Maske Tarifleri Kantaron ya nasl alnr kullanlr?

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
E

EU1

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar,

Ben bugün kantaron yagı aldım..Hemen sürdüm alır almaz fakat bunun hem kırmızı var hem de sarısı var. Ben sarısını aldım.. Kızlar normalde benim cildim yaglı zaten kantaron da sonucta bir yag, daha cok yaglandırır mı acaba? Benim suratımda sivilce var ve kırmızı sivilce kaynaklı lekeler var.. Bu yagı kullanan var mı?*CADIARZU

bende bugün aldım küçük bir şişenin içinde 20 ml
ayva çekirdeği maskesini sürdükten sonra kantaron yağı kullanın yazıyordu
yaz olduğu için ayva çekirdeğini bulmam mümkün değil
bakalım tek başına kantaron bir fayda edecek mi....

[B]KANTRON YAĞI FAYDALARI[/B]

Antiseptik, kanama durdurucu, yara ve yanık iyileştirici, iltihap önleyici kantaron yağı, daha pek çok şifa özelliğini bünyesinde barındırmaktadır.

Hem haricen, hem de içilerek hastalıkların tedavisinde kullanılımaktadır. Hücre yenileyici özelliği sebebiyle, özellikle yara ve yanıklarda oldukça etkilidir.

Kantaron yağı hem kantaron bitkisinin, hem de zeytinyağının şifa özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır.

Eski çağlardan beri kullanılan kantaron yağının, mikrop öldürücü ve damar büzücü etkisi modern araştırmalarla da kanıtlanmışdır.

Kantaron yağının faydaları:

Kantaron yağı her türlü yaralarda kullanılmaktadır. Açık yaralar, taze yaralanmalar, kesikler, ezikler, çarpmalar sonucunda oluşan morluklar vb durumlarda iyileşme sağlamaktadır.

Kantaron yağı;

* Antiseptik özelliği ile yarada mikrop oluşmasını önler

* İltihap önleyici özelliği ile yarada herhangi bir iltihap oluşmasını engeller

* Damar büzücü etkisi ie kanamayı kısa sürede durdurur

* Hücre yenileyici özelliği ile yaranın çabuk kapanmasını sağlar

* Aynı zamanda sürüldüğü sürece yaranın sebep olduğu ağrı ve sızıları giderir.

Yanıklarda ve haşlanmalarda da kantaron yağı kullanılabilir. Yanıkları kısa sürede iyileştirdiği gibi, yanık anındaki acıyı dindirir. Yanığın mikrop kapmasını ve iltihap oluşumunu engeller.

Güneş yanıkları için kantaron yağından yararlanabilirsiniz. Yanık bölgelerinize sürdüğünüzde acınızın azaldığını hemen hissedebilirsiniz. Yanıklarınız kısa sürede iyileşecektir.

Trafik kazaları sonucunda meydana gelen iç yaralanma ve iç kanamalarda hem sürülerek, hem de dahilen içilerek kullanılır. Damar büzücü özelliği nedeniyle iç kanamaların durmasına yardımcıdır.

Hematomlarda (derideki mavi-mor lekeler), beze şişkinliklerinde ilgili bölgeye sürülerek masaj yapılır.

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için, cilt bakım yağı olarak faydalanabilirsiniz.

Kantaron yağı bebeklerin pişiklerinde de çok etkilidir.

Yine bebeklerin karın ağrılarında kantaron yağı kullanıldığında ağlamaları sona erer. Ağlayan bebeğin karnına kantaron yağıyla, sağ avuç içi kullanılarak hafif hareketlerle masaj yapılır.

Sırt ağrıları, lumbago, siyatik ve romatizmada masaj yağı olarak kullanılmaktadır.

Yalnız bu rahatsızlıklarda 1/10 oranında ardıç ya da kekik yağı (veya her ikisi de) eklenerek kullanılır. Ağrılı bölgeye bu yağ ile masaj yapılır. Kısa süre içinde ağrılarınızın hafiflediğini göreceksiniz. Değişik bitki kürlerinin yanı sıra, bu masajla hastalığınızı tamamen tedavi etme şansına sahipsiniz.

Dahilen kullanımda kan şekerinin düşürülmesine yardımcı olur.

Dahilen kullanımda iç ve dış varislerin tedavisinde etkilidir. Bunu damar büzücü özelliğiyle yapar.

Mide ağrılarında ve mide ülserinin tedavisinde de dahilen kullanılır.

Yaz-kış ayaklarını ısıtamayanlar da kantaron yağından yararlanabilir

Uyarı: dahilen kullanımlarda günde bir tatlı kaşığından fazla içilmesi uygun değildir.

Kantaron yağı 2-3 sene boyunca tazeliğini ve etki gücünü muhafaza eder.

evt ben de kullanıyorum bu yağı..içine bi de zeytinyağı bal ve limon ekleyerek cildime maske şeklinde uyguluyorum..çok da memnunumm tavsiye ederimm.

eu1 bnde senin gibi bu sebebten dolayı bu yağı kullanmak ıstıorum. lekelerr.. ama yaşım 15 pff bi de dha coq bozmayalmda .. (

kizlar bnm 2. gunum.. svilce lekelerime yapiyorum .. cok yogun bi kivami vr zaten kulak copune dokuyorum cok az yediriyorum izlere. sabah uyandigimda sahane bi berraklik gordum mutlu oldum:)

geceleri yapyorm. cildim yagli ama peeling uygulayp ustune yapnca tam dengede kalyo .. umarm sizlerde iyi sonuclar alrsnz boshayallersmile

Kızım 2 gündür kullanıyor yüzünde iltihaplı sivilceleri sönmeye başladı

Bendeki ev yapımı dogal kırmızı kantaron ilk başta korktm bi kaç sivilce ustunde denedim o sırada hani alttan gelen kırmızı sıvılceler varya ondan çıkıodu sürdüm ne var ne yok söndürdü iz falanda kalmadı şimdi haftada 1 kez kil maskemin içine katıp yapıorum ve sonuç harıka taş gibi cildim var valla :nazar:tavsye edıorum kesnlıkle yıllarca ananem demişti ama yağ hiç sivilce geçirirmi diyerek hiç denememiştim :eek:klava:

kantaron yağını 2 gündür kullanıyorum mükemmel bişiymiş bu yağ tavsiye edrim niyemi bi sivilce cıkdı burnumda dün kırmızı iri bi sivilce acıyoduda bende gece yatmadan kantoron yağını tüm yüzüme sürdüm beimki sarıkantaron yağı sabah kalkdım yok gidmiş sivilce gece bakımı olarak kullanacağım bu yağı

ben lekelerde iyi olduğunu duymuştum
babetlerin yaptığı ayağmdaki yara izlerine sürüyorum haftada 3kere, 1aydır. ama hiç bi değişme yokakannehir

Arkadaşlar benim annemde her sene 1 şişe kantaron yağı yapar. Her derde deva bir yağ bu. İç hasta olmazsın, iltihabı kurutur, yarayı hemen iyileştirir vs vs. Kantaron çiçeğine zeytinyağını döküyorsunuz. Güneşe koyuyorsunuz 2 - 2.5 ay boyunca bekletiyorsunuz kıpkırmızı bir hal alıyor ve yağınız hazır :)

Arkadaşlar benim annemde her sene 1 şişe kantaron yağı yapar. Her derde deva bir yağ bu. İç hasta olmazsın, iltihabı kurutur, yarayı hemen iyileştirir vs vs. Kantaron çiçeğine zeytinyağını döküyorsunuz. Güneşe koyuyorsunuz 2 - 2.5 ay boyunca bekletiyorsunuz kıpkırmızı bir hal alıyor ve yağınız hazır :)

Daha yüzüme kullanmamıştım ama 2 gündür yüzüme de sürüyorum. Bu kadar mucizevi başka bir yağ daha yoktur buna eminim. Kızlar benim yüzümde fazla sivilce yoktur ama bi değişik lekeler vardı çoğunu hafifletiyo çok güzel bi yağ bu :)

Ben de sivilce lekelerim için bir müddet kullandım bu yağı,gerçekten yüzümdeki o kızarıklığı,lekeleri büyük ölçüde azalttı.Bi ışıltı veriyor yüzünüze. Ancak ben uzun süre kullandığım için mıdır bilmiyorum tekrar sivilceler çıktı yüzümde. Aralıklarla kullanmanızı tavsiye ederim.Ama gerçekten pek çok faydası olan bir yağ...

X