arkadaşlar 6 aylık hamileyim ve şekerim yüksek çıktı

nagehanceylin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2008
30
0
38
hastanede yaptırdığım tahlilde şekerim 129 çıktı ve doktor yüksek olduğunu söyledi.ne yapmam gerektiğinide bilmiyorum bugun tahlıl sonuçlarımı kendi doktoruma göstereceğim inşallah bir prooblem çıkmaz ama içim hiç rahat değil.ben çok tatlı düşkünüde değilim şeker niye yükselir bileniniz varmı?

canım benim hamilelğimdede önce aç karna daha sonra 50gr şeker yüklemesi yapılarak ölçülmüştü.yükleme şekeri yüksek çıkmıştı.doktor yarın tekrar gelip 100gr yükleme yapılacağını ona göre bakılacağını söyledi.2.yüklemede değerler normal çıkmıştı.sen 50gr mı yoksa 100 grmı yoksa aç karnamı ölçüldüğünü yazmamışsın.50gr da yüksek ise 100grda genelde normal çıkabiliyor.bunun için endişelenme stresde şekerin yükselmesine neden olabiliyor.

50 lık yukleme yuksekmı oluyor şimdi bebeğime birşey olmaz dimi tok karnına yapıldı hemşire çok farklı tepkı gosterdi dikkat et dedi ama dun kendi doktorum normal dedi bilmiyorum ama bebeğim için korkuyorum umarım birşey olmaz teşekkurederım cevabınız için

canım 140 çıksa fazla oluyo drun normal demişse korkma zaten yüksekse 100 gramlık şeker yüklemesi yaptırıyolar bi daha diyette vermemeişse demkki sorun yok korkma

Selam canım benim ilk bebeğimde seker testimin (50gr) sonucu 135 cıkmıştı dr yüksek oldugunu ve 100 gr yüklemesi yapılması gerektiğini söyledi bende baska dr a gittim oda bana 140 ve fazla olursa yüksek oldugunu rahat olmam gerektiğini söylemişti..ve hiç bir sorun yaşamadım endişe etme bence seninde yüksek bir rakam deil..
şu an 2.ci gebeliğim ve önümde yine seker testi var bunu hiç sevmiyorumm :KK43:

Ya ben 5 aylık hamileyim 50 gr lık şeker yüklemesinde 169 çıktı şekerim. Şimdi p.tesi 100 gr lık yükleme yapılacak korkuyorum birazcık inşallah bu normal çıkar

Hay Allahim bu doktorlarida anlamak mumkun degil.129 bence gayet normal benim bildigim 140 uzeri dikkat edilmesi gereken rakam.Benimki 160 cikti ve diyetteyim canim dikkat ettigin surece birsey olmaz korkma.

hastanede yaptırdığım tahlilde şekerim 129 çıktı ve doktor yüksek olduğunu söyledi.ne yapmam gerektiğinide bilmiyorum bugun tahlıl sonuçlarımı kendi doktoruma göstereceğim inşallah bir prooblem çıkmaz ama içim hiç rahat değil.ben çok tatlı düşkünüde değilim şeker niye yükselir bileniniz varmı?

Canım benimki 50'lik yüklemede 160 çıktı doktorum yüksek bulduğu için ikinci bir tahlil daha yaptıracağım aslında açlık kan şekeri 50'lik yüklemede 145'e kadar normal seninki bana göre çok yüksek değil hatta normal..

Ama yinede hamurdan ve tatlıdan azıcık uzak durman gerek..Sıkma canını ..

X