Hamile kalmaya çalışırken sporu tavsiye eder misiniz?

elmalxix turta

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2007
1.182
4
46
Selam kızlar,

Yaklaşık 1,5 yıldır düzenli spor yapıyorum ve yaklaşık 5 aydır da hamile kalmaya çalışoyorum... Acaba diyorum, spor yapmak hamile kalmamı güçleştiren bir sebep olabilir mi?
Yorumlarınızı bekliyorum...
Sevgiler

Canim Bende Spor Yapiyorum Salonda Hoca Eşliğinde...
Ağir Egzersiz Programi Uygulamiyorsaniz Bi Sakincasi Yok... Ben Hem Dr A Hemde Hocama Sordum... Böyle Yanit Verdiler....
Hakkinizda Hayirlisi Olsun....

Hamıle kalmadan once spor yapmanın bı sakıncası olmadıgı gıbı sabah 10 dan once ve aksam 10 dan sonra yapılan sporun organızmayı daha cok calıstırdıgını ve bunun hamıle kalmayı kolaylastırdıgını soylemısdı doktorum banada.Ustelık bu saatlerde es de spor yaparsa,sabah gece uykusu sonrasında spermlerın daha saglıklı ve daha hızlı olacagını hamıle kalma olasılıgının daha yuksek oldugunuda soylemısdı.Bende ıse yaradı.Umarım sende de yarar.

Valla canim ben hamile kaldigim ay siki bir diyetteydim ve hergun agir sporlar yapiyordum duzenli.Ve hamile oldugumu ogrenene kadar yaptim.Herkes sasirdi iyiki dusurmedin dediler.Hatta gobegim erisin diye o elektrikli aletlerden bile baglamistim :))

Cok sukur hicbirsey olmadi suan 7 bucuk aylik hamisim.Yani olacagi varsa hicbirsey engel olmaz canim.;

canım ya ben de fitness salonuna yazılacaktım. belli olsun da ona gore hareket edeyim diyordum. Ama bir doktor ile harekt edenlerin doktora danısmaında fayda var deri ben. cunu bazı hamileliklerde bırakın spor yapmayı yataktan kalkması yasaklanıyor hamilelerin.8 ay kalkmadan yatan arkadasım var:KK43:

Bana da spor hocası hamile kalmak için vücuttaki yağ oranının çok önemli olduğunu, yağ yakmaya yönelik spor yapan kadınlarda yumurtlamanın azaldığı hatta zamanla hiç yumurtlama olmadığını söyledi... Kilom ve yağ oranım şu an normal. Spor yaparken yağ oranımla beraber ve doğurganlığımın da azalmasından çekiniyorum.
Ondan biraz kafam karıştı...
Yorumlarınız için teşekkürler.

BENCE ZARARINDAN ÇOK FAYDASI VARDIR.
Cok ağır spor olmadıktan sonra,bende metabolizmayı
hızlandırdığını ve hamileliği kolaylaştırdığını biliyorum.
Hem gebeliği biarz olsun aklından çıkarmaya ve rahatlamana da
yardımcı olur spor.

ben de spor salonuna gidiyorum. ve ben de korkuyorum. ağır spor yapmayın diyorlar ama bunun derecesini nasıl ayarlamak mümkün bilmiyorum. zorlandığım yerde yaptığım kondisyon aletini bırakıyorum. olmazsa evde aerobik yapsam çok hoplayıp zıplamadan :)

bende hamiş kalma çalışmalarına başlamış bulunuyorum :)))) ama kilo vermem de gerek aklıma takılan diyelim spora gidiyoruz ve hamile kalmışız..ya bebek biz spor yaparken düşerse. çünkü ilk ay tutunma probelemi var.. üff

bende plates yapıyorum ve çok rahatlıyorum.ama bir zararı varmı bilmiyorum.dr uma da sormayı unutuyorum.

bende hamiş kalma çalışmalarına başlamış bulunuyorum :)))) ama kilo vermem de gerek aklıma takılan diyelim spora gidiyoruz ve hamile kalmışız..ya bebek biz spor yaparken düşerse. çünkü ilk ay tutunma probelemi var.. üff

bu benimde sorunum :KK43: yanıtlayacak bir hayırsever çıksa ya :KK43:(( ya hamileysek atıyorum 1 ya da 2 haftalıkken filan anlayamayız düşer mi :KK43:(?

X