kızlarrrrrrr2.doğumunu yapan yada bilgisi olan varmı

GXUXLXUXMSE

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2008
14
0
merhaba kızlar aranıza çok yeni katıldım.ben 4,5 ay önce 2. doğumumu yaptım.loğusalıktan sonra dikişlerimde ağrı ve uyuşma hissettim.doktora gittim.dikişi fazla atmışlar.doğum yaptığım aynı masaya tekrar yatmak zorun kaldım.3 dikiş gerektiren bir operasyon geçirdim.ama dikişteki acı hala geçmedi doktorum bu sefer iki krem bir fitil verdi.pek bir değişiklik yok.bir daha operasyon geçirmek istemiyorum. daha yapılacak bişey kalmadı çünkü.annem de birinden duymuş ilk doğumda bişey anlamazmışsın ama doğum sayısı 2 yada daha fazlaysa bu acı doğum sayısına göre zamanla geçiyomuş.lütfen bilgisi olan cevap versin.

Selam canım, bende 2.bebeğime 24 haftalık hamileyim.. ilki sezeryanla olmuştu buda öyle olacak, senin dediğin gibi birşey duymadım bende tedirgin oldum şimdi..tanıdıgım arkadaslardan da 2 ve 3 kez sezeryan olmuş olanlar var cevremde..

Merhaba,canım.Ben 2.doğumumu sezeryanla yaptım ama ilkdoğumumu normal yapmıştım.Bu dediğin olayları ben ilk doğumumda yaşadım.Doğumum çok zor olmuştu ve bulunduğum yerde doktor yoktu,ebe dikiş atmak zorunda kalmıştı.Düzgün atamamış tabiki dikişler iltihaplandı ve ben İzmire gidip tekrar antibiyotik tedavisi oldum,ondan sonrada operasyon geçirdim.Dikişlerimin acısı 1 yıldan fazla sürdü.Hatta inanırmısın 2-3 yıl sonra bile soğuklarda sızladığını hissettim.Yani senin şimdilik acı çekmen çok doğal.zamanla geçiyor tabi ki sıkma canını.Ama kontrollerini ihmal etme ve mümkünse işinde iyi olan bir doktora yaptır bu kontrelleri.sağlıkla kal.

arkadaşlar ben size göre şanslıyım demekki,2 defa normal dogum yaptım ama dikişlerimde hiç sorun yaşamadım ,1 hafta sonra iyileştiler diyebilirim,yalnız 2,de madekassoldiye bi ilaç kullanmıştım

zehranurcum banada nemlendirmesi için bepanthen gibi kremler sür sürekli dediler.senin dediğin herhalde tentürdiyot gibi sulu bişey mi?

Evet güzelim.Baticon tendirdiyor gibi bir şey mikrop öldürücü özelliğ var.Bepantende iyileştirici özelliği olan bir krem hem yumuşatir hemde ağrını alır.Selamlar

18 gün önce 2. doğumumu yaptım ilkinden biraz farklı gibi dikişler sanki daha genizş bir bölgeye atılmış 10. gnde dikişlerimi aldırmaya gittim herhangi birşey kullanmıyorum ama arada kaşıntım oluyor ultrasona girmiştim bir sorun yok dedi doktorum umarım bir sorun çıkmaz ama bephanten ve madacassol kremler deri tazeleyici ve ağrı kesici özellikte kremler sanırım iyi gelir. Geçmiş olsun

kirmizi-gul.jpg

X