Hamile kaldığınızda yaşadığınız ilk belirtileri yazar mısınız?

ben erken belirti yaşamadım 5 haftadan sonra bulantı vs.oluyor ama idrarda koyulaşma ve adet olacakmış gibi sancı oldu sadece..

canım amin inşallah allah razı olsun .yaa benım adete 6 gün kaldı az miğdem bulanıyor sanki sende olmuşmuyduuu

canim umutlandirmak istemem ama bu da erken belirtilerden olabilir ki bende hep öyle oldu adetime 4-5 gun kala baslamisti ve hala devam ediyor ilac aliyorum ...insallah canim suphelerin dogru cikar insallah hamilesindir,hadi sen de pesimizden gel de listemize gir...Allah hakkinda hayirlisini versin canim...a.s.
inan cok guzel bir duygu.bugun ultrasonda gordum sadece ama bu bile beni mutlu etmeye yetiyor,,darisi basina ve herkesin basina insallah...Allah im sizleri de mutlu etsin insallah bu duygu ile..a.s.

peki kızlar ben konunun dışında bir soru soracam ama napim hamileleri toplamışken sormasam olmaz..

gebelik testinizi adetten ne kadar önce veya ne kadar sonra yaptınız?

4 gün kaldı adetime sabırsızlkanıyorum kasık batmaları,idrarda koyuluk,göğüslerde sızlama ve şişme..ne arasanız var

cevaplarınızı bekliyorum

canım ben adetime 2 gün kala yaptım gebelik testini birinci iki çizgi cıktı cok silik değildi ikna olmadım 1 tane daha yaptım iki ayrı marka ama güvenemedim ben sende dene cıkar yani

canım ben adetime 2 gün kala yaptım gebelik testini birinci iki çizgi cıktı cok silik değildi ikna olmadım 1 tane daha yaptım iki ayrı marka ama güvenemedim ben sende dene cıkar yani
genelde gebelik testleri sabah alınan ilk idrarla yapılırsa daha etkili sonuc verir.en iyisi kan testidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar teşekkü ederim cevaplarınız için 2 gün kaldı adetime sabretmeye çalışıyorum bakalım hayırlısı...

3 hamilelik yaşadım ama hiç belirti hatırlamıyorum
dikkat etmemişim demekki

ama şimdi tek bildiğim her ay hamileymişim gb gögüs büyümesi,koyu idrar,bulantı,aşerme
ama posssss
psikolojik kesinlikle

yarin adet gunum hic bi belirtim yok henuz sadece basinca gogsum aciyo oda bugun daha hafifledi,bu ay tek fark hamileligi dusununce ve gunum yaklastikca heycanlaniyorum neden bilmiyorum hayal kirikligi yasamam insallah her ne kadar cok umudum olmasada

sağ kasığıma bıcak saplanıyor gibi omuştu.iştahsızlık sorunu vardı.birde ateş basması........

canımcım ben hamile oldugumu adetim gecikince anlayabildim o zaman da 5haftalık hamileymişim..ama öğrendikten sonra müthiş bulantım başladı..ayrıca adet belirtilerini yaşamadım yani adet olmucakmışım gibiydi hiç bir ağrım yoktu ama göğüslerim kocaman olmuştu ve değdiğimde çok acıyordu..

kizlar bu arada dr umdan ögrendigim birseyi paylasmak istedim...
ben belim agriyor ilk gunden beri dedim ama dr normal dedi zaten gebelik kendini daha cok bulanti ve bel agrisi ile belli eder dedi...

bel agrisi da rahim buyudugunden dolayi,vucut kendini hamilelige alislirmaya calistindan dolayi olurmus yani normalmis...bundan sonra hamilelikten once bel agrilarina da dikkat edin bir belirtiymis o da...ben pek ciddiye almamistim ama öyleymis...

valla benim tek belirtim akşamüzeri 4 gibi başlayan halsizlik ve uyku durumumdu. akıntı falan sonraki belirtiler. mide bulantısı 6. haftadan önce başlamıyor genelde. benim hala devam ediyor mesela 12. haftadayım.

benim belirtilerim
hem bazı yiyeceklere karşı asırı istek
çok sık ates basmaları
ara sıra uyku
beyaz akıntı
ve çok şiddetli kasık ve bel agrısı

Canım benim ilk önce göğüs uçlarım çok acıdı, ama 3,4 gün sonra geçti, akıntım arttı , bacaklarımın üst kısmındaki damarlar çok belirginleşti, sağ kasığımda batma oldu ,diğerleri aynı adet olacakmışım gibi sızlamalar .Dilerim Allah her isteyene tez zamanda nasip etsin.

kızlar ben sıralasam size belirtilerimi bitmez.akıntı gayet normal.
ilk başta bulantı,kusma tiksinme ,halsizlik,uyku,adet olacak mış gibi kaın ağrısı.gögüslerde şişkinlik ve acıma.
bu duyguları ve belirtileri rabbim herkese nasip etsin.

Arkadaşlar benim daha önceki hamileliklerimde 2 kaybım olmuştu.Birde kimyasal gebelik geçirmiştim.Araştırmalar sonucu mthfr 677 homozigot kan pıhyılaşmam olduğu ortaya çıktı.
Belirtiler hakkında çok bilgi aramıştım ama aradığım şekilde bulamamıştım.
Bende birdaha ki hamileliğimde gün gün yazmaya çalışıp buraya yazayım diye düşünmüştüm.
İnşaallah arayanlar için faydalı olur.

2 hafta 2 günlük az miktarda akıntı
4 günlük bel agrisi akşam burun tikanikligi
5 günlük bel agrisi burun tikanikligi metalik tat
6 günlük sık idrara çıkma ve göğüslerde hafif hassasiyet
3hafta 0 günlük mide eksimesi göğüse dokunulaca sertlik ve hassaslik, idrari tutamama
1 günlük idrar tutamama, gazlı durum
2 günlük belirtiler yok oluyor gibi :KK43:
gazlı durum devam göğüs içinde az bi sertlik ve akşam mide eksimesi var.
3 günlük aşırı gaz ve biraz mide eksimesi
yaklaşık bir haftadır olan merdiven çıkarken sağ kasigim ve sağ bacak uyuşması
alt karında ara ara kasılma ve acı var biraz da bel agrisi *bugün adetime 3gün var ve kan tahlilinde çok şükür pozitif çıktı:) b hcg 70
4 günlük sağ kasık ve bacak agrisi uyuşma hafif bulantı göğüslerde dolgunluk
5 günlük kasık agrisi goguslerde dolgunluk
6 günlük alt karın kramplari ve sancı
4 hafta 0 günlük
göğüs uçlarının belirgin şekilde hassaslasmasi
kan tahlili b mcg 1913
clexane 0,4 ilk iğne( kan pıhtılaşması olduğu için göbekten günlük vuruluyorum)
2 günlük bhcg 4330 (doktorum ilk ölçtürdüğüm yerdeki 70 olan değerin bu verilere göre düşük olduğu ve muhtemelen yanlış ölçüm olduğunu söyledi)
ultrasonda kese göründü çok ŞÜKÜR...

Benimde Adetime 2 gün var Kasıklarım ve göğsüm çok ağrıyor Adet olacağım zaman böyle oluyor acaba hamile olabilir miyim Test yapsam çıkarmı

X