Yüzdeki tüyler için çözüm?

İz yapmadı dimi?ben de sıkıldım artık cımbızdan fln.ne güzel kurtulmuşsun canım:))

ilk yaptrdığmda kızarık nokta nokta kalıp şişiodu ertesi gün geçiodu...e kolay değil kil kökünü iğneyle kazıyorlar resmen...iz falan yok..benimki zamanında 3 seansta filan bitti.bıyığım 1seansta bitti..çünkü annem hiçbir şekilde aldırmadan direk epilasyona götürdü..cımbız ve diğer şeyler kökü kalınlaştırdğı için bu işlemleri yaptktan sonra epilasyon uzun sürermiş..

tatlılar ben estetisyenim
yüzde oluşan tüğlenme nekadar sinir bozucu biliyorum
sir azaltmaz sadece daha çoğalmasını engeller ancak sir aynı zamanda cildide yerinden söküyor
ağda şekerli oduğu için arttırıyo kıl köklerini besliyo
sir ve ağda sert çekme işleminden dolayı kolajenleri tarip ediyo cidi sarkıtır sürekli uygulama
karınca yağı azaltıyo ancak yok etmiyor
en başarılı teknik lazer ancak sıcak iklimde yaşıyorsanız sürekli en yüksek koruma ile gün ışığına çıkmanız gerekiyor kendinize bu konuda güvenebiliyorsanız eğer çok iyi bakabilirim diyorsanız lazer kesin çözüm oluyor üstelik okadar rahatki iki seans arasında 1 ay var günb geçtikçe yok oluyor
ama eğer koruyamazsanız keşke bu lekeler yerine tüğlerim olsa dersiniz

Demek sert çekme kollojenleri yıpratıyo.öğrendiğim çok iyi oldu o konulara hiç dikkat etmiyodum çok saol:)on senemi kurtardın:)arada ben de sir yapıyodum çünkü

özellikle yüz bölgesindeki tüyleri kesinlikle iple almayınnnnyasakkelime benim çenemde iki üç tel sarı tüy vardı
elime gelio die sir ağdayla aldırıyodum bigün başka bi kuaföre gittim kız iple aldı ve şimdi
resmen simsiyah çenem tamamen kıl doldu:kızgın:
karınca yağı falan yalan tek çözüm iğneli yada
laser epilasyon!!! onuda heryerde yaptırmayın kızlar iyice
araştırına.s.

Önceki sayfalarda da ipi önermiyo kimseyasakkelime
Bence güvendiğin bi yer varsa iğneli epilasyon yaptıra.s

Bir arkadasin dedigi gibi hormonlarda bir bozukluk olabilir. Kan testi yaptir. Ayrica hiç sarartici falan kullanmayin. Tüylerin kökünü besledigi için daha da çok çikartir.

Sevgiler

tatlılar ben estetisyenim
yüzde oluşan tüğlenme nekadar sinir bozucu biliyorum
sir azaltmaz sadece daha çoğalmasını engeller ancak sir aynı zamanda cildide yerinden söküyor
ağda şekerli oduğu için arttırıyo kıl köklerini besliyo
sir ve ağda sert çekme işleminden dolayı kolajenleri tarip ediyo cidi sarkıtır sürekli uygulama
karınca yağı azaltıyo ancak yok etmiyor
en başarılı teknik lazer ancak sıcak iklimde yaşıyorsanız sürekli en yüksek koruma ile gün ışığına çıkmanız gerekiyor kendinize bu konuda güvenebiliyorsanız eğer çok iyi bakabilirim diyorsanız lazer kesin çözüm oluyor üstelik okadar rahatki iki seans arasında 1 ay var günb geçtikçe yok oluyor
ama eğer koruyamazsanız keşke bu lekeler yerine tüğlerim olsa dersiniz

yüzümdeki tüyler kahverengi benim ne cok ince nede cok kalın.. ayva tüyü sayılmaz sanırım. diode lazer işe yararmı acaba?
diğer lazer tekniklerini yüze uygulamayı tercih etmiyolar cünkü.

kızlar yüze lazer yaptırmayın ya =( leke kalma ihtimali çok çok...korumanız lazım zaten..
iğneli epilasonda leke kalmıyor..ben yaptırdığımda kalmadı zamanında...yüze iğneli yeter lazer çok ağır gelir bence...yarım saat bile sürmüyor...

lazer de kesin çözüm değil arkadaşlar...bir arkadaşım 8 aydır lazere gidiyor ama hala var hala var... :1no2:

kızlar yüze lazer yaptırmayın ya =( leke kalma ihtimali çok çok...korumanız lazım zaten..
iğneli epilasonda leke kalmıyor..ben yaptırdığımda kalmadı zamanında...yüze iğneli yeter lazer çok ağır gelir bence...yarım saat bile sürmüyor...

iğnei yaptırıpta yüzünde delik delik izler kalanları biliyorum.. o yüzden iğneliye mesafeli bakıyorum .:KK43: birde benim yüzümde cok tüyvar yarım saat tte bütün o kıl köklerine nasıl ulaşıcaklar.. iğneli epilasyon tek bir iğneyle yapılıyor dimi benmi yanlış biliorum..

Kızlar ben iğneliye gidiyordum fakat bıktım iğneden yani memnundum aslında yüzümde iz kalmıyordu fakat yinede o kızarıklıklar zor geçiyordu. Nihayetinde tam iyileşmeden iğne batıyor yine. birkaç gün önce annem laser yaptırıyor yüzüne. Yüzümü kıza gösterdim. Tüylerim tam sarı değil biraz kahverengi. Kız bana bunlara laser olur dedi ve garanti bile verdi. Bende aman ne olacak deyip yaptırdım bi seans. Bakalım sonuç ne olacak. Fakat yüzümde hiç bir iz kızarıklık yok şu anda. Çok güzel.

benim yüzümde de tüyle vardı çok rahatsız ediciydi biriyle konuştuğun zaman tüylerime bakıyodu şimdi yüzümde hiç tüy yok karınca yumurtası yağı kullandım 2 ay da kesin çözüm hem ucuz da bi şişesini 12 ytl ye aldım. ayda 4 gün üst üste yüzüne süreceksin yüzünde 3 saat bekleteceksin (tabi yüz alınacak) 1 ay sonra çıkan tüylerini zaten cansız çıkar tekrar al hiç bi şey kalmaz... tavsiye ederim yan etkisi de yok

valla benımde cene bölgemde bu yıl tüylenme oldu.gercekten cok rahatsız edici.bi tv programında erkan topuz söylemişti.düzenli olarak 1 ay boyunca taze naneyi yemeklerden 1 saat önce corba kasığı kadar yemek grekiyormuş.ben dün basladım bakalım....sonuç ne olacak...

ya bende hormon bozuklugu cıktı bır kac ay once ondan once hıc tuy yoktu sımdı tam bır kurt adam olmaya yol tuttum hormon bozuklugu ıle tuylenenlere bı cozum onerınız var mı

benim yüzümde de tüyle vardı çok rahatsız ediciydi biriyle konuştuğun zaman tüylerime bakıyodu şimdi yüzümde hiç tüy yok karınca yumurtası yağı kullandım 2 ay da kesin çözüm hem ucuz da bi şişesini 12 ytl ye aldım. ayda 4 gün üst üste yüzüne süreceksin yüzünde 3 saat bekleteceksin (tabi yüz alınacak) 1 ay sonra çıkan tüylerini zaten cansız çıkar tekrar al hiç bi şey kalmaz... tavsiye ederim yan etkisi de yok

bende karınca yağı kullanıyorum 3.seansım sanki azaldı gibi gerçekten seninki bittimi ne kadar kullandına.sa.sa.sa.s

ya bende hormon bozuklugu cıktı bır kac ay once ondan once hıc tuy yoktu sımdı tam bır kurt adam olmaya yol tuttum hormon bozuklugu ıle tuylenenlere bı cozum onerınız var mı

öncelikle hormon tedavisinizi yapmanız lazım.ondan sonrada uygun epilasyon yöntemini seçersiniz.tam kesin sonuç iğnelide kaydirigubbakcemile2 ama önce tedavi şart

karınca yumurtası kesin çözüm değil.sadece yeni doğanlara ilk 3 gün içinde sürülürse kesin çözümdür.kıl kökü oluşmadan sürülmesi lazım.lazer herkezde aynı sonuca ulaşmıyor ne yazık ki.ben 4 seans iğneli yaptırarak tüylerden kurtuldum.yaralar izlerde 4-5 haftada geçti iyileşti.ben çok araştırdım ve en uygun yöntem benim için buydu.tüylerde oldukça inceydi

epilasyon yaptırabilirsn kesin çözüm olarak fakat yüz tüyleri vücut kıllarına oranla seansları daha uzun sürüyor. seans süresi kısa sürüyor fakat 10 seans falan veriliyo ortalama olarak yüz tüyleri için. git görüş derim ben en azından fikir edinmiş olursun ve sonuç olarakda kesin olareak kurtulmuş oluyorsun.

--------------------------------------------------------------------------------

Tüylenme (hirsutismus)Normalden fazla tüylenme esas olarak 2 şekilde olabilir. Normalde kadın vücudunda erkek tipi olmayan kıllardaki genel artışa hipertrikozis adı verilirken erkek tipi tüylenmeye hirsutism denir.

Hipertrikoziste örneğin kollarda olan ancak kadınlarda genellikle daha ince ve açık renk olan kılların artması ve renginin koyulaşması söz konusudur. Hirsutism yani erkek tipi kıllanmada ise kadınlarda normalde görülmeyen lokalizasyonlarda, örneğin çenede, meme çevresinde ve göğüs aralarında, göbek altında orta hatta ve uylukların iç kısımlarındaki kıllarda sertleşme, kalınlaşma ve renklerinde koyulaşma olur. Hipertrikozis genellikle ailesel yatkınlık gösterir. Hirsutismus ise daha çok erkeklik hormonları olarak bilinen ve kadınlarda düşük düzeylerde bulunan androjenlerin kanda artışına veya kanda normal olsa bile kıl foliküllerinin androjenlere olan duyarlılığında artışa bağlıdır.

Kıl follikülllerin sayısı genetik özelliklerle belirlenir. Aslında avuç içi ve ayak tabanı dışında bütün deride bulunur, ancak bunların büyük kısmı çok ince ve açık renkli olduğundan rahatsızlık vermez. Kıl gelişimi döngüsel bir patern izler. Gelişme, dinlenme ve dökülme evreleri vardır. Tüm vücuttaki kıllar için bu döngü söz konusudur ancak kıl folikülünün yerine göre bu döngülerin uzunluğu farklılık gösterir. Örneğin, ön koldaki kıl foliküllerinin döngüsü çok yavaştır ve bize hiç uzamıyorlarmış gibi gelir. Buna karşın saçlarda bu döngü daha hızlıdır. Saçlardaki bazı kıl folikülleri gelişme, bazıları dinlenme bazıları da dökülme evresindedir. Zamanı gelen dökülmekte ama yenileri hızla büyüdüğü için saç sürekli uzuyor gibi davranır. Bütün foliküller eş zamanlı davrandığında dökülme izlenir. Böyle bir durum gebelikte veya emzirme döneminde geçici olarak ortaya çıkabilir. Hormonların etkisiyle bütün foliküllerde senkronizasyon (eş zamanlılık) olduğundan hasta saçlarının hızla döküldüğünü görür ve panikler ancak bu durum geçicidir.

Yüzümde ve vücudumda aşırı tüylenme var, cildiye doktoruna mı, jinekologa mı gitmeliyim?

Tüylenme (hirsutismus) birçok nedene bağlı gelişebilir. Genellikle, multidisipliner bir durum olarak kabul edilir. Yani, birden fazla uzmanlık dalını ilgilendirebilir. Hirsutismus ile ilgili olabilecek uzmanlık dalları arasında Kadın Hastalıkları ve Doğum, Endokrinoloji (hormonlarla ilgilenen iç hastalıkları uzmanlığı) ve Cildiye sayılabilir.

Çeşitli jinekolojik hormonal bozukluklarında hirsutismus oluşabilir. Bunlardan en sık görüleni polikistik over sendromudur ve özellikle Akdeniz ülkeleri ile birlikte bizim toplumumuzda önde gelen hirsutismus sebepleri arasındadır. Tüylenme şikayetiniz olduğunda özellikle adet düzensizlikleri de varsa bunun jinekolojik olma olasılığı daha yüksektir. Bu durumda jinekolog tarafından yapılan araştırmalarla sebebin jinekolojik sebepli hormon bozukluğu sonucu olup olmadığı araştırılır ve gerekirse uygun tedavi verilir. Eğer, jinekolojik kökenli hormonal bir sebep bulunamazsa diğer hormonal bozukluklarla ilgili olarak Endokrinoloji ile ve gerekirse Cildiye ile konsülte edilebilir.

X