Bu miktar kıl kökünü yok etmesi için gerekli olan minumum enerji miktarıdır. şimdi rio lazerin ucu 18 milimetre olarak kabul edersek, kitapcıgında yazdıgına göre cihaz 12volt 500 miliamper güç ile çalışyor bu da demektirki 6 waat saat eder. 6 waat saatin joul karşılıgı da 10,8 joul oldugunu hesapladık. (yani ben hesaplamıdım eşimin arkadaşı var elektirik mühendisi ona hesaplattık.) Buda demek oluyor ki cihazı evimizdeki pirize takıp kendi kendimize lazerle epilasyon yapmak mümkün olmuyor. Keşke bu anlatıklarım gerçek olmasaydı da bu cihaz gerçekten işe yarıyor bütün istenmeyen kıllarımızda kurtulma yolunu daha ucuz ve daha ekenomik yolu bulundu diyebilseydim. XXXXXXXXXXXXXXXX

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, öncelikle bu yazımı sonuna kadar okursanız beni çok iyi anlamış olur ve rio lazer cihazı hakkında gerçekleri ögrenmiş olursunuz. Ben de bu cihazdan almak istedim, herkez gibi güzellik merkezlerindeki fiyatlarının yüksek oluşundan bende lazer epilasyon yaptıramıyorum. Cihazın reklamlarını görünce durumu eşime anlatım ve eşimde cihazın gerçekten işe yarayıp yaramdıgını ögrenmek için büyük bir araştırma yaptı (sonuçta aile bütcemizi düşünmek zorunda,boşa para vermeyelim dedi.) şimdi size cıkan sonucu bilimsel ve teknik açıdan anlatmak istiyorum.

Önecelik Lazerli epilasyon nedir biraz anlatayım.
Lazerler, yoğun bütünleşik, demetsi ve tek renk ışık üreten cihazlardır.Lazer ışını, cildimiz gibi yarı geçirgen dokular içinden hiçbir tepkime yaratmadan geçmektedir ve Kıldaki pigment (melanin) tarafından emilecek dalga boyları sayesinde kılın çevresinde bulunan deri kıla oranla daha açık renkte ise lazerin tüm enerjisi kılda toplanarak kıl kökünü harap ederek yok edilmesini saglamaktır. bu dalga boyları lazerin çeşitlerini göre degişir. reklamlar da gördügünüz cihazın dalga boyu ise diyot tipi 810 nm(nanometre)dir ve profosyel lazer cihazların dalga boyu ile aynı yapıya sahiptir. buraya kadar herşey normal ama bize reklamlarında anlatılmayan ve lazerli epilasyon için gerekli olan diğer şeylerden bahsedilmeyip yüzeysel bilgiler verilmekte. MESALA Atım Süresi (Pulse genişliği) hakında bilgi yok.
PULSE GENİŞLİGİ nedir?
Atım süresi yani lazerin dokuya verilme süresi.Bu konu çok önemli ve rio lazerin pulse genişligi kullanma kulavuzunda dahi yazmıyor. Destek bilgi hattına mail attım hala cevap gelmedi.Telefon açtım bilmediklerini söylediler.

Fluens (fluence) yada birim alana düşen enerji miktarı Belli bir alana düşen enerji miktarı joul/cm2 olarak ifade edilir ve profosyenel cihazlar da joul miktarı 18milimetre ucu bulunan cihazın alana 70 joul enerji verdigini ögrendim. Bu miktar kıl kökünü yok etmesi için gerekli olan minumum enerji miktarıdır. şimdi rio lazerin ucu 18 milimetre olarak kabul edersek, kitapcıgında yazdıgına göre cihaz 12volt 500 miliamper güç ile çalışyor bu da demektirki 6 waat saat eder. 6 waat saatin joul karşılıgı da 10,8 joul oldugunu hesapladık. (yani ben hesaplamıdım eşimin arkadaşı var elektirik mühendisi ona hesaplattık.) Buda demek oluyor ki cihazı evimizdeki pirize takıp kendi kendimize lazerle epilasyon yapmak mümkün olmuyor. Keşke bu anlatıklarım gerçek olmasaydı da bu cihaz gerçekten işe yarıyor bütün istenmeyen kıllarımızda kurtulma yolunu daha ucuz ve daha ekenomik yolu bulundu diyebilseydim. XXXXXXXXXXXXXXXX

teşekkürler arkadaşım.

merhaba. rio yu denemeyi bırakalı baya oluyor. hiçbir sonuç alamadım kullanırken. dediğim gibi gereksiz yere uğraşmaktan başka bir işe yaramıyor. sizin de paranıza yazık olmasın. o fiyata bir lazer merkezinde kampanyalı tüm vücut bile yaptırabilirsiniz neredeyse. ben şu an bir merkeze devam ediyorum,ve sonuçtan çok memnunum.

rio epilasyon aletini almak isteyenler olduğunu gördüm sırf bu yüzden bu siteye kayıt oldum almak isteyenlere kesinlikle tavsiye etmiyorum 2 hafta oldu ben aldım kesinlikle hiç bi işe yaramıyo ve iz bırakıyo deriyi yakıyo ama tüylerde kesinlikle bi dökülme olmuyo reklamlarında 30 gün içerisinde iade alıyoruz diyolar yalan iade etmek için aradım kişisel ürün olduğu için iade kabul etmiyoruz dediler yanlış kullanmışsınızdır dediler yani aleti kesinlikle suçlu bulmuyolar suç bizde kullanım hatası yapıyorum şuan acıyorum verdiğim paraya bunu başkalarınında yapmasını istemediğim için burdan söylemek istiyorum almayın arkadaşlar bilginize

ürün dün elime geçti uzun araştırmalar sonrası en uygun fiyat olarak hereve lazımdan aldım ve gelir gelmez kullandım ürün bence güzel uygulama bölgesinde iğne batmaları şeklinde acılar yaratıyor ve kılları yakıyor bence bunlara bakarak etkili ama uygulaması çok zaman alıyor sonuca gelince etkisini zaman gösterecek hevesle bekliyorum.

:1hug:

merhabalar arkadaslar ben rio lazer taramalı epilasyon aletini alalı 1 seneyi geçti öğrenci olduğum için yapmaya vakit bulamıyorum bir kez çalışıp çalışmadığını denedim sadece yanık kokusu ve hissi veriyor ayda 1 düzenli kullanıldığında sonuç verecek gibi gözüküyor satmayı düşünmüyordum aslında vaktim olduğunda kullanırım diye düşünüyordum ama paraya ihtiyacım olduğu için satmayı düşünüyorum garantisi devam ediyor düşünenler benimle irtibata gecerlerse sevinirim..

Slm arkadaşlar..Ben 1.5 sene önce Rio Salon Lazer aletini aldım..Ve 1.5 yıl kullandım..700 tl 'ye almıştım en son çıkan modelini..O kadar pişmanım ki anlatamam..Hiç faydası yok..Eğer almışsanız paranıza yazık olmuş..en hafif tüylerde bile sonuç vermedi yaa..Kullanımıda o kadar zahmetliki.Sedaece .Bir koltuk altını 2-2.5 saatte bitirebiliyorsun..Sonuç ise fos...Sakın almayın..Birebir kullanmış biri olaraktan söylüyorum..Yetkili servislerini arıyorum..Kimseye ulaşamıyorum..Satanlara ulaştım..Bu ürünü neden sattınız bana..Hanfendi herkes olumlu sonuçlar alıyor dedi bana...Ben bu ürünü düzenli olarak 5 arkadaşımda da denedim..Onlarda da sonuç alamadık..Hepsi bana güldü...Sakın inanmayın..

Merhaba,
Bende epilasyon yaptırmak istiyorum.
Kocaelide epilasyon yaptırıp tavsiye edecek birileri var mı?
ığneli mi daha iyi olur lazer mi.
Şimdiden teşkkürler

kızlar bu aleti kullanmak inanın zor,daha önce arkadaşların yazdığı gibi çok zahmetli.çünkü çok küçük bir alana uygulanıyor.genele vurduğunuzda saatler alıyor.buna da ömür yetmez.bu aletle tüyleri yoketmeye uğraşana kadar yaşlanılır yani kısacası,malesef:KK43:

slm rionun tek kil kokune hedef alanini istiyorsaniz bosuna ugrasmayin derim ben taramali olanini tavsiye ederim ilk alirken her nekadar tek tek atis yapan fiyat konusunda cazip gelsede unutmayin ki alirken kistiginiz paralar elektirikten bol bol gider kaybettiginiz zaman ve can sikisida cabasi Zaten evde uygulanacak hicbi lazer urunu ilk anda etki etmez diye dusunuyorum karar sizin ister alin ister almayin

igneli lazer epilasyonu asla onermem digerleriyle kiyaslarsak mikrop kapma riski daha yuksek diye duymustum kilin kokunu komple cikardigi icin herhalde

X