Beşi Bir Yerde Zayıflama Çayı Deneyimlerimiz

yaren_76

mareşal
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.066
65
arkadaşlar bu zayıflama çayını haber programında verdiler,
herbalist bir doktor kendi hastalarına uyguluyormuş
yağ yakıcı ve kilo verdirici ,kendisi ve hastaları 20 kiloya kadar vermiş

Beşibir yerde çay

1 litre suya

FUNDA YAPRAĞI 2 tatlı kaşığı
MATE YAPRAĞI 2 tatlı kaşığı
BİBERİYE 1 tatlı kaşığı
KEKİK 1 tatlı kaşığı
YEŞİL ÇAY 2 tatlı kaşığı

sıcak suya karıştırılıp demlenicek,limon sıkılıp içilebilir,tatlandırıcı yada şeker konmıycak,günde 4 su bardağından fazla içilmiycek

Mate yaprağı: Tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılan mate çayı, yağ emilimini engelleyerek vücuttan su atımını kolaylaştırıyor. Her yaşta insanın rahatça kullanabileceği bitki, iştahı kapatarak zayıflamaya yardımcı oluyor.

Yeşil çay: Son yıllarda kullanımı bir hayli artan yeşil çay, vücutta biriken toksinleri atarak sindirimi kolaylaştırıyor.

Funda yaprağı: İyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar sökücü olan yaprak, bu özelliğiyle zayıflamaya yardımcı oluyor.

Biberiye: Yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bu bitki, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı sağlıyor.

Kekik: Halk arasında yaygın olarak kullanılan kekik, sindirimi kolaylaştırarak vücuttaki fazla suyu atarak kilo vermenizi sağlıyor

Son düzenleme:
arkadaşlar ben haftada 3 gün gençlik merkezine step aerobiğe gidiyorum. bugün ordada herkes bu çaydan bahsediyordu. bende başlayacağım bu çaya. umarım faydasını görürüz

arkadaşlar bende biberiye+yeşil çay+rezene çayı+funda çayını günde 3 kezz kocaman bardaklarla içiyorum..ama kafama takılan aç karnınamı içilecek tok karnına mı..
ben en son bardağı gece yatmadan önce içiyorum.
bide sizin verdiğiniz bardak ölçüsü normal kupa bardaklar mı..
benim ölçü baya büyükte..
zararı olmasın..

Selam sabah işe gelirken arkadaş bahsetti bu çaydan aynı şeyden yani kilo ve hazımsızlıktan dertliyiz şimdide dolaşırken denk geldi hemen iş çıkışı gidip alıcam ve deniycem inşaallah bi çare olur.ve teşekkür içinde yazarım sevgilera.s.

arkadaşlar bende biberiye+yeşil çay+rezene çayı+funda çayını günde 3 kezz kocaman bardaklarla içiyorum..ama kafama takılan aç karnınamı içilecek tok karnına mı..
ben en son bardağı gece yatmadan önce içiyorum.
bide sizin verdiğiniz bardak ölçüsü normal kupa bardaklar mı..
benim ölçü baya büyükte..
zararı olmasın..

nezamandır kullanıyorsun canım faydasını gördünmüüa.s.

mate yaprağı

Türkiye'de yetişmez. Brezilya ve Paraguay'da yetişir. Paraguay çayı olarak da tanınır.

Doğal yetişenleri 20 m'ye kadar, kültüre edilenleri 3-6 m boyunda, herdem yeşil parlak yapraklı ağaç.

Mate, çok eskiden beri kullanılır. Önceleri, yerliler, yeşil yaprakları çiğnemekle yetinirlerdi. Şimdi bir fincan kaynar suya 1-2 kahve kaşığı toz mate konarak çay gibi içilir. Güney Amerika'da çok kullanılan bir içecektir. Mate yaprağı piyasada genellikle gıda maddesi olarak bulunmakta olup, kavrulmuş veya kavrulmamış (yeşil) mate çayı vardır. Kavrulmuş mate çayının tadı normal fermente siyah çayınki gibiyken, kavrulmamış çay yeşil, non-fermente çaya tekabül eder.

ben içmeye başlayalı daha 1 hafta olacak bi faydasını görmedim şimdilik ama en az bi 15 gün geçmesi lazımmış..etkisini görmem için.

arkadaşlar bu zayıflama çayını haber programında verdiler,
herbalist bir doktor kendi hastalarına uyguluyormuş
yağ yakıcı ve kilo verdirici ,kendisi ve hastaları 20 kiloya kadar vermiş

Beşibir yerde çay

1 litre suya

FUNDA YAPRAĞI 2 tatlı kaşığı
MATE YAPRAĞI 2 tatlı kaşığı
BİBERİYE 1 tatlı kaşığı
KEKİK 1 tatlı kaşığı
YEŞİL ÇAY 2 tatlı kaşığı

sıcak suya karıştırılıp demlenicek,limon sıkılıp içilebilir,tatlandırıcı yada şeker konmıycak,günde 4 su bardağından fazla içilmiycek

(kendimde uygulamaya başlıyorum)

ben bunlari hayatta bulamam yurtdisinda
en iyisi arkadasima soylimde yollasin bana :)

selam sabah alıcam dedim bugün aldım demledim tadıda fena değil ama umarım bir faydasını görürüm gecenin bu saatinde hadi bakalım kızlar görücez iyi olur inşaallah:içelim:

ben de izledim onu hatta tarifi veren dr.elif güveloğlu yani herbalist atabay güveloğlunun kızı...

ama ölçülerde sadece y.çay 2t.kaşıgı denildi..

kaynamış 1lt.su için verilen ölçüler bunlar.sağlıcakla.

günaydın herkeslere.
geçen gün bende tv de rastladıktan sonra içindeki bitler için internetten araştırma yaptım.
işe yarar gibi görünüyor.
cumartesi günü aktara gideyimde alayım dedim. tam işte mate yaprağı ya yoksa diye düşünürken tezgaht bunları paketlemişler 5 i bi yerde satıyorlar.
aldım bende.
pazar günü yani dün demledim.
tadı fena değil. ama içlerinde kekiğin tadı çok baskın. özellikle soğuktan sonra.
bide her şeyde olduğu gibi bunuda spor ve rejimle desteklemek lazım.
bu sabah yürüyüşe çıkacaktım ama uyku daha tatlı geldi.
inşallah yarın sabah çıkarım.
bide yediklerimi azalttım.
bakalım sonuçları size yazarım.

günaydın herkeslere.
geçen gün bende tv de rastladıktan sonra içindeki bitler için internetten araştırma yaptım.
işe yarar gibi görünüyor.
cumartesi günü aktara gideyimde alayım dedim. tam işte mate yaprağı ya yoksa diye düşünürken tezgaht bunları paketlemişler 5 i bi yerde satıyorlar.
aldım bende.
pazar günü yani dün demledim.
tadı fena değil. ama içlerinde kekiğin tadı çok baskın. özellikle soğuktan sonra.
bide her şeyde olduğu gibi bunuda spor ve rejimle desteklemek lazım.
bu sabah yürüyüşe çıkacaktım ama uyku daha tatlı geldi.
inşallah yarın sabah çıkarım.
bide yediklerimi azalttım.
bakalım sonuçları size yazarım.
nerden aldım canım karısımı bende bulamadım da

evett bugün bende başlıyorum çaya hadi hayırlısıı

Son düzenleme:
ayyy kızlar.. Benim düğün belli oldu.. 08.06.2008 ve benim acil zayıflamam gerek.. Annemde almış bu çaydan.. Yaptı bana da.. Pilav makarna ekmek tatlı yok hayatımda 4 gündür.. En önemlisi bir taneden birşey olmaz deyip otlanmıyorum yerimseniben Ayrıca günde 1,5 litre su içmeyle başladım ve 1 hafta sonra 3 ltye çıkaracağım.. Ayrıca 20dk kondisyon bisikleti ve 5dk hareket.. Ayy bakalım çayla da destekleyince.. Ya ben bunları yazıyorum ama kızmayın.. İlk defa bu kadar ciddi bu kadar kararlıyım.. İkizler burcuyum ve sürekli karar değiştiririm aslında.. Bu sefer vereceğim.. sengözlerimebaksanab

ben bursadan aldım ama.
şehreküstü pazarından kapalıçarşıdaki pazara giriyosun yukarı doğru çık. soldaki ilk aktarda vardı.

bilsmillah canım konu açılalı 3gün oldu :)

ama içindeki şeyler kilo sorunları için destekçi olan birebir şeyler...

tavsye edeirm eger bir sağlık sorunun yoksa..

ben sabahalrı demliyorum. bi kavanoza koyup işyerime getiriyuorum.
sabah içtiğim ılık oluyor sonrakiler hep soğuk.demlenen bir çayı tekrar ısıtmak iyi olmuyor zaten.
bende öyle işçiyorum.

şimdi günde 4 bardaktan fazla içmeyin deniyor ama ölçü 1 litreye göre verilmiş.
1 litreden ise 4 bardaktan fazla çıkıyor.
ben 4 bardak koyuyorum suyu. birazda daha ekliyorum üstüne kaynarken eksilecek diye.
otlarıda biraz daha az koyuyorum.

X