Hamile kaldığınızda yaşadığınız ilk belirtileri yazar mısınız?

mormenekxsxe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2007
58
2
Arkadaşlar, özellikle hamilelik gibi kutsal duyguyu yaşamış olan arkadaşlardan yaşadıkları ve hissettikleri ilk belirtileri yazarlarsa benim gibi her ay binbir sıkıntı içinde bekleyen ve herşeyi bu belirti mi acaba diye sorgulayan arkadaşlara yardımcı olur diye düşünüyorum.Şimdiden cevap yazan arkadaşlara çok çok teşekkürler.

benim çok kasık ağrım olmuştu ve göğüslerim çok acımıştı.ben de adet olacağımı sanmıştım meğerse hamileymişim.umarım sen de kısa zamanda arammıza katılırsın.

ben aynı adet sancılarım gibi yaşamıştım birde aynı adet olacakmışım gibi göğüs sızlamaları oldu..
geleneksel hamile belirtileri yaşamadım yani..baş dönmesi,mide bulantıları,kusmalar vs...

Mide Bulantilari Sonradan Oluyor Zaten Yani 5 Veya 6. Haftasinda Başlior En Belirgini Göğüslerde şişme Ve Uçlarinda Değişiklik (büyüme Kararma) Gibi Değişiklikler Oluyor Kasik Ağrisi Zaten Kaçinilmaz Bel Ağrisida Ayni şekilde Birde Uyku Surekli Uyuma Isteği Ve Halsizlik Aşiri Duygusallik Sürekli Gelen Akinti Daha Ne Diyeyim Mormenekşe Umarim En Kisa Zamanda Hamile Kalirsin Allah Gönlüne Göre Verir Inşallah...

Benim Ilk Göğüslerim Acidi Adetime De Daha 15 Günden Fazla Vardi Birde Değiştigini Fark Ettim Büyüyor Ve Rengi Koyulaşti Bel Arisi Oldu Bide Ara Ara Kasik Ağrisi Oldu çok Az Ama Bu Kadar Haaaaaa Bide Sik Idrara çikma Olmuştu

sol kasığımda iğne batması gibi bir agrı ve göğüslerimdeki yeşil damarların belirginleşmesiydi ilk gariplikler şimdi kocaman olduk ama insan hissediyo allah her isteyene nasip etsin

ben cok agladim ogrenmeden once herseye agliyordum nedenini bile anlamıyordum
ayrıca idrarım cok koyulasmisti..
regl olacakmissin gibi belirtiler malum herkeste oluyor bende de oldu

Canim; Bende Bi Tuhafim....
Her Ay Kendimi Hamiş Saniyorum...
Bel Ağrisi, Kasik Ağrisi, Hassasiyet,bulanti,koku Hassasiyeti,vb...
Ama Tabiki Her Ay Hüsran....
Bende Bu Bölüme Yazdim çünkü Arkadaşlarda Benden Ibret Alsinşlar,psikolojik Olarak Belirtiler Yaşana Biliyo...
Ama Rabbim Herkese Anneliği Nasib Etsin Inşallah....

ewt arkadasim haklisin pek dusunmemek gerekir
bende cok istiyordum, Allah'im beni bekletmedi fazla..Allah herkese nasip etsin..

Hürrem sana katılıyorum canım.Hamilelik belirtileri sandığımız adet belirtileri oluyor . bizde belirtilere kanıp yanılıyoruz.

Bende adet gecikmesinden önce hiç bir belirti olmadı.Adet olmama yakın olan belirtilerinde hiç biri yoktu.Adet günüm bir gün geçmişti kendim test yaptım pozitif çıkmıştı.Daha sonra mide bulantısı, korkunç bir halsizlik, sık idrara çıkma gibi belirtiler yaşamaya başladım.Umarım en kısa zamanda bebek isteyen arkadaşlarımız bu dileklerine kavuşurlar.

Bende hergün farklı birşey oldu, bir olan bi dahaki gün olmadı.
Örneğin bir gün hep başım ağrıdı, bir iki gün midem bulandı.Birde bende uçuk çıktı dudaklarımda.Bazı kadınlar hamile kaldığı ay uçuk çıkarırmış derler.bende oldu hakikaten :)

bu bahsedilen belirtiler her ay bendede oluor ama yok bu 14 şubatta da aşılama oldum şimdi de hiç bişi yok vucudumda herşey çok normal yani kızlar tamamen psikolojik. aşılamam tutmadı hissine kapıldım şimdide o yüzden belirti yok buda canımı çok sıkıyooooooooo of of of

Cevap yazan arkadaşlara ayrı ayrı teşekkürler, umarım Allah bir gün ben ve benim gibilere de bu belirtileri yaşatır,Çok zor beklemek ve hüsrana uğramak üstelik her ay. bu ay şılama olmıştumm dün 12. günümdü kan testinde sonuç 2.18 çıktı yani olmadı yine.Havadan nem kapmaya müsaitim artık vücudmu dinlemekten yoruldum . Acaba diyen sorular biter bir gün inşallah sevgiler hepinize.

slm mormenekse,ben hamile kaldigimi yemeklerden sonra beni inleten mide bulantilarimdan,sik idrara cikisimdan,beyaz renkete ozellilkle ilk haftalarda gelen akintimdan ki bayagi geliyordu,gögüslerimin sizlayip büyümesinden bir de nadiren hissettigim kasik batmalarindan anlamistim.umarim isine yarar ve umarim sen de en kisa zamanda bu duygulari tadarsin,sevgiler

bende hic bir belirti olmadı tek belirti adetim 7 gün gecikmişti bende test aldım e pozitif cıktı ve inananamadım ama idraımın çokkoyu oldugunu fark etmiştim.belirtiler aynı adet belirtileri gibi oluyo canım

ben cok agladim ogrenmeden once herseye agliyordum nedenini bile anlamıyordum
ayrıca idrarım cok koyulasmisti..
regl olacakmissin gibi belirtiler malum herkeste oluyor bende de oldu

canım mrba beni bilirsin belki gçen ay düşük yapmıştım ve tekrar hamile olabileceğim şüpheleri var.düşükten önce yaşadığım belirtiler sanki yine var göğüslerimde bazen acayip dolgunluk hissediyorum ve kararma var hafif acımada başladı adet günümü bilmiyorum tahminimce martın 1inde olmam gerek ama değişebilir diyorlar.ve son olarak idrarım çok koyu renkli geliyo zaten onu farkedene kadar hiç şüphelenmedim ama oda olunca malum.düşükten sonra eşimle ilk ayın altısında birlikte olduk bu kadar kısa zamanda bu belirtiler yaşanırmı yada sen yaşadınmı.çok uzun oldu ama cevap yazarsan sevinirim.teşekkür ederim...

Ama Herkeste Ayri Belirti Oluyor Kimisi Adet Olmadan Anliyor Mesela Ben Kimiside Adetten Zaman Geçiyor Hala Anlayamiyor O Kendi Vucut Dilinizle Alakali Ve Hislerinizle Alakali Birsey

X