Yüzdeki Benler yok edilebilir mi?

sadece alınabiliyor diye biliyorum arkadaşlar benim de var 2 tane yüzüm de gerçi çok güzel duruyorlar :) herkes çok yakıştırıyor ama tabii zamanla üzerlerinden kıl falan çıkarsa zararlı olabilir demişti dr um o zaman alınacakmış ayrıca yengem ve kuzenim aldırdılar ameliyat la innncecik bir iz bile kalmadı ama tabii çook fazla varsa nasıl olur bilemiyorum .

biraz rengini falan açabilsek sorun kalmayacak esasında...
Evet ya aldırma falan olmasın da en azından rengi açılsın :KK43:
Benim annemin bi müşterisi (bay) bi kaç tane aldırmış yüzü kötü görünüyomuş ama zamanla düzeliyor galiba fakat beyaz iz bırakıyomuş. senağlama

mağlesef kızlar benlerin rengini açmak ne yazıkki henüz mümkün değil,,tek çare operasyonlar,,
Et beni için operasyon filan yaptırırdım ama çok az kabarık :KK43:
Bir yöntem duymuştum internette , yazan arkadaş şunları yazmış ''kryoterapi bi cesit gaz,sorunlu yere sprey yardimiyla puskurtuluyo ve bolgeyi donduruyo.bikac seans gerekebiliyo lekenin buyuklugune gore.ardindan kabuk tutuyo. cok basit ve zahmetsiz bi yontem'' bu acaba et benleri için mi ?? Bilgisi olan paylaşabilir mi :)) ?

Et beni için operasyon filan yaptırırdım ama çok az kabarık :KK43:
Bir yöntem duymuştum internette , yazan arkadaş şunları yazmış ''kryoterapi bi cesit gaz,sorunlu yere sprey yardimiyla puskurtuluyo ve bolgeyi donduruyo.bikac seans gerekebiliyo lekenin buyuklugune gore.ardindan kabuk tutuyo. cok basit ve zahmetsiz bi yontem'' bu acaba et benleri için mi ?? Bilgisi olan paylaşabilir mi :)) ?

benlerin çaresi yok.....benim vücudumda da vardır..hatta et beni şeklinde olan vardı birkaç tane sıkışmadan dolayı kanama oluyordu aldırdım bende. ama önce bi dermotoloğa gittim ve incelettim.sonra ufak bi operasyonla aldırıdım..yüzümde bir iki tane ama onları aldırmak istemiyorum..benim güzelliğim böyle böylede kalsın...öneride bulundular ama istemedim aldırmayı..zaten azıcık bi iz kalıyo tamamen yok olmuyor izler....

İnternetten cilt hekimine sordum , kryo yapılabilir fakat yarım cm ve üstü çapı varsa ameliyatla olur dedi :KK70::KK70:

benim komşum dudağının üzerindeki beni aldırmıştı uyuşturup iple kopartmışlar yanlış hatırlamıyorsam kızlar,, bende yıllar önce başımda bir et beni aldırmıştım saçlarımı tararken rahatsız ediyordu çünkü yine uyuşturup kazımışlardı,,resmen cırt cırt diye sesini duymuştum şaka gibiydi :) bide bu görünen et benlerimiz sadece göründüğü kadarıyla kalmıyor içe doğruda büyüme yapabiliyormuş benimki öyleydii,,

benim komşum dudağının üzerindeki beni aldırmıştı uyuşturup iple kopartmışlar yanlış hatırlamıyorsam kızlar,, bende yıllar önce başımda bir et beni aldırmıştım saçlarımı tararken rahatsız ediyordu çünkü yine uyuşturup kazımışlardı,,resmen cırt cırt diye sesini duymuştum şaka gibiydi :) bide bu görünen et benlerimiz sadece göründüğü kadarıyla kalmıyor içe doğruda büyüme yapabiliyormuş benimki öyleydii,,
Et benleri dışında kabarık benler de alınabiliyo mu acaba yaw :KK70:
Bir de bişey sormak istiyorum bu kryo dan sonra beyaz iz kalıyo mu ??

Benimde sağ gözümün altında vardı mercimekten daha küçük ve ondan biraz daha küçük sağ kaşımın üstünde vardı. Gözümün altındaki benin üzerinde kılcal damarlar falan vardı. Korktum büyür falan diye. Hastaneye gittim, kontroller yapıldı. Aldırmamın bi sorun yaratmayacağını söylediler. Bende aldırdım :) İz kalır diye ve çok hassas bir bölge olduğu için çok korkuyordum. İlk bir ay azıcık iz vardı. Fakat sonradan o da kayboldu gitti. Şimdi sadece eski fotoğraflarımdan hatırlıyorum benlerimi :) Çok rahatsızsanız aldırın derim. ama 2-3 gün doğru dürüst mimik yapamıyorsunuz (yüzünüzdeyse tabi). Ayrıca iyi bir hastane ve deneyimli bir doktor tarafından yapılırsa operasyon sonuç iyi olur. Benimkini plastik cerrah yapmıştı. Belki de iz kalmamasının en büyük sebebi budur.

yok ya ben o kadar rahatsız değilim.
yanağımda benler var ama dikkat çekici de değil o kadar.

kabarık olmayanlar lazerle silinebiliyormuş arkadaşlar.....benimd de vücudumda b var bazılarını sewiorum ama bazılarındanda hiç hoşlanmıyorum

Ben yüzümden ve karnımdan cerrahi yöntemle et beni aldırdım.
Yüzümde hiç iz kalmadı, karnımda minicik beyaz iz var ama asla kötü değil. Karın bölgesinin tam kıvrımlı yerinde olduğu için dikiş izi kalması normal. Ancak iyi bir estetik dikişle yüzde dikkat çekecek bir iz olmaz diye düşünüyorum. Tabii ben sayısı çok fazla olursa o zaman belki??
Kryoterapi yönteminin ise sıkça kullanıldığını ve et benlerinde tercih edildiğini biliyorum.
Sıvı azot ile dondurarak, lezyonun tahrip edilmesi ve kabuk tutup deriden atılması ile işlem tamamlanıyor. Ancak çok geniş yüzeyler için bazan sakıncalı olabiliyormuş.

yuzumde tam burnumun yaninda bir benim var, herkes yakistigini soylesede--yani bir imaj veriyormus-- ben hayatimin bazi donemlerinde hep aldirma istemine dusmusumdur,, ama hala benimle--- gecen sene de, sirtimda hafif kabarik 1 cm capinda bir benim vardi,,sutyen degdigi icin kasiniyordu,, ben de ev doktoruma gittim o bolgeyi uyusturdu ve benimi cikartti,, estetik bir operasyon degildi 4, 5 dikis atmisti hafif izleri var ama onemli degil gorunmeyen yerde oldugu icin....
ayrica ben iple filan kopartilmaz coook tehlikeli cunku ben ice dogru da kok yapar ve asil onun cikarilmasi gerekir.

annem şu dünyadaki en benli insandır herhalde
hep de benle oynanmaz kızım ,ancak çok sıkışan bir yerdeyse alınır der
benim de 2-3 tane et benim var vücudumda
mutlumesut yaşıyoruz öyle

Ben aldırmanın, geriye kalabilecek olası minik izlerden başka sağlığa zararlı hiç bir tehlikesi yok.
Tam tersine güneş,sürtünme...vb. gibi etkilerle benlerde oluşabilecek tahribat nedeniyle kötüye dönüşme riskini sıfırlamış olursunuz. Ki zaten kötü huylu bir bense bile onu aldırmak da tek kurtuluştur.
Halk arasında yaygın olan benlerle oynanmayacağı, sanıyorum ki sivilce gibi muamele edilmemesi anlamındadır. Yani cerrahi veya uzmanlarca yapılan diğer tedavi yöntemleri benlerle oynamak olmasa gerek...

kızlar en güzelı bir cilt doktoruna gıdınkorkutmak gibiolmasın ama bazı benler tehlıkelı olabiliyor

kızlar merhaba. benimde burnumun sol tarafında bir ben var doğuştan bide sağ göğsümün altında bir ben var. cilt doktoruna gittiğimde benleri bir cihazla kontrol etmişti. burnumdaki benin derin olduğunu böyle derin benlerin bir tehlikesi olmadığını ancak diğer benin deri üstüne yakın olduğu için güneşten falan korumam gerektiğini söylemişti. açıkçası hiç aldırmayı düşünmedim. bence sağlık açısından bir tehlike arz etmiyorsa çok takmayın kafanıza. ama doktor kontrolünden geçin mutlaka.

X