Beşi Bir Yerde Zayıflama Çayı Deneyimlerimiz

ben 5 ocakdan bu yana tüketiyorum ve takip ediyorum heryerde ama 5 i 1 yerde de limonu hiç duymadım canım

sıcak suya karıştırılıp demlenicek,limon sıkılıp içilebilir,

diye yasiyor ilk basda da ondan sordum yani istersek limon sikabiliris öylemi yani ???

bende türkiyeden siparis vermistim, kuzenim yolladi sagolsun, bu aksam baslayacagim caya. yemekten bir iki saat sonra icmeyi düsünüyorum ben. Bitkicilerden almis, karisimi yaptirmis. aksam iki kupa iciceksem ne kadar koyayimki demlige arkadaslar? bir tatli kasigi ?????

niye türkiyeden getirtiyorzun ki reformhaus larda var hepsi ben tanesine 3,20 euro verdim hepsini de bldum ...

bu karışımı ben de kullandım ama hiç bir etkisini görmedim bende mi bir problerm var 2 hafta içtim günde 3 sefer ve 2 hafta sonunda 2 kilo aldım. bunu içmeyi bıraktığımın ertesi günü eski kiloma tekrar döndüm çok garip bir durum:uhm:

merhaba bir litre suya koyup bu karışımı hazırlamak yerine içeceğim zaman için hazırlıyorum artık.
bir litre suya koyduğumuz ölçekte bitkileri bir kase icine koyuyorum kasedeki bitkileri karıştıryorum, içeceğim zaman bir fincana kase içinden 2 tatlı kaşığı koyup üzerine kaynamış suyu ekleyip 5-6 dakika bekletip süzüp içiyorum. poşet çay gibi oluyor.
yediklerime dikkat ediyorum ve spor yapıyorum. yediklerinize dikkat etmezseniz ve spor yapmazsanız zayıflayamazsınız. Bu çay sadece yardımcı oluyor. sıkı rejimler ve çabuk verilen kilolar bünyeyi bozuyor ve sağlıksız oluyor.

Son düzenleme:
Maşa gibi kapanan iki taraflı bir süzgeç almıştım (tarif edemedim tam ama içine ufak tefek bitkileri koyup daldırabiliyorsunuz bardağa, pratik birşey) , acaba 1 lt yapmak yerine birkaç kaşık onun içine koyup tek bardaklık yapsam olmaz mı? 1 lt yapınca hemen içemem, kalır bayatlar orda. CADIARZU

Yarın yola düşüp bakacağım hemen, okuduklarım aklıma yattı.

Beşi bir yerde çay kullanıyorum 2 aydır memnunum. Yediklerime dikkat ederek spor yaparak iki ayda 8 kilo verdim

sıcak suya karıştırılıp demlenicek,limon sıkılıp içilebilir,

diye yasiyor ilk basda da ondan sordum yani istersek limon sikabiliris öylemi yani ???

ben aktardan bunun karışımını almıştım içmekte zorlandım daha sonra aktara sordum limon sıkılıp içilebilir demişti..ben limon sıkıp kullanıyorum tadı daha güzel oldu..:1rolleyes:

bendekullanıcam arkadaşlar
ama ölçüleri tam olarak nedir
bide beşibiyerde farklı bitkiler ilede var mısır püskülü sinamike gibi
gerçek 5 i bi yerde hangi bitkiler acaba yazarmısınız acaba çok memnun olurum kilo vermem gerekiyorda

Ben yaklaşık 1 yıldır bu çaydan kullanıyorum ve gerçekten işe yaradığını gördüm. Diyet yaptığınız zaman kilo vermenize yardımcı oluyor,ama yemeği kesmeseniz bile kilo almanızı önlüyor. En azından benim için böyle oldu. Yemeklerden yarım saat önce içilmesi öneriliyor,ben de öyle yaptım ve yemeği fazla kaçırdığım zamanlarda bile aynı kiloda kalmama yardımcı oldu.

poşet çay değil. aktarlara gidip 5li çay dediğiniz zaman size bunları veriyorlar zaten. 5 tane ayrı çay var ; kekik,biberiye,mate,adaçayı filan galiba tam ezbere bilmiyorum ama onlar söylüyor size zaetn. fiyatı da birçok yerde 10-15 tl arası. aldığınız aktar nasıl kullanıldığını anlatır ama ben de söyliim isterseniz,bir kaba bu çayları döküp karıştırın,işte nerde saklamak istiyorsanız bir kaba vs koyun. yemeklerden yarım saat önce 1 tatlı kaşığı olarak demleyin. bende demlikli fincanlar var onları kullanıyorum bu iş için. 3-5 dk demlendikten sonra için,ama soğutursanız bir işe yaramaz önemli olan sıcak içilmesi. günde 3 bardak içilmesi tavsiye ediliyor. idrar söktürücü özelliği nedeniyle fazlası böbreklerinize zarar verebilir çünkü.

bu karışımı aktardan alırken kaçar gram istiyoruz
oranlar ne şekilde karışımda?
çok aradım ama bu bilgiyi bulamadım:KK43:

ne var bunda utanılacak çoüğumuz böyle yapıyor neden utanacağınıda anlamış değilim cnm istersen hepsinden beş milyonluk yaptır o zman sen :):)

1 litre kaynamış suya

2 tatlı kaşığı Yeşil çay
Diğer bitkilerden yani funda, mate, kekik, biberiye herbirinden 1 tatlı kaşığı konacak.

Kaynamış suya bu bitkiler konacak 10-15 dakika demlenip süzülür öğünlerden yarım saat önce bir fincan içilir.

ınternette beşi bir yerde bitki çayı olarak aramış olsaydınız bulurdunuz.

2 aydır içiyorum. Diyet ve sporla birlikte kilo vermeniz kolaylaşıyor. Karışım yağ yakmanızı sağlıyor.
Bence limon sıkmadan içmeye çalışın

Son düzenleme:
poşet çay değil. aktarlara gidip 5li çay dediğiniz zaman size bunları veriyorlar zaten. 5 tane ayrı çay var ; kekik,biberiye,mate,adaçayı filan galiba tam ezbere bilmiyorum ama onlar söylüyor size zaetn. fiyatı da birçok yerde 10-15 tl arası. aldığınız aktar nasıl kullanıldığını anlatır ama ben de söyliim isterseniz,bir kaba bu çayları döküp karıştırın,işte nerde saklamak istiyorsanız bir kaba vs koyun. yemeklerden yarım saat önce 1 tatlı kaşığı olarak demleyin. bende demlikli fincanlar var onları kullanıyorum bu iş için. 3-5 dk demlendikten sonra için,ama soğutursanız bir işe yaramaz önemli olan sıcak içilmesi. günde 3 bardak içilmesi tavsiye ediliyor. idrar söktürücü özelliği nedeniyle fazlası böbreklerinize zarar verebilir çünkü.

Bir günlük karşım ölçülerini kaseye koyup karıştırıyorum. Yani bir gün için önceden çayı yapmıyorum faydası gidebilir diye. İçeceğim zaman kasedeki karışımdan 2 tatlı kaşığı bir fincana koyup üzeirne sıcak su koyup 5 dakika demletip süzüp içiyorum.

X