geceleri uyuyamıyorum :(((

meraklxix

Guru
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2006
1.534
154
:çok üzgünüm:
doğum korkusu geceleri beni uyutmuyor:KK43:( aklıma düştümü çok korkuyorum eşimede belli etmek istemiyorum çok kızıyor :çok üzgünüm:
bunun üstüne bebeğime yatarken zarar vereceğim korkusu:KK43:( geçen yüz üstü yatmışım çok korktumm :çok üzgünüm:
bide bunun üstüne kalçalarımda sürekli yan yatmaktan oluşan dayanılmaz ağrılarımm bana yardımcı olun :KK43:( :çok üzgünüm:

korkma arkadasım ya bak doğum yapan o kadar kadın varki çok kötü zor olsa kimse ikinciyi düşünmezdi bebişini düşün.doğunca onu kucagına aldığın anı düşünsene.yüz üstü yatmana dikkat et tabi.allah senide bebğinide bir avazda kurtarsın canım dua et banada hamilelerin duası kabul olur bende istiyom bebek...

doğum korkusu geceleri beni uyutmuyor:KK43:( aklıma düştümü çok korkuyorum eşimede belli etmek istemiyorum çok kızıyor :çok üzgünüm:
bunun üstüne bebeğime yatarken zarar vereceğim korkusu:KK43:( geçen yüz üstü yatmışım çok korktumm :çok üzgünüm:
bide bunun üstüne kalçalarımda sürekli yan yatmaktan oluşan dayanılmaz ağrılarımm bana yardımcı olun :KK43:( :çok üzgünüm:

korkunun ecele faydası yok:)içinde tutacak değilsin ya nasılsa doğurucan o yüzden rahat ol.

Ayy kıyamam ben sana..Bak canım rahat olmalısın.en sonunda doğum yapacaksın..bak milyonlarca kadın var bu müthiş duyguyu yaşayan..Ne olur strese girme rahat ol..Bebeğin doğunca onla geçireceğin vakiti düşün..
Sana Annem diyeceği zamanları düşün....
Bende gebeyim ve daha 3 ayım bitti..Eşim diyoki dişin ağrısa ultrasona gidicez diyor:) ee düşün artık..oda bana kızıyor azıcık..ama napalım ANA olucaz ya..Meraktan korkudan heyecandan işte...

Sen rahat ol..gece yatarkende soluna yat.eşin seni sıkıştırsın dönme:) biz öyle yapıyoruz valla şimdiden alıştırma:)
Korkma sakın Düşünkü O içindeki minikçik sana ANNEM diyecek..İnşallah bebişini sağlıklı bir şekilde eline alırsın canımcım:emir_bebek:

hamilelerin duası kabul olur
Sevgii mesajını okurken bu cümlen beni çok mutlu etti:)
Meraklı, sağa dönük yat ve bacaklarının arasına küçük bir yastık koy. Gebeler için en rahat yatış şeklidir. Kendini de fazla kasma, ufaklığı da kasıyorsun. Hadi iyi geceler!:)

Canim kac aylik hamilesin ?

Hem korkmana gerek yok herhangi bir aksi durum olmadigi surece Allah korusun kim sancidan olmuski.Millet nasil dogurduysa bizde oyle dogurucaz.Lutfen daha cesur ol bebisinin korkak degil cesur anneye ihtiyaci var bak ben korkuyommu sey aslinda korkuyom ama elden birsey gelmiyo mecburuz canim.Dua edelimki Rabbim bu mucizeyi yasamamiza izin verdi nankorluk etmiyelim degilmi?

şöyle özetleyebilirm dişciye gidip dişlerimi yaptrmaktansa dogum yapmayı tercih ederim:KK70: sonunda bi bebek sahibi oluosun cok gusel bişi ( bugun dişçiye gittimde :KK43: )

canım korkma skin ol bende 3,5 ay önce doğum yaptım korkudan delirecek hale gelmştim ne yapacağımı şaşırıyordum ama gün geldi ki korkuyu bile düşünemez oldum suyum bitmişti hemen sezeryana alındım ve bebeğim kolumdaydı korkuda bitmişti :))
rabbim senide bebeğinide sağlıcakla kurtarsın...

dogum okadar korkulcak bisey olsaydi bu kadar insan olmazdi dünyada.
her kadinin dogumuda ayni olacak degil.
ben sadece iki kisinin dogum hikayesini dinliyorum (onlarinki kolay olmus)
yatarkende bebegine zara vermeszin korkma
ben özel dogum yastigi aldim (türkcede isimini bilmiyorum) onunla yatiyorum cok rahat oluyor.

çok fazla bebeğime zarar veririm diye düşünerek kendini strese sokma o zaman bebişler daha çok etkileniyor hiç bi anne bebeğine zarar vermez için rahat uyu çok düşündüğün için uyuyamazsında günü gelicek ve seninle beraber olacağını düşün ve mutlu mutlu uyu

Canim kac aylik hamilesin ?

Hem korkmana gerek yok herhangi bir aksi durum olmadigi surece Allah korusun kim sancidan olmuski.Millet nasil dogurduysa bizde oyle dogurucaz.Lutfen daha cesur ol bebisinin korkak degil cesur anneye ihtiyaci var bak ben korkuyommu sey aslinda korkuyom ama elden birsey gelmiyo mecburuz canim.Dua edelimki Rabbim bu mucizeyi yasamamiza izin verdi nankorluk etmiyelim degilmi?

5 aylık oldu canım benim.iyi alıştırmıştım kendimide ama duyduğum doğum hikayeleri korkuttu beni..ama sizlerinde yardımıyla yenicem bu korkumuda :içelim:

:nazar: allah senin iilini versin emiii:roflol:
alemsin yawww, kıs ne korkuyon evlılık korkusu nedır bılmıyonda mınıcık yavrudanmı korkuyon:roflol: hiiiiç korkma cnm normal dogum yaparsan allah sana yardım edıyomus ve ben buna ınanıyorum sadece adet sancısı gıbı sancı gelıyormus veeeeee balık gıbı bebısımız ordan cıkıyormus işte okadar heee sor sen dogurdunmu dıyee yoooo ılk kez dogurucam allahın izniyle:teytey:
ama anam benım nekadar canımın kıymetlı oldugunu bılır o yuzden normal dogumdan korkma ama sezeryandan kork dıyor cunku normal dogum o anda sadece sancı cekıyorsun ama sezeryanda sonrasını dusun bı felaket dıkıslerın olacak agrın olacak halsız olacaksın falan fılan bebısınle bıle ılgılenemeyeceksın
o yuzdeeeeeeeeeeeeeeeeeennnnn bole korkarak uykularını kacırıp bebişinide uzme senın uyuman onun saglıklı buyumesıne sebep bunu unutma tatlişkommmmma.s.
HAYDİ HANIMLAR HİÇ KORKMADAN NORMAL DOGUMA
:enbuyukkk:

a.s.çok saolun arkadşlar bana cesaret verdiniz :içelim: doğurucam inşallah Allahım izniyle herkese kolay doğumlar nasip etsin Allahım:nazar:

:nazar: allah senin iilini versin emiii:roflol:
alemsin yawww, kıs ne korkuyon evlılık korkusu nedır bılmıyonda mınıcık yavrudanmı korkuyon:roflol: hiiiiç korkma cnm normal dogum yaparsan allah sana yardım edıyomus ve ben buna ınanıyorum sadece adet sancısı gıbı sancı gelıyormus veeeeee balık gıbı bebısımız ordan cıkıyormus işte okadar heee sor sen dogurdunmu dıyee yoooo ılk kez dogurucam allahın izniyle:teytey:
ama anam benım nekadar canımın kıymetlı oldugunu bılır o yuzden normal dogumdan korkma ama sezeryandan kork dıyor cunku normal dogum o anda sadece sancı cekıyorsun ama sezeryanda sonrasını dusun bı felaket dıkıslerın olacak agrın olacak halsız olacaksın falan fılan bebısınle bıle ılgılenemeyeceksın
o yuzdeeeeeeeeeeeeeeeeeennnnn bole korkarak uykularını kacırıp bebişinide uzme senın uyuman onun saglıklı buyumesıne sebep bunu unutma tatlişkommmmma.s.
HAYDİ HANIMLAR HİÇ KORKMADAN NORMAL DOGUMA
:enbuyukkk:

ay inşallah canım dediğin gibi kolay olur yaa.ay adet sancım da kotu benim tatlicadiarzu inşallah hayırlısıyla doğursaydık :uhm:

ay inşallah canım dediğin gibi kolay olur yaa.ay adet sancım da kotu benim tatlicadiarzu inşallah hayırlısıyla doğursaydık :uhm:

:mymeka: KIS DELİİİİ VALLA KUSURABAKMA AMA GERDEĞE GİRERKENDE BOLE KORKTUNMU:roflol: ALEMSIN VALLA YAHUUU OZAMANDA KOCANA AMAN AMAN DUR BIDAKKA NEFES ALIM DUR KORKUYOMMU DEDIN:roflol:
AYY BENI GULDURDUN YAA ALLAHTA SENI GULDURSUN EMİİ,
OLDU HEN HAMİŞ OLACAN DOGUM VAKTI GELINCEDE HIC BISEY HISSETMEDEN DOGUM YAPACAN HEE NERDE SENIN ANALIGIN KISS INAN O BILE COK GUZEL GUYGUDUR BITANEMM SAKIIIN KORKMA ISTERSEN DOGUMDA YANINDA BULUNİM:roflol: SANA COOOK GUZEL MOREL OLURUM VALLA:eek:klava:

hamilelerin duası kabul olur
Sevgii mesajını okurken bu cümlen beni çok mutlu etti:)
Meraklı, sağa dönük yat ve bacaklarının arasına küçük bir yastık koy. Gebeler için en rahat yatış şeklidir. Kendini de fazla kasma, ufaklığı da kasıyorsun. Hadi iyi geceler!:)

canım sola dönük diyecektin herhalde, sağa dönük yatarsan hem bebeği rahatsız edersin hem hamileliğin ileri dönemindeyse bebek senin damarlarına baskı yapacağından tansiyon düşmesine neden olabilir (aynı sebeple düz yatmak da sakıncalıdır) yasatık konusunda haklısın, çok rahatlatır.

Peygamberimiz yatarken sola değil, sağa dönerek yatarmış. Solda kalp var ve üzerine yatmak sakıncalıdır. Gece beden onunu rahatsızlığından dolayı devreye girer ve kabus görürsün. Bunun anlamı ''kalk birader uyan, kalbin baskı altında kaldı, site sakinlerini rahatsız ediyor'' :))

canım bu kadar stres yapma bence geceleri bende hiçç uyuyamasdım ben şuna inanıyorum bence bu geceleri bebegimisle dogunca ilgilenices ya onun için heralde ön alıştırma olsa gerek:) yapma böle ve dikkatli yatmaya çaliş allah yardımcın olsun canım :teselli:

:mymeka: KIS DELİİİİ VALLA KUSURABAKMA AMA GERDEĞE GİRERKENDE BOLE KORKTUNMU:roflol: ALEMSIN VALLA YAHUUU OZAMANDA KOCANA AMAN AMAN DUR BIDAKKA NEFES ALIM DUR KORKUYOMMU DEDIN:roflol:
AYY BENI GULDURDUN YAA ALLAHTA SENI GULDURSUN EMİİ,
OLDU HEN HAMİŞ OLACAN DOGUM VAKTI GELINCEDE HIC BISEY HISSETMEDEN DOGUM YAPACAN HEE NERDE SENIN ANALIGIN KISS INAN O BILE COK GUZEL GUYGUDUR BITANEMM SAKIIIN KORKMA ISTERSEN DOGUMDA YANINDA BULUNİM:roflol: SANA COOOK GUZEL MOREL OLURUM VALLA:eek:klava:

allah canını almasın bende okurken oldum gulmekten :teytey:valla aynen oyle oldu o gece inanmıcaksın ama :eek: yanımda olabilirsin doğururken eşime diyorum yanımda olcaksın yoksa valla doğurmam diyorum ama ciddiye almıyor sırnaşık şey tabi oda korktuğu için şimdiilik tamam diyip geçiştiriyor bakalım doğumda görür o benneyaptımki

benim de 3 ay kaldı doğumuma ama hiç doğumdan korkmuyorum sezeryandan korkuyorum çünkü sezeryandan sonra belli bir süre çocuk yapamıyorsun hem istediğin kadar çok çocuk da yapamıyorsun o yüzden sezeryanı allah bana yaşatmaz inşallah.ama normal doğumda videolarda gördüğüm kadarıyla öyle pek bişey yok.zaten adet ağrısını acayip çekiyodum doğum da onun gibiyse vız gelir valla..bence sende hiç korkma arkadaşım 1,2 ay sonra daha da zorlaşacak uyuman ben geceleri dönmekten uyumuyorum pek desem yeridir ama ööle abartılacak bişey değil rahat ol yane.

X