Erkek gibi Kadnlar.

yesilim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2006
8.868
19
Erkek gibi kadın lafi ne kadar yanlış
Nasıl ki bir erkeğe kadın gibi erkek denmesi hoş değilse

Kadın,erkeğinin yanında ona yakışır (Kadınca) olmalı
Ben erkek gibi kadınlardan hoşlanmayanlardanım
Açık Sözlülükse tabiki ondan yanayım
Ama doğal olmak ,avam olmayi gerektirmez diyorum
Çevremizde,kendini doğal sanıp avam davranan kadınlar var.
Sizin düşüncelerinizi öğrenmek isterim.

Son düzenleme:
Katiliyorum, bende hic hos bulmuyorum kaba saba davranisli, øyle erkek gibi kadin denilen tur kadinlari, Avam nedemek bilmiyorum ama kendi fikrimi yazmak istedim bu tur kadinlar hakinda

erkek kadın farklı cinsiyettir ne erkek görünümünde kadın gibi davranışlar sergiliyen nede kadın olur erkek gibi davranışlar sergiliyenlerden haz etmem kadın hanfendidir naiftir böyle olması herzaman için daha kabul edilebilinier

Dogru soyluyorsun yesilim bende karsiyim, birde su var soyle diyorlar ah o kadinmi erkek gibidir vallahi helal olsun kadin agzina geleni erkek gibi soyluyor durust kadin falan diyorlar bu bana ters geliyor, kadin kibarligini nazikligini muhafaza edebilmeli, tartismaninda bir adabi vardir, erkek gibi kadin denmesi bazilarinin gururunu oksuyor nedense ben anlamiyorum, kadin kadinligini bilmeli erkek erkekligini, babasiz cocuklarina bakabilen ekmegini tastan cikarabilecek kadar cesur olan kotu niyetlilere yem olmayan kadina, osmanli kadini derim guclu gururlu korkusuz oldugu icin, ama erkek gibi agzini bozan, hareketlerinin sinirirni bilmeyen, kadina soyleyecek sozum yok hitap sekli bulamiyorum

fuşya tarif ettiğin( şımarık sonradan görme kadınlar gibi) ayrı konu onların iticiliğide tartışılır.ama kaba kadınlarda hem fikiriz.
gülsibel sende güzel anlatmışsın canım.yorumlara teşekkürler.

eğer erkek gibilikten kasıt kaba saba tavırlar ise , evet ben de hoşlanmıyorum böyle davranan bayanlardan . fakat ben , sırf kadın olduğu için eşinin sevdiğinin vb. insanların yanında şımarıkça tavırlar sergileyen , kibar olmak adına (ki bana göre kibar hiç görünmüyorlar :) sokak türkçesi oluyor bence ) sözcükleri iyice uzatıp Türkçe kelime lugatından sıyırıp ağdalaştıran , naifliği - zerafeti bu zanneden bayanlardan da haz etmeyenlerdenim..
şahsen bir yolculuk sırasında hiçbir şansım yoksa ve yanıma biri oturacak olsa , erkek gibi olanını tercih ederim çünkü diğer türlüsünün ne tiz sesleri ne o bozuk türkçeleri ne de sırf görsellik dolu yüzeysel ilgi alanları benim açımdan katlanılır gibi değil...
benim yazmama gerek kalmamış düşündüğümü yazmışsın:)

fuşyacığım çok güzel dile getirmişsin tatlım.ben anladım,alınmadımki yanaklarından öptüm.

Yeşilim bende erkek gibi kadınlardan hoşlanmayanlardanım .Kadın zarif ,kibar ,şefkatli ve vakur olmalı. Ama bunun yanısıra ,hakkını aramayı bilen ve kendini ezdirmeyen kadının , erkek gibi kadın diye nitelendirilmesinide doğru bulmam .

kadın kadınca vasıflardan ayrılmamalı leerenim evet.
teşekkürler canım.

Dogru soyluyorsun yesilim bende karsiyim, birde su var soyle diyorlar ah o kadinmi erkek gibidir vallahi helal olsun kadin agzina geleni erkek gibi soyluyor durust kadin falan diyorlar bu bana ters geliyor, kadin kibarligini nazikligini muhafaza edebilmeli, tartismaninda bir adabi vardir, erkek gibi kadin denmesi bazilarinin gururunu oksuyor nedense ben anlamiyorum, kadin kadinligini bilmeli erkek erkekligini, babasiz cocuklarina bakabilen ekmegini tastan cikarabilecek kadar cesur olan kotu niyetlilere yem olmayan kadina, osmanli kadini derim guclu gururlu korkusuz oldugu icin, ama erkek gibi agzini bozan, hareketlerinin sinirirni bilmeyen, kadina soyleyecek sozum yok hitap sekli bulamiyorum

Aynen katılıyorum Ayşecik..Sağol canım

bence de kadın erkek gıbı değil,her zaman bakımlı,becerikli,akıllı,kafasını kullanabilen,erkeğini elinde tutmasını bilen,bazen cilveli bazen ciddi yerine göre davranabilen olmalıdır...paylaşımın için teşekkürler ....

doğru söylüyorsun yeşilim erkek gibi kadın tanımlamasına bende sinir oluyorum böyle bir tanımlamayı kabul etmiyorum zaten

kadın erkek gibi olursa bi fark olmaz.
erkekle kadının arasında bi fark olmalı..
kadın dişiliğini herzaman hissettişrmeli...
alımlı olmalı.bi bayana ''erkek gibi'' tabiri yakıştırmayı hiç hoş bulmuyorum.
ama kendini o şakilde sevenler ve budurumdan hoşlanan bayanlarda var.
erkekleri taklit edenler...
ben kadın doğdum kadın gibi giyinirim
kadın gibi yürürüm.
kadın gibi giyinir kadın gibi konuşur.
kadın gibi aşık olurum...:icecream::dance:

Sevdim mi Kadın gibi severim..

Sevdim mi kadın gibi severim
Hani derler ya adam gibi severim diye
Hayır ben kadınım kadın gibi severim
Yüreğimden ta derinden severim
her şeyi kabul eder boyun eğerim
Sevmemin anlamını değil
Yaşamasını bilirim
Hayatım dışında her şeyi veririm
Onu isteme benden veremem
Dedim ya hayatım benim değil
O zaten ilk günden beri senin,
Yoluna bu canı koymuşum
Kadınım kadın gibi sevmişim
Kadınım ben
Sevdim mi
Kadın gibi severim.

Yalansız, dolansız riya olmaz sevgimde
Sevmeyi bildiğim gibi silemem tezden
İmkansızı olmaz sevdim mi
Yoktan var edemesemde uğraşır didinirim
Bir sevdim mi sonsuza kadar severim
Her anımda, her yanımla severim.
Aldatmayı beceremem ki
Sevdiğimi gizleyip söylemeden yaşarım bazen
Ama ben yinede severim
Söylemesemde, dilem dönmesede
Çırpınır yüreğim yavru kuş misali
Yaşım kaç olursa olsun ben kadınım
Kadınım kadın gibi sevmişim
Kadınım ben
Sevdim mi
Kadın gibi severim.

alıntıdır

tşkler yeşilim yeşillerin kraliçesi
Şeniz

Nixe,Yağmur,Vilas,Hatişim,Nilbera..Katılımlarınıza,yorumlarınıza teşekkürler

kadın erkek gibi olursa bi fark olmaz.
erkekle kadının arasında bi fark olmalı..
kadın dişiliğini herzaman hissettişrmeli...
alımlı olmalı.bi bayana ''erkek gibi'' tabiri yakıştırmayı hiç hoş bulmuyorum.
ama kendini o şakilde sevenler ve budurumdan hoşlanan bayanlarda var.
erkekleri taklit edenler...
ben kadın doğdum kadın gibi giyinirim
kadın gibi yürürüm.
kadın gibi giyinir kadın gibi konuşur.
kadın gibi aşık olurum...:icecream::dance:

Çok güzel bir yorum..teşekkürler Asi melek

ne yazıık ki bu tabiri bir çok kadın kendisi için kullanıyor VALLA BEN ERKEK GİBİYİMDİR HELE Bİ YANLIŞ YAPSIN BAK BEN O NA NELER YAPARIM vs. vs. daha da kaba saba konuşmalar oluyo tabi küfürlü konuşmayı kavgacı olmayı yükses sesle konuışmayı ayrıcalık sanan hatunlarda var ben pek hoşlanmıyorum butür insanlardan ...

ne yazıık ki bu tabiri bir çok kadın kendisi için kullanıyor VALLA BEN ERKEK GİBİYİMDİR HELE Bİ YANLIŞ YAPSIN BAK BEN O NA NELER YAPARIM vs. vs. daha da kaba saba konuşmalar oluyo tabi küfürlü konuşmayı kavgacı olmayı yükses sesle konuışmayı ayrıcalık sanan hatunlarda var ben pek hoşlanmıyorum butür insanlardan ...

Bende hoşlanmam böyle tiplerden..Sağol mavi.sem

X