Çamaşırlara ne kadar deterjan kullanıyorsunuz?

ozlem28

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
968
76
arkadaşlar çamaşırlarınızı yıkarken deterjan ölçüsünü ne kadar koyuyorsunuz? ben her çamaşır için bir ölçek koyuyorum. kimileri fazla buluyor, gerek yok daha az kullan diyor.kimiside az koyarsan kiri çıkmaz diyor. sizin ne kadar kullanıyorsunuz?merak ettim..:1rolleyes:

fazla koymam ben ön yıkamalı yapıcaksam 2 gözünede koyuyorum ama ön yıkma yapmıcaksam tek gözüne çok fazla doldurmadan koyuyorum işte

Ölçek dediğiniz nedir?
Ben 1 su bardağından 1 parmak eksik koyuyorum...
Görümcemde der çamarşırları morartırsın çok koyuyorsun diye ama 5 kilola o kadar deterjanda olsun dimi ama.

Ölçek dediğiniz nedir?
Ben 1 su bardağından 1 parmak eksik koyuyorum...
Görümcemde der çamarşırları morartırsın çok koyuyorsun diye ama 5 kilola o kadar deterjanda olsun dimi ama.

ölçek dediğim deterjan ölçek kabı. hani eskiden deterjanların içinden çıkardı. şimdi çıkmıyor sanırım, hiç rastlamadım..

evet çıkmıyor, bende ilk sende duyduğum için sordum.
Deterjanın içinden çıkıyorsa makul olan bir ölçektir.
Çamaşırların türüne göre konsa daha iyi sanırım.
İç çamaşırlarına ve lekelilere daha çok koyarım ben.

slm arkadaşlar

çamaşır topu kullanan varmı aranızda kireç çözücü ve yumuşatıcı kullanmayı gerektirmeyen elektrik ve su tasarrufu sağlayan top
kullanmak isteyişimin en önemli nedeni kireçlenmeyi önlüyor olması kayınvalidem yıllarca kullanıyor çokta memnun fikri olan veya kullananlar varsa bilgilerinizi bekliyorum

ön yıkamalı yapacagım zaman ilk yıkamaya yarım ölçek koyuyorum 2 inci gözünede ölceki tam doldurmuyorum gayatte cok temiz oluyorlar

bende ölçek kullanıyorum tam doldurup koyuyordum önceden ama makina deterjanı tam almıyordu çekmecenin içinde yarısı kalıyordu servise sordum çok koyuyorsunuz dedi yarım su bardağı yeterli dedi şimdi yarım su bardağını geçmiyorum hiçbi fark yok yine bembeyaz çıkıyo çamaşırlar

slm arkadaşlar

çamaşır topu kullanan varmı aranızda kireç çözücü ve yumuşatıcı kullanmayı gerektirmeyen elektrik ve su tasarrufu sağlayan top
kullanmak isteyişimin en önemli nedeni kireçlenmeyi önlüyor olması kayınvalidem yıllarca kullanıyor çokta memnun fikri olan veya kullananlar varsa bilgilerinizi bekliyorum

çamaşır topu nasıl oluyor ya.duymuştum öyle birşey ama pratik mi

bende o çamaşır topunu silva dan tanıyorum canım ama daha almadım bu ay geçsin öle alıcam 80 ytl gibi biraz tuzlu da fiyatı

Toz deterjani sevmiyorum artik bazen siyahlarda leke kaliyordu azda koydugum halde ama artikkkk sivi deterjan kullaniyorum tavsiye ederim cok super beyazlatiyor hemde bembeyazzzz kosla!

bn deterjan kutusunun ustunde yazan olcuye gore koyuyorum,,,yani suan 75ml kullaniyorum....makinam 5 kiloluk,,,,,

ben servis önerisiyle 1 çay bardağı koyuyorum..
ve memnunum...

bir çay bardağı az gelmiyormu???
ben detrjanın içinden çıkan ölçeği tam dolduruyorum
çekmece ağzına kadar doluyor.deterjan az olursa çmaşırlar sertleşiyor.
gerçi benim makina 7 kiloluk o yüzden az gelebilir.

:kahve:
slm arkadaşlar

dediğin toptan bende kullanıyorum alman malı yeşil renk benimki ,memnunum, calgona para vermekten kurtuldumdeterjannıda az koymak gerekiyor ama ben renklilere1ölçekten biraz az,beyazlarada 1ölçek ,bazen 1ölçekten az fazla kullanıyorum

bir çay bardağı az gelmiyormu???
ben detrjanın içinden çıkan ölçeği tam dolduruyorum
çekmece ağzına kadar doluyor.deterjan az olursa çmaşırlar sertleşiyor.
gerçi benim makina 7 kiloluk o yüzden az gelebilir.

banada bir çay bardağı az gibi geldi. bende ölçeği dolduruyorum tamamen..:sm_confused:

servis çalışanları 1 çay bardağı deterjanın yeterli geldiğini söylüyor.fazla deterjan kayganlık yaptığı için çamaşırların birbirine sürtünmesini azaltıyormuş, çamaşırların kiride birbirine sürtünerek çıkıyormuş.ayrıca deterjanları az miktarlarda alın fazla kiloda olanları almayın ve deterjanınızı kapalı kutularda muhafaza edin diyorlar...
valla servis çalışanı söyledi hemde bilindik bir markanın servisi. ben onların yalancısıyım

bn deterjan kutusunun ustunde yazan olcuye gore koyuyorum,,,yani suan 75ml kullaniyorum....makinam 5 kiloluk,,,,,

canım evlenirken servis geldi kurdu makinamı sudaki kreç testini falan yaptı ve sonra benden 1 çaybardağı istedi...
işte dedi kullanacağınız miktar budur zaten fazla attığınızda makina onu atıyor israf ediyor dedi..
peki dedim deterjanlardan çıkan ölçek?
güldü
isterseniz kullanın ama deterjanınız çabuk biter olup olacağı budur işte dedi..
zaten iki kişiyiz ve sık sık çamaşır yıkarım attığın bir kaç tişört çorap vs....
benim makinam 7 kglık...

X