Pkos hastası olan arkadaşlara yardım etmek istiyorum

blackdress

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2008
45
0
44
Arkadaşlar bende pkos hastasıyım ve bir oğlum var Martta 2 yaşına girecek.sizlerle deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

Arkadaşlar bende pkos hastasıyım ve bir oğlum var Martta 2 yaşına girecek.sizlerle deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

Selam canım bende pkos hastasıyım aralık ayıbda hamile kaldım ama bebeğimin gelişimi durduğu için aldılar.Ben yumurtlama ilacı olmadan hamile kalmıştım.Sen ilaç kullanmışmıydın.

evet ya nasıl hamıle kaldın ilaç kullandınmı naptın anlatırsan sevınırız canım:)

tabi ki ben prof.dr.Bülent tıraşın hastasıyım kendisi Ankara'da.Bana diyabetlilerin ilacı var glucophage 800 diye bir ilaç onu içtim 2 ay içerisinde hamile kaldım.Doğum yapana kadar her gün düzenli içtim.lu an oğlum 2 yaşında hala o hapı içiyorum.

tabi ki ben prof.dr.Bülent tıraşın hastasıyım kendisi Ankara'da.Bana diyabetlilerin ilacı var glucophage 800 diye bir ilaç onu içtim 2 ay içerisinde hamile kaldım.Doğum yapana kadar her gün düzenli içtim.lu an oğlum 2 yaşında hala o hapı içiyorum.
ohap bulantı yapmadımı canım

yaptı tabi hatta iştahımı kesti.ishal oluyordum sürekli.15 kiloya yakın kilo verdim.Korkuyordum acaba bu hap bebeğime birşey yaparmı diye.Ama korkulan olmadı 3.400 gram ağırlığında oğlum oldu.Allah Bülent beyden razı olsun.o hapı hamileyken kullanmamın sebebi bebeğimin gelişimi güzel olsun ve düşmesin diye içtim.Şu an hala içiyorum adetlerim düzenli olsun diye.

Çatlama iğnesi olmadım sadece bu hapla hamile kaldım ben mucize gibi birşey.biliyormusunz bilmem ama pkos pankreastaki insülin direncini bozuyor.Ve bu hap onu düzenliyordu.

ya canım bende pkos hasatasıyım o ilacı kullandım tık yok sonra aşılama ile hamıle kaldım
ılacı içtım bı surehamıle ıken ısth kestıgı ıcın içme dedı dr
sımdı 20 haftalık hamıleyım benımkı ılerı derece de pkos bana yaramadı adet gordurmedı hıc ve onunlada kalamadım

sen sımdı bır tek onu mu ıcıyorsun bebek olduktan sonra vbende adet duzensızlıgı ve az tuylenme var

Arkadaşlar ben şu an çok kilo aldım.çünkü arkadaşımın dediği gibi midem çok bulanıyordu ve ishal beni etkiliyordu.Çarşıya çıkmaz olmuştum.Doğumdan sonra hapı bıraktım.Keşke bırakmasaydım reglilerim 2 ay önce yeniden bozuldu ve aşırı kilo alınca yeniden içmeye başladım şu an iyiyim iştahım yine azaldı.keşke doktorumu dinleyip ilacımı kesmeseydim ve içseydim.neyse ki zararın neresinden dönerseniz kardır.

benimki çok ileri derece de değildi.ultrasonografi ile belli oldu.hormon testlerim yüksek değildi.Bende de hafif tüylenme var.ve sırtım sivilce doldu.şu an tek bu hapı içiyorum evet

günde 2 aslında sabahları aç karnına alıyor şeker hastaları ama ben kahvaltından sonra ve akşam yemeğinden sonra alıyorum.

ilk başlarda agızda metalık tat degısık bı koku gelıyordu yavas yavas alısmıstım evet bayagı zatıflatıyor ben 6 ay içinde 8 kılo verdım tabı bırakınca otomatıkman alıyorsun dogumdan sonra içmeyı dusunuyorum anne sutune zararı var mı pekı

X