Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçı Dökülenlerin Paylaşım Alanı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
C

cimcimebenim

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi cimcimebenim
LÜTFEN YARDIM EDİN. SAÇLARIM ÇOK DÖKÜLÜYOR. GÜNLÜK YAKLAŞIK 200 TEL CİVARIDIR BELKİ. SABAH BİR KALKIYORUM YASTIĞIMIN ÜZERİNDE BİR SÜRÜ SAÇ TELİ VAR. NASIL ÖNLEYEBİLİRM BUNU? TOPLU MU DURSA AÇIK MI DURSA HİÇ BİLMİYORUM :KK43:KIRILMASIN DİYE TOPLAMAYA ÇALIŞIYORUM. AMA ENGELLEYEMİYORUM DÖKÜLMELERİNİ :KK43: İŞE YARAYACAK BİLDİĞİNİZ DOĞAL BİR KARIŞIM YADA ECZANEDEN ALABİLECEĞİM BİR İLAÇ VAR MI?

gecmis olsun cimcime..ama bu durum ne kadar zamandir var onu yazmamissin..cunku hava degisiminden dolayi vucutta bazi degisiklikler oluyor ve donem donem saclar dokulebiliyor...sac dokulmesinde ki en buyuk sebeplerden beri protein eksikligi..yemene cok dikkat etmen gerekiyor...son olarak arkadasimin annesinin boyle sorunu vardi ama neredeyse kel kalmisi..bodrumda yapilan birseye benzemeyen el yapimi sabunlar var..80 yasinda ki kadinin saclarri tekrar yerine geldi..dokulme durdu..tanidigin varsa oralarda sana yollasinlar..sabunun bir adi var mi bilmiyorum..bana tarif edilen sari renkte yamuk yumuk el yapimi sabun:))..

Yaklaşik Olarak 2 Haftadir Dökülüyor. O Sabunlari Biliyorum Ama Kimi Zeytinyaği Sabunu Kimi Defne Kimi Başka Birşey Tam Olark Ne Sabunu Biliyor Musun?

Zeytinyağı sabunu ii gelio diye biliorm..ama böle bi sorunda sana biotin takwiyesi yapmanı tawsiye edrm..​

canım benimde saçlarım çok dökülüyor.
bir çözümünü bulursan yazarmısın.

evet bende öğrenmek istiyorum bi yolu varsa yazar msınız kızlar buraya

bende bekliyorum. bi reklemda gördüm .bioxin diye bi ilaç çıkmış. bioder i yapan şirket yapmış. bi sitesine gri bak istesen. birde . revigen diye bi ilaç var ecz. sorabilirisniz kulanan bir çok memnun kalmış.

Canim Revigen In Fiyati 53 Ytl Bana Biraz Fazla Geldi Tabi Etkisi Daha önemli Ama Doğal Bir Yolu Yok Mu?

cimcimebenim .!.:
LÜTFEN YARDIM EDİN. SAÇLARIM ÇOK DÖKÜLÜYOR. GÜNLÜK YAKLAŞIK 200 TEL CİVARIDIR BELKİ. SABAH BİR KALKIYORUM YASTIĞIMIN ÜZERİNDE BİR SÜRÜ SAÇ TELİ VAR. NASIL ÖNLEYEBİLİRM BUNU? TOPLU MU DURSA AÇIK MI DURSA HİÇ BİLMİYORUM :KK43:KIRILMASIN DİYE TOPLAMAYA ÇALIŞIYORUM. AMA ENGELLEYEMİYORUM DÖKÜLMELERİNİ :KK43: İŞE YARAYACAK BİLDİĞİNİZ DOĞAL BİR KARIŞIM YADA ECZANEDEN ALABİLECEĞİM BİR İLAÇ VAR MI?

cimcimem öncelikle geçmiş olsun,benim sana öncelikli tavsiyem cildiyeye gitmen ve saçlarının dökülmesinin altındaki sebebi öğrenmen,kadınlardaki saç dökülmelerinin çoğu demir eksikliğinden oluyor ve demir eksikliği giderilmediği sürece saçların dökülmesi engellenemiyor aşağıdaki kopyaladığım yazıyı okursan ne demek istediğimi anlarsın ve sana 2 tane formül önericem sanırım birini uygulamazsın

sarımsak lapası formülünü çünkü günlerce kokmak zorunda kalacaksın sarımsak lapası çok basit saçlarına yetecek kadar sarımsağı dövüp lapa haline getiriyorsun ve saç diplerine masajla yediriyorsun,5-10 dakikalık masaj sonrası başına bir poşet geçirip sarımsağın saç derisinin içine işlemisini sağlıyorsun,yarım saat sonra saçlarını yıkayıp temizliyorsun haftada 2kez uygulaman yeterli.

Gelelim 2.formüle:3-4hafta boyunca hergün,1 avuç dolusu ince kıyılmış ısırganotu kökü 1-2 litre suda 8 saat bekletilir,bu karışım içine 4 avuç ısırganotu yaprağı eklenip kaynamaya başlayana kadar ocakta ısıtılır,kaynamaya başlar başlamaz ocağın altı kapatılıp 10 dakika üstü kapalı olarak demlenmeye bırakılır,10 dakikanın sonunda süzülür.Ilınınca bu karışımla saçlar 5 dakika boyunca yıkanır ve saç diplerine masaj yapılır.Saçları bu karışımla yıkamadan önce 5 dakika boyunca isveç şurubu ve ısırganotu tentürü ile dönüşümlü olarak saç diplerine masaj yapılır,daha ilk haftada saç dökülmesi durur,tedavi süresinin sonuna doğru yeni saçlar çıkmaya başlar,saç dökülmesi sona erdiğinde haftada 2kez bu formülü uygulamaya devam edersen uzun vadede dökülme önlenmiş olup saçlara esneklik ve parlaklık gelir,bu formül kepeklenmeye karşı da etkilidir.

''Saçlar sağlığın göstergesidir. Eğer parlaklıklarını yitirmiş çok yağlı, çok kuru, çok fazla dökülen saçlar için ilk önce doktora başvurmak gerekir. Saç dökülmesinin bir sürü nedenleri vardır. Saç kılı deri altındaki yağ keseciklerinin içinden çıkar. Bu keseciklere saçlara doğal parlaklık veren yağ üreten yağ bezeleri açılır. Görünen kısım çok dayanıklı olan saçın derinin altında kalan kısa kök kısmı tersine çok zayıftır. Bu temel bölüm hastalandığı zaman bu kesecikler çok çabuk bozulur ve ölür. Saçların tekrar çoğalması ancak keseciklerin içinde yeni hücrelerin oluşmasıyla ilgilidir. Kötü bakım, çok sıkı topuzlar, aralıksız örgüler, iç salgı bezlerinin çalışmasına, yara, egzama, sedef gibi saç diplerinde oluşan yaralara bağlıdır. Sinirsel şoklara, ameliyatlara, zor doğumlara, kronik hastalıklara, (şeker vs.) İltihaplı hastalıklara (frengi, tifo, verem vs gibi) Hormonlarla ilgili ciddi sıkıntılara bağlıdır. Önce hastalığın iyileşmesi gerekir. Bitkilerden yararlanarak saçların tekrar çıkması kolaylaşır. Sağlıklı bir yaşam sürün. (Alkol tütün vs sağlığınızı alır.) B1-B2-B3-B5-G vitaminleriyle vücudunuzu zenginleştirin.Saçın bakımı rengine, kalınlığına, yağlı veya kuru oluşuna göre değişir. Çok yağlı saçlar her gün, kuru saçlar haftada bir kere yıkanır. Normal bir insanın günde 20-40 tel dökülen ve 100.000-150.000 adet hiç durmadan yenilenen saçı vardır. Eğer saçlarınız fazla dökülmüyorsa endişelenmeyin. Saç uçlarınızın kırıldığını çatallaştığını, küçük ince saplarla bölündüğünü görürseniz,g enel sağlık durumunuza bakın. Kadın saçlarında görülen dökülme ve mat oluşu demir eksikliğinden kaynaklandığı bildirilmiştir. Doğal demir içeren yiyecekler yenmesi günde en az 30 dakika yürüyüş önerilmektedir.''

Cimcimem
doktora gitmeni ısrarla tavsiye ederim

MUNECİM PAYLAŞIMIN İÇİN TEŞKKÜR EDERİM AMA DEMİR EKSİKLİĞİ OLMADIĞINDAN EMİNİM YILLARDIR DEMİR TAKVİYESİ ALIYORUM VE DAHA YENİ ÖLÇTÜRDÜM AMA HAKLISIN EN İYİSİ DOKTORA GİTMEK :rolleyes2:

Benimde saçlarım çok dökülüyordu ve bu söyleyeceğim yolla kesildi dökülmesi;

Bir kovanın içine çamaşır sodası atacaksın bir avuç kadar onu saçına kullanmak için durulama suyu haline getireceksin.

Kükürtlü sabunla saçlarını yıkayacak ve çamaşır sodalı sudan başka birşey sürmeyeceksin saçına

Bunu haftada 3 kez yapacaksın

Dediğim gibi herhangi bir şampuan saç kremi gibi bişey sürmeyeceksin saçına

Çamaşır sodası suyu yumuşatıyor.Şampuan gibi yumuşak olmuyo saçların sertleşiyor ama katlanacaksın

Ben şampuan kullanmaktan vazgeçtim.Yeni saçlar çıkmaya başlıyor hatta çok fayladı denemeni tavsiye ederim.

bence de böyle bir durumda doktora gitmek mantıklı
ama benim sormak istedigim birşey var.
benimde saçlarım çok dökülür..belli zamanlarda özellikle aynen senin gibi yatak yastık saç olur. ama diplerden de devamlı saç çıkar. normalde bu kadar dökülmeye kel kalmam gerekirdi ama.. ve saçlarım çok gür benim.bu kadar dökülmeye hala çok gür cunku diplerden devamlı yeni saçlar geliyor.

diplerden yeni saç çıkıyor mu?dökülenlerin yerine yeni saç gelmiyor mu?

ben bu dökülme için hiçbirşey kullanmadım. doktora da gitmedim. kendi kendine dökülüyo çıkıyo.

CANIM BENİMDE ÇIKIYOR YERİNE AMA YERİNE ÇIKANLAR DAHA PARMAK KADARKEN GENE DÖKÜLÜYOR. ZATEN ÇOK İNCE TELLİ VE ZAYIF SAÇLARIM VAR... BÖYLE GİDERSE KEL KALCAĞIM. HATTA YANLAR AÇILMAYA BAŞLADI BİRAZ. EN KISA ZAMANDA GİTMEM LAZIM DOKTORA...:rolleyes2:

bencede bir an önce git aslında pek bi şey yapamıyorlar ama...
ya da önerilen ilaçlar son derece pahalı

Git canım Dr ama fazla bir şey umma ben egzama için gittim sıfır elde var sıfır şimdi tabii ilaçları deniyorum. Oda kalıcı olurmu bilmiyorum ama...
Sen yinede ısırgan otunu dene derim. Sarımsak olayını arkadaşıma yaptık baya işe yaradı diye hatırlıyorum ama baya kokulu bir işlem.
Sonuçtan haberdar et ltfn.

erkek kardeşim doktora gitti...
ve şunları önerdi doktor..yapmaya başladı...gerçi kardeşim genetikmiş..o bu yüzden pek ümitli değil :KK43:
sizinki stresden falansa belki iyi gelir..araştırın bari..

3 kutu priorin
ilk kutu gunde 3 kez tok karnına
2.kutu gunde 2 kez tok
3 kutu gunde 1 kez tok

şampuan anagen 2 gunde 1

priorin tanesi 73 ytl
sampuan 18 ytl imiş

Angelim seninki mevsimsel dökülmedir ve diplerden yeni saç geldiği için tedaviye gerek yoktur,bu arada saçlarına maşallah diyelim nazar değmesin gülüm.
Saç dökülmelerinde eğer olağan bir dökülme değilse ve saçta seyrelme,yanlarda açılma söz konusuysa doktora gidilmeli,niye ısrarla doktor diyorum çünkü altında mutlaka bir sorun vardır da ondan.Bir örnek vereyim kızkardeşimde saç dökülmesi vardı,başlarda sudan şampuandan falan diye düşündük ama saçları git gide azaldı,açılmalar başladı ve yeni saç gelmiyor gelenlerde dökülüyordu,çareyi doktora gitmekte buldu,birtakım testlerden sonra kansızlık teşhisi kondu ve ona göre bir tedavi uygulandı tedavide hap, saça sürülen katranımsı bir merhem (eczanede yaptırıldı) ve şampuan vardı,saçları tekrar çıktı,ilaç ismi vermek yanlış olur çünkü herkesin saçı farklı sebeplerden dökülür,gebelik,psikolojik nedenler,demir eksikliği,genetik etkenler bunlardan bazılarıdır.

bizim yaptığımız bir maske var 1 yumurta sarısı limon ve zeytin yağı yarım saat kadar beklet saçında yıka fayda edebilir

doktora gittim kan tahlili yaptılar kansız çıktım hemde kan değerim 7.2 normal değerleri 12-18 arası olmalıymış :KK43: oysa 1 yıldır zaten kan ilacı kullanıyorum ama ilaçlar fayda etmediği için iğne olacakmışım :cry: doktota bunu söyledim 2 ay sonra gene gel belki sebebi başka birşeydir dedi.neyse allah daha kötüsünden korusun

PRİORİN 120 CAPSÜL:77 ytl
PRİORİN 60 KAPSÜL :45 ytl
FOLTEN ŞAMPUAN:18 50 ytl
FOLTENE DOUBLE ACTİON:49.50 ytl
bide revigen var onu yazmışlar bunlardan biri

eğer fazla para vermek istemiyosan bemiks ampul+bepanthene ampul+evigen ampul+badem yağı birer ampul karıştırıp saç diplerine sür 2 hafta

buda olmadı dersen
çam terebentin alıp normal şampuana karıştır

yine olmazsa moos veya tresan şampuanları dene

ve bunlarla çinko vitamini içebilirsin

valla yine olmazsa başka bişi kalmadı benim bildiğim.

X