Cilt Bakımı Ürünleri nemsiz,hassas ve karma cilt`li olanlar....

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

berzu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2008
52
1
arkadaslar benim cildim nemsiz,hassas ve karma.
kisin bazen daha kuru gibi,yazin ise daha cok yagli.daha önceden akne sorunum vardi,simdi cok asiri sivilce problemim yok cok sükür,ama yinede arada cikip beni sinir ediyorlar.sivilce lekelerimde var yanaklarimda.
cildim hassas oldugundan peeling SIK SIK yapamiyorum daha cok tahris oluyor ve kizariyor.sivilce ve lekeleri icin ne yapabilirim baska?nem icin ise,
nem maskeside aldim 1-2 haftaya bir yapiyorum.güzel nemlendiriyor.bazen nemlendiricimi sürüp makyajimi yaptiktan yaklasik 2-3 saat sonra cildim yine biraz kurumaya basliyor,pul pul oluyor bazi bölgeler bunun icin ne yapabilirim.
makyajimin cildimde cok pürüzsüz durmasini istiyorum.
benim gibi ayni sorunu yasayanlar varsa beni bilgilendirirse cok sevinirim.....

a.s.a.s.
canım valla benımde onceden cok sıvılce problemım vardı sıkıodum ve ız kalıodu bı müddet sonra yine çıkıyodu.ama daha sonra avonun bi kremını aldım ve kullanıorum cok güsel bise ya sanada tavsiye ederim adı (clearskin)bu krem böle mavi renginde sürünce cildini biras yakıo ama çok deıl.bu krem 100 ml bise.bunu sürüyosun maske gibi bisi sürüosun 10 dk beklıosun ve yıkıosun sonra ardından da avonun bi kremı daha ama o küçük 30 ml bise onun adıda yıne avon clearsking (clarifiying cover spf 15). buda normal krem bunu sürdükten snra yıkama. bunun rengide kahverengi.bunları kullan bak görceksın çok ii gelcek benım 2 kullanmam daha ılk kullanmamda çok güsl yaptı. kullan canm kesınlıkle çok güsel

cevabin icin cok tesekkür ederim canim.
avon ürünlerini hic denemedim daha,trye geldigimde insallah alip denerim,denemekte fayda var.peki hassas ciltli olanlar kullanabiliyormu bu dedigin ürünleri?birde ne gibi faydali oldu cildinde?yani sivilcelermi azaldi,lekerimi gitti.makyajda yapiyormusun merak ettim?daha öncede yazdigim gibi nemlendiricimi sürdükten sonra biraz bekleyip makyajimi yapiyorum bi kac saat sonra cildim gerilmeye,kurumaya basliyor pul pul ve makyajda hic güzel durmuyor cildimde.daha yogun nemlendirici aliyorum bu sefer cildim yaglaniyor sivilceleniyor:KK43:((ne yapacagimi sasirdim.

canım bukadar olur yani...aynı sorun var bende de... :a015:

hassas, karma ve nemsiz...

regl öncesi sivilceler kuru olan yanaklarımda çıkıyor, anlam veremiyorum :roflol:

benim günlük kullanım listem şöyle:
sabah, biberiye sabunu ile yıkamak, ardından gülsuyu ile toniklemek, 10 dk sonra bepanthen yüz için kremle nemlendirmek...eğer çıkmış sivilce varsa, THe Body Shop'un çay ağacı yağından sürmek (sivilceyi kurutmak için)

gece: makyajı çıkardıktan sonra yine biberiye sabunu, ardından Bebak acı badem sütü ile silmek (çok iyi nemlendriyor, gece boyunca. sabaha etkilerini görürsün, lekelere de daha iyi gelen bişey görmedim) sonra Gülsuyu ile toniklemek, 10 dk sonra yine Bepanthen krem ve uyku...=)

nem sorunum kalmadı...
bepanthen bende sivilce çıkmasını önleyemese de, izsiz kaybolmalarına yardımcı oluyor ve hassas cildim için risksiz bir yoğun nemlendirici. makyaj altına da uygun ama biraz beklemek lazım. =)

umarım faydası olur, sevgiler.a.s.

canım bukadar olur yani...aynı sorun var bende de... :a015:

hassas, karma ve nemsiz...

regl öncesi sivilceler kuru olan yanaklarımda çıkıyor, anlam veremiyorum :roflol:

benim günlük kullanım listem şöyle:
sabah, biberiye sabunu ile yıkamak, ardından gülsuyu ile toniklemek, 10 dk sonra bepanthen yüz için kremle nemlendirmek...eğer çıkmış sivilce varsa, THe Body Shop'un çay ağacı yağından sürmek (sivilceyi kurutmak için)

gece: makyajı çıkardıktan sonra yine biberiye sabunu, ardından Bebak acı badem sütü ile silmek (çok iyi nemlendriyor, gece boyunca. sabaha etkilerini görürsün, lekelere de daha iyi gelen bişey görmedim) sonra Gülsuyu ile toniklemek, 10 dk sonra yine Bepanthen krem ve uyku...=)

nem sorunum kalmadı...
bepanthen bende sivilce çıkmasını önleyemese de, izsiz kaybolmalarına yardımcı oluyor ve hassas cildim için risksiz bir yoğun nemlendirici. makyaj altına da uygun ama biraz beklemek lazım. =)

umarım faydası olur, sevgiler.a.s.

hangi bepanthene 'i kullanıyorsun nisan ?mavi renkli, merhem olanı mı?

kızlar konu tam benlikmiş ya yanaklarım kuru ama sivilce çıkıyor yok böyle bişey nemlendiremiyorum sivilce çıkıyo die ama iyice kuruyo nemlendiriciyi sürdüüm anda sivilceler mısırın güzelleri gibi diziliyo :roflol: aktardan köpek balığı yüzgeci die bi jel aldım cildim biraz temizlendi gözenekler küçüldü. yeni başladım ben de. çok çaresizseniz siz de bi deneyin isterseniz.

kendim gibi birilerini bulmuşken soriim dedim karma cilde soda iyi gelir tonik olarak kullanın diolardı kullandım yüzüm sert sert oldu kurudu pul pul nemlendirince sivilceler çıktı... sonra gül suyu şahane dediler hem nemlendiriyo dediler kullandım baya bi onda da aynı sonuç. yok dove sabun iyi gelir mutlaka dediler o da fena yapıyo. sizde de aynı sorunlar var mı. yoksa bi benim cildim mi huysuzluk yapıo :1shok:

X