Kimyasal Gebelik

Gurbette1anne

Guru
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2008
2.089
70
Merhaba herkese,

Ben bu ay basi kimyasal gebelik yasadigimi dusunuyorum ama ortada kesin birsey yok bu benim hissim, eminde degilim acikcasi. Adetim 3 gun erken oldu. Internetten arastirdigima gore, cogu zaman kadinlar kimyasal gebelik yasar fakat gordugu kanamayi adet sanarmis.

Yine internetten arastirdim ve gordum ki, kimyasal gebelik gordukten sonraki ay hemen hamile kalmakta bir problem olmuyormus.

Sizlere sorum, acaba aranizda kimyasal gebelik yasayip bir sonraki ay hemen hamile kalan var mi? Ben elmali turta arkadasimizin yazdiklarini okudum, kasim ayinda yazmis, acaba simdi hamile mi degilmi ? Ozel mesajda yollayamiyorum.

Cevaplarinizi bekliyorum.a.s.

Butun hamilelik belirtilerini yasadim, nerdeyse emindim o zaman, ama artik gecti, idrar testi yaptim cikmadi dogal olarak erkendi, sonra da 3 gun erken adet oldum. O yuzden eger vardiysa kanla beraber atildigini dusunuyorum.

herşeyin hayırlısı..
Rabbim bizler için zamanını bekliyor..
İnşallah bizlerde gün gelecek anne olacağız..
Ben bebeğimi 12 haftalıkken kaybettim geçen hafta.Rabbim bu acıyı kimselere tattırmasın..

mrb canım benımde dahaa once oldu hemde ıkı kez ıdrar cıkmıyor zaten kanda cıkıyor her ıkısde kanda cıkdı dr gııtım kımyasal dusuk bunlar 2 ay bekle dedı vucudun hamılelıgı atabılmesı ıcın 2ay gereklı bekle sonra karı koca tahlılller baslar hatta tup bbekden bıle bahsetmısdı bız bos verdık aynen devam ettık ve bır ay sonra hamile kaldım:)) sımdı 3 aylık hamileyım bunlar kısmet ısı allah nezaman nasıp ederse takma kafana

mrb canım benımde dahaa once oldu hemde ıkı kez ıdrar cıkmıyor zaten kanda cıkıyor her ıkısde kanda cıkdı dr gııtım kımyasal dusuk bunlar 2 ay bekle dedı vucudun hamılelıgı atabılmesı ıcın 2ay gereklı bekle sonra karı koca tahlılller baslar hatta tup bbekden bıle bahsetmısdı bız bos verdık aynen devam ettık ve bır ay sonra hamile kaldım:)) sımdı 3 aylık hamileyım bunlar kısmet ısı allah nezaman nasıp ederse takma kafana

Sagol ya cok sevindirdin ve icimi rahatlattin, zaten cokda kafama takmadim ben bunu, bizde aynen devam ediyoruz :)

Hamile kalmana cok sevindim. Allah hayirli ve saglikli bir evlat nasip etsin sana ve esine. Insallah darisi bizim basimiza...a.s.

herşeyin hayırlısı..
Rabbim bizler için zamanını bekliyor..
İnşallah bizlerde gün gelecek anne olacağız..
Ben bebeğimi 12 haftalıkken kaybettim geçen hafta.Rabbim bu acıyı kimselere tattırmasın..

canım öncelikle geçmiş olsun yaranı deşmek istemem ama bende 11 haftalık gebeyim merak ettim neden kaybettin bebeğini..

Merhaba herkese,

Ben bu ay basi kimyasal gebelik yasadigimi dusunuyorum ama ortada kesin birsey yok bu benim hissim, eminde degilim acikcasi. Adetim 3 gun erken oldu. Internetten arastirdigima gore, cogu zaman kadinlar kimyasal gebelik yasar fakat gordugu kanamayi adet sanarmis.

Yine internetten arastirdim ve gordum ki, kimyasal gebelik gordukten sonraki ay hemen hamile kalmakta bir problem olmuyormus.

Sizlere sorum, acaba aranizda kimyasal gebelik yasayip bir sonraki ay hemen hamile kalan var mi? Ben elmali turta arkadasimizin yazdiklarini okudum, kasim ayinda yazmis, acaba simdi hamile mi degilmi ? Ozel mesajda yollayamiyorum.

Cevaplarinizi bekliyorum.a.s.

bu anlattığını okuyunca sanki ben anlatıyo gibi oldum çünkü bendede oldu aynısı
peki kimyasal gebelik yaşayan bi insan normal gebelikte yaşayabilirmi yani kısır olmadığı kanısına varılabilirmi
yanıtlarsan sewinirim merak ediyorm

ben eylül ayında yasadım böyle bi olayı lekelenmelerle basladı ve adet görüyorum zannettim ve hiç unutmam 16 gün adet görrdüm.tabi buarada adetim uzayınca damladamla erik suyu gibi kırmızı doktora gittik kanda gebelik bakıldı ve pozitif görüldü ve o andan itibaren iki günde bir kanım ölçüldü yavaş yavaş düştü tabi normalae dönmem 2-3 ay sürdü.hatta doktorum dua etki bak gebe kalabiliosun üzülme dedi ve korunmayı bıraktığım ay hamile kaldım şuan 4 aylıkım bence biraz bekle sonra dene arkadasım ve herşey yolunda şimdilik :)

BENDE GECEN HAFTA 2 GÜNÜM GECTİ MERAK ETTİM GİDİM BİR TEST YAPTIRİM DEDİM YAPTIRDIM POZİTİF CIKTI COK SEVİMİŞTİK İLK HAMİLELİGMDİ FAKAT 3 GÜN SONRA LEKE GELDİ VE ARLASINDAN KANAMA DOKTORA GİTTİM TEST YAPTI NEGETİF DEDİ ADET GÖRÜYOSUN DEDİ BEN AKSAM ASIRI SANCILANMAYA BASLADIM LAVABOYA GİTTİGMDE PARCA GELDİ ZATEN DÜŞMÜŞTÜ ERTESİ GÜN AYRI BİR DOKTORA GİTTİM TESTLER SONUCU GEBESİN DEDİ TEST YAPTI ODA AMA DÜŞÜK YAPTIGIMI SÖYLEYİNCE HAYATIMZINDAN OLMUŞ GİBİYDİ ALLAH KİMSEYE YASATMASIN COK KÖTÜ BİR DUYGU BENİM KANAMAM KAC GÜN SÜRER KÜRTAJ OLMADIM VE HAMİLE KALIRMIYIM:1no2:

BENDE GECEN HAFTA 2 GÜNÜM GECTİ MERAK ETTİM GİDİM BİR TEST YAPTIRİM DEDİM YAPTIRDIM POZİTİF CIKTI COK SEVİMİŞTİK İLK HAMİLELİGMDİ FAKAT 3 GÜN SONRA LEKE GELDİ VE ARLASINDAN KANAMA DOKTORA GİTTİM TEST YAPTI NEGETİF DEDİ ADET GÖRÜYOSUN DEDİ BEN AKSAM ASIRI SANCILANMAYA BASLADIM LAVABOYA GİTTİGMDE PARCA GELDİ ZATEN DÜŞMÜŞTÜ ERTESİ GÜN AYRI BİR DOKTORA GİTTİM TESTLER SONUCU GEBESİN DEDİ TEST YAPTI ODA AMA DÜŞÜK YAPTIGIMI SÖYLEYİNCE HAYATIMZINDAN OLMUŞ GİBİYDİ ALLAH KİMSEYE YASATMASIN COK KÖTÜ BİR DUYGU BENİM KANAMAM KAC GÜN SÜRER KÜRTAJ OLMADIM VE HAMİLE KALIRMIYIM:1no2:

canım senin gebeliğin kimyasal değil normal gebelikmiş ve düşük yapmışsın ..ama erken düşükler kesinlikle bebeklerin sağlıksız veya herhangi bir anomali taşımasından kaynaklanan düşüklerdir(down sendromu gibi).o yüzden çok üzülme olsada sağlıklı ilerlemeyecek ve muhtemelen ilerleyen haftalarda sorunlu bir bebek olarak görülecekti bu daha acı verici..erken düşük yapılan gebeliklerde bazen kürtaja gerek kalmıyor ..ama tabi bu muayeneden sonra anlaşılıyor..bir müddet daha kanaman devam eder 3 ay kendine dinlenme süresi ver bunu doktorlar öneriyor..ve tekrar dene ..umarım bu kez bebeğin seni bırakmaz

Am Ne Bilim Esimlede Aram Acildi Tek Sorumlusu Benmişim Oyle Diyor Psikolojim Iyice Bozuldu Artik önceki Gibi Degliz Bana Dua Edin Yardimlarinizi Esirgemeyin

arkadaşlar hepinize merhaba ben aranıza yeni katıldım 2 yıllık evliyim 2 ay önce bebek planladık ve en son aralık 15 de adet oldum ocakta olmadı ocak 18 de kan değerim 0.56 çıktı bir hafta sonra 2.25 çıktı şubatın 2 nde adet oldum gece acile gittik kan değerim 5.99 çıktı fakat ultrasonda hiçbirşey çıkmadı gebe değilsin dedi dr.2 gün sonrada 2.1 çıktı çok kafam karıştı sizce kimyasal gebelikmi geçirdim ?:çok üzgünüm:

X