ilişki sonrası kanama

elfide

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2007
229
3
Merhaba;
Bugün adetimin 17. günü 3 gündür özellikle sağ kasığımda bir ağrı var. Dün ilişki sonrası ağrı birden şiddetlendi ve avuç içi kadar kan geldi. Sebebini anlayamamdım. doktora gittiğimde sağ tarafında yumurta oluşmuş ve yumurtan çatlamış dedi. 4 sefer klomen ve pregnyl tedavisi gördüm. 2,5 yıllık evliyim. İlk defa böyle bişey yaşadım. İlişki sonrasındaki ağrı müthiş derecede şiddetliydi. yaklaşık yarım saat yataktan kalkamadım.
Sizce neden olmuştur böyle bişey? Şimdiye kadar yumurtam çatlamıyormuydu da bu ay böyle bişey yaşadım?

Not : Bu ay ilaç vs. tedavi görmedim

Dr Gitmelisin Tatlim Kasik Ağrisi Ve Ağrili Ilişki Yaşadim Ama Hiç Kan Gelmemişti... Geçmiş Olsun...

Benimde 13.gün ve öncesindeki gün yumurtalıklarımda müthiş baskı vardı.
13.günü değerlendirelim belki yumurtlamışımdır dedik.Saatler sonrasında bendede kan geldi.
Ağrıda vardı ilişki sırasında .Nedir bu çektiğimiz.Dr.a gideceğim de uygun bi fırsat bulamıyorum.

bazen yumurta çatlarken bir kılcal damara rastlar ve kanama meydana gelir. kanama sonucu da haliyle batında olmaması gereken bir durum söz konusu olur ve gerginlik yaratır. bazen de küçük basit kistler kanama yapabilir çatlama esnasında. zaten normal yumurta çatlamalarında batında serbest sıvı oluşur. e o bölgede gerginlik olunca ilişki sırasında tabi ki rahatsızlık ve ağrı oluşur. o bölge hassas oluyor sonuçta. tabi bu söylediklerim başka herhangi bir sorun (idrar yolu enf. vs) yoksa geçerli.

bence uygun bir fırsat yakalamalasın canım
erken yol kat etmek her zaman onemlıdır
çok çok geçmiş olsun

bazen yumurta çatlarken bir kılcal damara rastlar ve kanama meydana gelir. kanama sonucu da haliyle batında olmaması gereken bir durum söz konusu olur ve gerginlik yaratır. bazen de küçük basit kistler kanama yapabilir çatlama esnasında. zaten normal yumurta çatlamalarında batında serbest sıvı oluşur. e o bölgede gerginlik olunca ilişki sırasında tabi ki rahatsızlık ve ağrı oluşur. o bölge hassas oluyor sonuçta. tabi bu söylediklerim başka herhangi bir sorun (idrar yolu enf. vs) yoksa geçerli.

Benim kanama ilişkiden 5-6 saat sonra oldu ve bi miktar da fazla olunca benim aklıma kist olabilir geldi.

Ama ben zaten bu konuda sabıkalıyım.Rahim ağzında yara vardı yaktırmıştım.
Ondan da korkuyorum açıkcası.
İnşallah yara olayı değldir :KK43:(

çok geçmiş olsun..
doktorunuzla bunu görüşün..
arkadaşların dediği gibi ihmale gelmez..çok geçmiş olsun..

Benimde ilişki sonrası bazen sancım olur ama kan gelmedi hiç.Geçmiş olsun canım önemli bişey değildir ama ihmal etme

İlk defa böyle bir şey yaşadım yani sürekli olan bişey değil. Başka bir rahatsızlığım olacağı pek aklıma gelmiyor açıkcası. Bu gittiğim doktor sürekli takibimi yapıyor. Bebek tedavisi için yaklaşık 5-6 ay önce başka bir doktora daha görünmüştüm. Bir problem olmadığını yara vs . bulunmadığını söylemişti. İdrar tahlilide temiz çıktı sadece idrarda 2-3 kan hücresi (eritrosit) görüldü. Kasık ağrım kesildi. herhalde doktorun dediği gibi yumurtam çatladığı ve WaterLilly arkadaşın söylediği gibi kılcal damarla ilgili bir sorun oldu diye düşünüyorum.

Benim kafamı karıştıran tek şey ilişki sonrası daha yataktan kalkamadan şiddetli ağrımın olması ve kanamamın olması. Kanamada öyle çok olmadı ama avuç içi kadar vardı.
Neyse İnşallah bidaha yaşamam

bugün yine kahverengi kanamam oldu. ne oldu bana böyle yaa :KK43: daha adetime 6-7 gün var

X