Rahim şekli anormal olanlara...

teşekkürler gündoğmadan içime birazda su serpttin şekil olrak ters değilmiş zaten düz olarak şekil farklılığı varmış. peki bişey daha sorucam arkadaşlar tüplerin tıkalı olduğu belli oluyo mu ultrasonda ? teşekkürler:eek:

ult da tuplerın tıkalı oldugu gorunemezmıs rahım fılmı veya laparoskopi ıle bakıyorlarmıs
ben dıs gebelık gecırdım benım doktoruma gıtmeden once 3 tane dr gıttım kımse bısıı soylemedı bırtanesı dedıkı RAHIMIN TERS çok korktum bıde dıs gebelık sonra kendı doktoruma gıttım soyledım yok dedı dogurganlıgı etkılemez dogustanda olabılır bunun bı sebebi yok kendını hırpalama dıe benı çok rahatlattı dr çok onemlı aam ben allaha sukur vıcdanlı durust bırırıne dustum ankarada yasayıpta ondan baska bır doktora gıdılmez dıe dusunuyorum :)

sen şanslıymışsın iyi bir dr bulduğun için ben yeni evlendim sayılır ve ilk defa kadın doğum dr gittim bi acemilik var Allahtan burda sizler olduğunuz için bişeyler öğrenip yorumlayabiliyorum teşekkürler

selam arkadaşlar,
Yarım rahimle doğum yapan arkadaşlar var mı?

benimde rahmim ters yani arkaya doğru. Ama iki doktorda bunun sorun olmadığını söyledi. Normal birşeymiş. Sadece prolaktinim yüksek ve ilaç kullanıyorum.

rahim donuklüğünün çocuk olmamasına bir etkisi yok.senin tüplerin tıkalı olduğu için çocuğun olmuyor canım ama inş olur allahdan ümit kesılmez.her yolu dene derim

Teşekkür ederim mydaisy260621 içimi rahatlattın.Doktorlar düşük ve erken doğum riski çok fazla dediler.Yarım rahimle doğum yapan arkadaşların varsa nasıl başarmışlar,nelere dikkat etmişler öğrenebilirmisin.Allah hepimize sağlıklı ve hayırlı evlatlar verir inşallah............

jinekolojik muayenede doktor ultrasonla alttan bakarken rahmim geriye doğru meyilli ona göre yerleştirseniz iyi olur demiştim.muyeneden sonra doktorum bana hayır geriye doğru değil tam tersine öne doğru rahmin dedi.bunun geç çocuk sahibi olma veya düşükle bir alakası varmı.veya normal doğum zor olurmu.bu konuda bilgisizim fikri olan arkadaşlar lütfen benimle paylaşsın

jinekolojik muayenede doktor ultrasonla alttan bakarken rahmim geriye doğru meyilli ona göre yerleştirseniz iyi olur demiştim.muyeneden sonra doktorum bana hayır geriye doğru değil tam tersine öne doğru rahmin dedi.bunun geç çocuk sahibi olma veya düşükle bir alakası varmı.veya normal doğum zor olurmu.bu konuda bilgisizim fikri olan arkadaşlar lütfen benimle paylaşsın

sola deviye ne demek bilen varsa mesaj atsın lütfen

aynen canım bilen var mı benm de ultrason sonuçlarmda öle bişey yazıyooo :2:

uterus sola deviye anteverttir. uterusun boyutları normaldir. endometrium kalınlğı 3mmdir. myometrium homojendir. bilateral overlerde periferik yerleşimli multiple foliküller izlenmiştir(PCOS)

Douglas normaldir. mesane normal konum ve boyutta olup lümen içi patoloji saptanmamıştır.

sanırım bütün mesleklerde aşırı şekilde bir yozlaşma var. kalite düşüyor.insana saygı sıfır. ben evlenir evlenmez ünv hastanesine gidip hamileliğe engelim var mı öğrenmek istiroyum ablamın da çocuğu olmuyor iyice detaylı araştırmanız için size başvurdum demiştim.cahil beceriksiz doktorlar genetik faktörlere hiç bakmadan bana sapasağlamsın dediler. neticede 1 sene sonra hormonlarımda yumurtlamayı tembelleştiren biraz bozukluk ve bunun için özelde boşuna gördüğüm yumurtlama tedavisinin ardından 8-9 ay sonra da rahmimin yarım olduğunu öğredim.
benim başıma gelenler.eşim çok iyi bir göreve sahip tanınmış biri ve maddi sorunumuz yok. bunu şunun için yazdım hani fakire fukaraya bakmıyorlar derler ya,sağlık sistemi öyle çökmüş ki kim olursan ol farketmiyor.snin paran yada tahsilin karşındakinin cehaletini kapatmıyor.BU YÜZDEN SÜTTEN AĞZI YANAN BİRİ OLARAK DİYORUM Kİ;
LÜTFEN DOKTORUNUZU İYİ SEÇİN.
Merhaba baya olmuş siz yazalı ama bende yarım rahimli olduğumu öğrendim. 2 tüp yarım rahim. Sizin daha sonra gebelik gerçekleşti mi acaba?

X