Kokulu vajinal akinti

merhaba arkadaşlar aynı sorun bendede vardı artık eşim bile kokudan rahatsız oolmaya başlayınca hemen doktora gittim.doktor mikrop kapmakdan ve üşütmekten ileri geldigini söyledi ve iki farklı hap verdi aynısından eşime de verdi ilaçlar ikimizde de olan mikropları temizleyecegini söyledi.ilaçları kullanmaya başlayınca kokuda gitti.tavsiyem hafife almayın hemen doktora gidin.

hayir sabun falan surmuyorum sadece duru suyla yikiyorum. ilk doktora izmirde gittim sonra Amerika'da 2 doktora gittim. yani dusun burda bile bisey bulamadilar.

cnm benimde akıntı problemim var.ama kokusu ne balık gibi nede yeşil sabun.hoşuma gitmeyen bi kokusu var evet.ama nedense bi tek ben alıyorum bu kokuyu.doktorum bana bi ilaç yazdı onu kullandım.iyi geldi valla.amaaaaaaaaaan bu kadınlık nemenem bişi ya .güzel olmasına güzel ama çok zahmetli ya off.

Kizlar herkese selam. Benim sorunum su. yaklasik 5-6 senedir balik kokulu olan akintim var. ilk baslarda onemsemedim fakat daha sonra doktora gittim. Idrar testleri, kulturler,ultrasonlar herseye bakildi fakat doktor gayet sagliklisin bence biraz psikolojik yapiyorsun her kadinda boyle akintilar olur dedi. Hic boyle bisey basina gelen var mi? simdi tekrar doktora gitmek istiyorum ama aptal durumuna dusmek istemiyorum cunku yine herseye bakip normal diyecekler. Hergun 3-4 tane ped degistiriyorum. Esim hicbi koku almadigini soyluyor ama ben kendi kendime duyabiliyorum kokuyu. Ne olur biraz ilgilenirseniz sevinirim. simdiden tesekkurler.

cnm ben kendimi bildim bileli akıntım var beyaz renkte dktr gittim herseferinde değişik bir ilaç yada fitil verdi ama geçmiyor en son başka dktr gittim bence bu normal tedavi olmana gerek yok dedi bende sürekli günlük ped kullanıyorum yoksa çamaşır dayanmıyor bende senin gibi çaresizim

cnm ben kendimi bildim bileli akıntım var beyaz renkte dktr gittim herseferinde değişik bir ilaç yada fitil verdi ama geçmiyor en son başka dktr gittim bence bu normal tedavi olmana gerek yok dedi bende sürekli günlük ped kullanıyorum yoksa çamaşır dayanmıyor bende senin gibi çaresizim

peki bu doktorlar neden normal diyip gecistiriyorlar ben anlamiyorumki. acaba gercekten normalde bizmi abartiyoruz. ama bana sanki bi kaynagi var ordan geliyor ve onun durdurulmasi lazim gibi geliyor.

Tekrardan tahlil yaptır baska bi dr git bence . bir yerde okumustum bi tur bi akıntının mantardan kaynaklandğını . bu durum kadınlarda sık rastlanan bi sorun.

valla ben artık pes ettim ama bazı arkadaşlar bende olmuyor deyince kendimden şüpheleniyorum acaba ben anormalmiyim diye

peki bu doktorlar neden normal diyip gecistiriyorlar ben anlamiyorumki. acaba gercekten normalde bizmi abartiyoruz. ama bana sanki bi kaynagi var ordan geliyor ve onun durdurulmasi lazim gibi geliyor.
valla ben artık pes ettim ama bazı arkadaşlar bende olmuyor deyince kendimden şüpheleniyorum acaba ben anormalmiyim diye

arkadaşlar bnde de yaklaşık 6 aydır falan bir akıntı var kokuyor vede rengi çok kuyo kahve rengi eşim hissetmediğini söylüyo ama bana buram buram geliyo sanki cok kötü hissediyorum kendimi

ayrıca doktora gitmekden de korkuyorm doğum biraz sorunlu geçdi aşağıdan muayene olabilecek kadar hazır değilim napıcam ben cok takıyorum bebeğim daha 10 aylık bana bişi olursa onun bana ihtiyacı var

ayrıca doktora gitmekden de korkuyorm doğum biraz sorunlu geçdi aşağıdan muayene olabilecek kadar hazır değilim napıcam ben cok takıyorum bebeğim daha 10 aylık bana bişi olursa onun bana ihtiyacı var

Napicaz bu akintilarla bilmiyorum vallahi. Bende fitil krem hepsini kullandim o zamanlar gecmedi simdi kendiliginden 1 aydir kesildi sukur. Acayip bir koku oluyordu ama kendimden tiksinmistim. Bekle sende gecer demiycem canim biran evvel git bir doktora bak dogumda yapmissin zaten gitmen gerekir. Doktora aciklarsin korku var ustumde dogumdan sonra dersin ona gore muayene eder o da.

rockwell amerikada yasiyorsun sanirim. burada cvs'de ya da targetin eczane bolumunde su ovaluation yada pregnancy testlerinin oldugu bolumde iltihap var mi yok mu gosteren testler var. hic kulanmadim ama bir dene istersen. kendin testi yapar biraz bilgilenirsin. bu arada Amerika'daki dr.;ara hic guvenme bence, teshis koymaktan korkuyorlar ve hicbirseyin yokmus gibi davraniyorlar.

rockwell amerikada yasiyorsun sanirim. burada cvs'de ya da targetin eczane bolumunde su ovaluation yada pregnancy testlerinin oldugu bolumde iltihap var mi yok mu gosteren testler var. hic kulanmadim ama bir dene istersen. kendin testi yapar biraz bilgilenirsin. bu arada Amerika'daki dr.;ara hic guvenme bence, teshis koymaktan korkuyorlar ve hicbirseyin yokmus gibi davraniyorlar.

Canim ben o testten Walgreens'den almistim ve hicbisey cikmadi. Son 1 aydir seytan kulagina kursun o koku ve akinti gitti. Simdi cok rahatim. Enfeksiyon gibi biseydi sanirim. Burdaki doktorlara zerre kadar guvenmiyorum. Hep biseyin yok diyorlar nasil is anlamadim. hamilelik icin kan testi istiyorum dur bakalim once idarar testi yapalim diyorlar.CADIARZU

Merhabal
öncelikle bende bu durumdan müzdarip olduğumu belirteyim. Yaklaşık 5 yıldır benimde akıntılarım oluyor ilk başlarda kötü renklerde ve kokudaydılar. Ve ben polikistik over hastası olduğum için 2 yıl önce doktora gittiğimde bu konuyuda danıştım. Gayet normal birşey akıntı dedi dert etme ileride geçer ama devam ederse gelirsin kültür felan alırız... neyse akıntım hala devam ediyor ama kötü bi kokusu yok sadece adet olucaksam eğer o döneme yakın rengi koyulaşıyor ve hafif kokuyor. Bende hergün dışarı çıkarken kü,çük ped takıyorum ama evde çıkarıyorum eskiden bende sesnin gibi günde 3 4 takardım ama onu fazla takmakta iyi değilmiş en iyisi arada bi takmamak ve bünyeyi ona alıştırmak sen evdeyken ped felan takma zamanla azalır yani psikolojik olarakta biraz etki var tabi buna eminim. Yinede doktoruna danış sen sağlıklısın diyorsa emin ol sağlıklısındır ayrıca akıntının geliyor olması sağlığın göstergesi zaten. Merak etme bu dönemi her genç kız atlatmıştır parazit gibi bişe yoksa gayet normal durumdasındır.

saygılarımla

yazılarınızın hepsini okudum kızlar hepinize geçmiş olsun .. hakkatten yaa nedir bu akıntıdan çektiğimiz ben kendimi bildim bileli bu akıntı illeti var :1no2: en son dr a gitmiştim yara oluşmuştu yaraya sebep olanda akıntıymış üşütünce genelde akıntı oluşuyo ee olan akıntıyı nasıl önlicez yara yada mantara yol açmaması için :sm_confused: benm genelde adetten önce oluo ama şuan adetm bitti yine akıntı va r baya beyaz ama kokusuz offf yaaa :çok üzgünüm:

selam kızlar kokulu akıntı bende sürekli oluo doktora gidiorm iltihap dio fitil hap vs. verio kullanıorm geçio bi ay rahat ettim diorm ki hooop tekrar hortluo aranızda böle kronik iltihap sonusu yaşayan var mı ? beni bi aydınlatsın

cnm bnmde akıntı sorunum var ve hergun ped kullanmak durumundayım dr banada bıseyın yok dıyor karında sislik sidetlı agrılar iliskıde acı bıktım ve yoruldum ya drlar anlamıyo yada gercekten psıkolojık keske bılebılsek.sanada gecmıs olsun kader ortagım:)

ya bnm derdımde akıntı kızlar yardım luften siskınlık ve asırı agrıda cekıyorum ılışkı sırasında tam bı felaket dr cozemedı bıktım artık yaaaaaa:KK43:

slm arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza dokuz aylık evliyim biz de artık bebiş istemeye karar verdik.
ama size birsey sormak istiyordum benim su gibi renksiz akıntım var .. sanki iç çamasırıma su dökülmüş gibi:) aynı sıkıntıyı yaşayan varmı acaba:eek:[

QUOTE=rosenoire;2132949]Vajinal AkıntI(ALINTIDIR)

·Akıntı ile birlikte kaşıntı varsa
·Akıntı beyaz peynir gibi, sarı veya yeşil renkte ise
·Akıntıda balık veya maya kokusu varsa

Bazı kadınlarda rahim boynundan salgılanan servikaml mukus nedeniyle az miktarda ve zararsız bir akıntı görülebilir. Bu akıntının miktarı zaman zaman artabilir. Bunun dışında kaşıntı ve kızartı ile birlikte olan akıntılarda genellikle bir infeksiyon söz konusudur. Vajinada en sık görülen infeksiyon Candida albicans türü mantarın neden olduğu maya infeksiyonudur. Maya infeksiyonunun neden olduğu akıntı tipik olarak peynir kıvamındadır. Bazı durumlarda vücudun başka bir yerindeki infeksiyonlar için alınan antibiyotiklerden sonra vajinada maya infeksiyonları görülebilir. Bakteri infeksiyonları vajinadan sarı renkli ve çoğunlukla balık kokulu bir akıntıya neden olurlar. Akıntının beraberinde yanma ve kaşıntı olabilir.

Sulu, köpüklü ve sarı yeşil renkli bir akıntı ise cinsel partnerden bulaşabilen trikomoniyaz adlı infeksiyonun belirtisidir. Rahim ve rahim boynuna ait nedenlerden dolayı vajinadan kanlı veya kansız akıntının gelmesi de bir kadın doğum uzmanına başvurmayı gerektirir[/QUOTE]

X