ovulasyon testi hakkında acil soru-testi daha once deneyenler bir bakın nolur.

benkibele

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
4.925
43
43
Arkadaslar yumurtlamam duzensiz olugu icin ovulasyon belileme testlerinden aldım. duzenli yapıyordum hep coook acık renk belli belirsiz idi. dunkunun rengi de cok acıktı. bu oglen yaptıgım ise tam rengi degildi ama yakındı. dedim LH seviyesi ya yeni yukseliyor ya da yukseldi dusuyor. biraz once gene yaptım. bu sefer renk biraz daha acık cıktı oglenkinden. yarın sabah gne yapaca ama korkuyorum zamanı kacırmaktan zaten zor yakaladım. sizce LH seviyesi dun gece mi yukseldi de o sekilde koyu cıktı iyice azalınca rengi acıldı yoksa test yanılmıs olabilir mi?

not: her iki testte de 4 saat sıvı almadım. kurallara uydum. (yumurtlama gunun mu peki derseniz, yumurtlamam gereken tarih coktan gecti ama yumurtlamamıstım. gec yumurtlama yani.) cok acil cevap lazım. deneyenler acil ilgi ltf.

oglenkinde de renk tam degildi ama kullanma talimatında renk aynı ya da daha koyu olmalı diyor ama ben o kadar cok acık renk gordum ku bu ay bu onların yanında zenci kalır:) ama tabi tam rengi degildi. bir iki ton acıgıydı.

CANIM KOYU ÇIKTIĞI ZAMAN YUMURTALAMANIN DORUKTA OLDUĞU ZAMAN.
SiLiK ÇİZGİDE YUMURTALAMA DÖNEMİNDE OLDUĞUNU GÖSTERİR.
BEN DAHA ÖNCE BU TESTLERDEN YAPIP HAMiLE KALMIŞTIM.
MORALİNİ BOZMA ve RAHAT OL.
UNUTMA PSİKOLOJİK OLARAK ETKİLENDİĞİNDE BEYNİN REDDEDİYOR.

bende 1 ay ovulasyon testi kullandım.aynı senin gibi kafam karıştı, yok açık yok koyulaştı.testi hatırladığım kadarıyla aynı saatte yapmaya özen gösterin diyorlar.inşallah sen faydasını görürsün...

bende 1 ay ovulasyon testi kullandım.aynı senin gibi kafam karıştı, yok açık yok koyulaştı.testi hatırladığım kadarıyla aynı saatte yapmaya özen gösterin diyorlar.inşallah sen faydasını görürsün...

canım aynı saatte yapıyorum. benim sıkıntım reenk tam koyu degldi. yaıyor ya kullanma talimatında ya aynı renk olacak ya da daha koyu. ama benimki bbir iki tn acıktı. sonraki yaptıgı daha acıktı.(meaktan dun iki kere yaptım) bugun yaptıgım iyice acık. dun denedik bugun de deneyecez artık riske atmamak icin cunku sıcaklık daha yukselmedi.

Samiracım ben de oyle dusunuyorum. dun aksam iliskiye girdim esimle ve Rus metodunu da uyguladım:) hatta iliskiden sonra sonra hic kalkmadım. sabaha kadar hatta. ama cok rahatsız oldum. bayagı uyuyamadım. bugun esime tekrar deneyelim diyecektim ama esim feci grip olmus:KK43: umarım dedigin dogrudur ve yumurtlamam gerceklesmistir. cunku buun iliski sansım yok:KK43: yarın size haber veririm sıcaklık yukelmesini. tam 26 gundur yumurtlamayı bekliyorum. El insaf.

Kibelecim, Eğer her gün aynı saatte test yapıyorsan yumurtlamayı kaçırmış olman imkansız gibi. Kutuda yazdığı gibi, yumurtlamış olman için iki çizgi de en az aynı kalınlık ve koyulukta olmalı. Geçen ay ben de denedim, yumurtlama dönmimde 3 gün boyunca tetst çizgisi kontrol çizgisinden bile daha koyu çıktı. Gerçi hamile kalamadım o ayrı !

Samiracım evet dedigin dogru cıktı. bugun sıcaklıgım birden bire yukseldi. sabah olcemedim gerci. ama benm sıcaklıgım aksam saatlerinde bile 36.6 civarındadır. bu gun 37.3 olmustu. yani testteki renk tam koyu olmasa da gunu yakaladım Allah'a sukur. simdi adet gunumu bekleyecegim. gec yumurtlama oldugu icin de (27. gun yumurtladım:KK43: ) Allah'tan cok fazla beklemem gerekmeyecek. Allah'ım insallah hayırlısı ile hamile olurum yarabbim. zaten testte cıkması icin de en az bir 10-12 gun lazım.

CANIM KOYU ÇIKTIĞI ZAMAN YUMURTALAMANIN DORUKTA OLDUĞU ZAMAN.
SiLiK ÇİZGİDE YUMURTALAMA DÖNEMİNDE OLDUĞUNU GÖSTERİR.
BEN DAHA ÖNCE BU TESTLERDEN YAPIP HAMiLE KALMIŞTIM.
MORALİNİ BOZMA ve RAHAT OL.
UNUTMA PSİKOLOJİK OLARAK ETKİLENDİĞİNDE BEYNİN REDDEDİYOR.

merhaba arkadaşlar benimde bu kitlerle başım dertte adetimin 13.günü yaptım silik çizgi çıktı 14.gün 10 dk içinde ikinci çizgi çıktı ilki kadar koyu değildi fakat bir gün önce yaptığımdan daha koyuydu.bugün 16.gün yine yaptım ilk yaptığım gibi silik çıktı.bu 14.gün yumurtlama başladı ve dün yumurtlama oldu anlamınamı geliyor yoksa olmadımı?

kızlar bende bu ay ilk defa denedim......
şimdi benim adet döngüm(siklusum)27 testin içinde 27 gün ise siklusunuz 11.gün testi yapmaya başlayın yazıyor....ben 11. gün 12.gün yaptım hep silik çıktı 13.gün yani dün yaptım anında 2 çizgide koyulaştı.yani yumurtlama başlamış....bakalım dün gecede eşimle ilişkiye girdik ayağada kalkmadım....inşallah bu sefer olmuştur.......

kızlar bende bu ay ilk defa denedim......
şimdi benim adet döngüm(siklusum)27 testin içinde 27 gün ise siklusunuz 11.gün testi yapmaya başlayın yazıyor....ben 11. gün 12.gün yaptım hep silik çıktı 13.gün yani dün yaptım anında 2 çizgide koyulaştı.yani yumurtlama başlamış....bakalım dün gecede eşimle ilişkiye girdik ayağada kalkmadım....inşallah bu sefer olmuştur.......
inaşlllah tutmuştur canım ya.bu arada 2.çizgide koyulaştı derken birinci çizgi kadar oluyormu?

merhaba arkadaşlar benimde bu kitlerle başım dertte adetimin 13.günü yaptım silik çizgi çıktı 14.gün 10 dk içinde ikinci çizgi çıktı ilki kadar koyu değildi fakat bir gün önce yaptığımdan daha koyuydu.bugün 16.gün yine yaptım ilk yaptığım gibi silik çıktı.bu 14.gün yumurtlama başladı ve dün yumurtlama oldu anlamınamı geliyor yoksa olmadımı?

canım benim de gecen ay oyle oldu. hergunkinden daha koyu ama olması gerekenden acık renkteydi ve ertsi gun yaptıgımda gene siliklesmisti. biz de o aksam denedik. esim cok rahatsız oldugu icin tekrar deneyemedik. ama adetim o gunden 18 gun sonra falan geldi.yani demek istedigim o sekilde cıktı ise 24 saatten sonra 48 saatten once iliskide bulun ama cubukları bir iki gun daha kullanmaya devam et. ben pisman oldum bir kac gun daha denemedigim icin. artık karar verdim yumurtlamam duzensiz oldugu icin adet bile olurken deneyecegim.

ayy valla sinir oldum ya bişey anlamadım farklı bi test mi alsam diye düşünüyorum.herşey gönlüne göre olsun canım.

inaşlllah tutmuştur canım ya.bu arada 2.çizgide koyulaştı derken birinci çizgi kadar oluyormu?

evet canım ilk çizgi kadar koyu oldu ikinci çizgide.....canım mutlaka test al en azından ne günlerde yumurtladığını öğrenirsin....gerçi doktor bana farklı uzuyan bir sıvı geliyor ayda 2 gün falan o geldiği zaman yumurtlama günündür demişti ama içim rahat etmedi yinede test aldım bakalım olcakmı bu sefer

Samiracım ben de oyle dusunuyorum. dun aksam iliskiye girdim esimle ve Rus metodunu da uyguladım:) hatta iliskiden sonra sonra hic kalkmadım. sabaha kadar hatta. ama cok rahatsız oldum. bayagı uyuyamadım. bugun esime tekrar deneyelim diyecektim ama esim feci grip olmus:KK43: umarım dedigin dogrudur ve yumurtlamam gerceklesmistir. cunku buun iliski sansım yok:KK43: yarın size haber veririm sıcaklık yukelmesini. tam 26 gundur yumurtlamayı bekliyorum. El insaf.
MERHABA BENDE EKİMDEN BU YANA HAMİLE KALMAYI DENİYORUM.RUS METODU DUYMADIM HİÇ OKUMADIMDA BİLGİ VERİRMİSİNİZ.BURDAN YADA ÖZELDEN.

merhaba kızlar. size ovulasyon testinin resimlerini koyuyorum. biri pozitif biri negatif.

8749020_1.jpg

ben uzun zamandır kullanıyorum. 2. çizgi tamemen kontrol çizgisi kadar koyu olmuyor. ama silikde değil yerimseniben

MERHABA BENDE EKİMDEN BU YANA HAMİLE KALMAYI DENİYORUM.RUS METODU DUYMADIM HİÇ OKUMADIMDA BİLGİ VERİRMİSİNİZ.BURDAN YADA ÖZELDEN.

canım "sisim" adlı uye yazmıstı. iliskiye girmeden once asagıdakileri yapıyorsun.

icine sabun azcık sabun rendelenmis suyu kaynat. kaynamaz zaten de yani zerinden buhar cıkacak sekilde olsun. o suyun uzerine comelerek durabildigin kadar dur. yani buhar iyice kasıklarına girsin. sonra iliskiye gir ve camasırına ped gbi pamugu yerlstir. o gece sabaha kadar oylece uyu. Bunu rus bir kadın sisime soylemis ve genelde de lumlu sonuc aldıklarını soylemis.

ben bunu su skilde acıklıyorum. spermler bazik. vajine asidik bu sebeple spermler cabuk ölüyor. vajina ortamını biraz basiklestirerek daha uzun sure yasama sansı saglıyorsun. bu acıklama bilimsel degil. sadce benim mantıgım.

ayrıca "sisim" in anne olmak isteyenler denemekte yarar var diye bir baslıgı var. onu okursan daha iyi olur.

ama bence rus metodu falan bahane. kalacagın varsa kalıyorsun. cok kafaya takmamak lazım. ben artık kk ya da cok sık girmiyorum. daha da azaltmayı duzunuyorum. kafandan cıkarırsan hamile kalıyorsun.

X