hamilelikte kanama

myprecious

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2007
58
0
Arkadaslar 5+4 gunluk hamileyim ..dun bebişimin kalp atıslarını da gorduk..cok mutluyum.doktorum da hersey normal dedi.yalnız sınavım falan vardı doktordan sonra sınava gidiş donuş cokyorulmustum..gece tuvalete kalktıgımda 2 damla kan vardı camasırımda..sabah işe gittim 1 damla gordum..
hemen eve geldim doktoru aradık.progestan sanırım bi ilac verdi..yorulmayacaksın dedii..
ama ben calısıyorum ayrıca kpss kursa gidiyorum ne yapacagım??..cts pazar pts salı 3 4otobuse biniyorum..basına bole bi durum gelen var mı ? onerileriniz var mı...şimdiden tesekkurler..canım arkadaslarımm:sm_confused:

Cnm Ayni Sorunlari Bende Yaşadim O Haftalarda Sonra Birden çoğaldi Ve Doktorum Yatacaksin Dedi Aşiri Olmasina Rağmen Bebeklerde Bişey Yok Inşallahta Olmaz şuanda Tam 11 Hafta Oldular Benimde Ama Ara Ara Devam Benimde Moralim Bozuluo çokk

arkadaslar, ayni sorunu 4 haftalikken ben de yasadim .5. haftaya kadar hafif bir kanama oldu, doktorum ilk once 2 haftalik progestron ignesi yapti, ki ertesi gun kanama durdu. Simdi hapa gectim 1 ay daha kullanacagim su an 7 haftalik hamileyim, birsey olmaz korkma, bazen progestron duzeyi hamilelerde dusuk oluyor ki bu hormon bize cok lazim, yumurtanin dollenmesinden, rahme oturmasina, rahmin guclenip kalinlasmasina hep progestron yardim ediyor, bu haplari ya da igneleri aldigin surece de sorun cikmiyor. Ben isten ciktigim icin evdeyim ve yorulmuyorum, eger calisiyorsan da tavsiyem, eger oturma imkani bulursan otur ayakta fazla durma, kosmadan ziplamadan yuru, nabiz atisin asla 140 lara cikaracak aktivitelerde bulunma, moralini de sakin bozma, stres ve kaygi hamileligin erken donemlerinde en bas dusmanin, gecmis olsun, allah bir an evvel bebisini kucagina saglikla almayi nasib etsin hepinize

slm tatlım bende aynı şeyleri 8. haftada yaşamaya başladım banada progestan iğne vurdular sadece bitane daha sonra 1 hafta hapını kullandım ama benim kanamam biraz uzun sürdü 2 hafta kadar çok yoğun çalıştığım için ve sürekli ayakta olduğum için doktorum 1 ay rapor verdi evde dinlendim daha sonra tekrar işe döndüm ve afedersin eşek gibi çalıştımgeçen haftaya kadar belki günde 100 kere merdiven indim çıktım o kadarda ağır kaldırdım mecburen 1 haftadır evde dinleniyorum nihayet doğum iznine ayrıldım ama baştan hamileliğinde kanama geçiren anne adaylarında erken doğum riski daha fazla oluyomuş ben şu anda 33. haftama girdim ve elimden geldiği kadar dinleniyorum oğlumla kendine çok dikkat et hele beslenmene ve dinlenmene rabbim hepimize yardım etsin inşalah

canım mümkün olduğunca yatıp dinlenmen ve kendini yormaman gerekiyor..allah tamamına erdirsin..a.s.

aynı olay benimde başıma geldi tabi o ilk haftalarda doktor düşük tehlikemin olabileceğini söledi.ve iğne yaptırdık.o iğneden sonra kan yine geldi fakat azalmış bir şekilde geldi.şimdi de allaha şükür bişey yok.ama arkadaşların dediği gibi senin dinlenmen lazım.bence herşeyi ertele bu daha önemli.dikkat et kendine

benimde hafif varken 8 haftadan sonra işten çıktım 3 gün sonra aşırı bi kanama ve pıhtılı dr.gittim dinleneceksin düşük tehlikesi dedi moral sıfır gün içinde aşırı olmasına rağmen durdu 1hafta sonra aynı gün yine aynı aşırı kanamayla hast.gittim ve 8 saat kaldım serumlarla falan hafif rahimde açılma var dendi ama yine kesildi bi anda 3 gün sonra yine oldu yine ani şekilde kesildi ve şuanda 1haftadır akıntıdan(kahverengi) başka bişey yok inşallah daha olmaz.. şuanda tam 11 haftalık oldu(ikizler) yani ben böyle hamilelik görmedim ... gören varsa sölesin ya::::KK43:(

arkadaslar cok tesekkur ederim yazdıklarınız icin...en azından boyle seylerin normal oldugunu ogrendim...cok saolun eger devam ederse rapor almayı dusunuyoruz...insallah daha buyuk sorunlar yasamayız..yanımda oldugunuz her soruma cevap verdiğiniz için tesekkurler..İstanbul da yalnızım ailem ve esimin ailesi uzakta...dualarım sizinle...cok cok optum...

arkadaslar cok tesekkur ederim yazdıklarınız icin...en azından boyle seylerin normal oldugunu ogrendim...cok saolun eger devam ederse rapor almayı dusunuyoruz...insallah daha buyuk sorunlar yasamayız..yanımda oldugunuz her soruma cevap verdiğiniz için tesekkurler..İstanbul da yalnızım ailem ve esimin ailesi uzakta...dualarım sizinle...cok cok optum...[/

Bende hamileliğimin 23. haftasındayım.Başından beri bu kanamalarla uğraşıyorum.Dr hep dinlenmemi önerdi.Evden çıkmam yasak,eşimle birlikte olmak kesinlikle yasak.Ben evhanımıyım, ama oğlum var ve bu sene okula başladı onunla ilgilenmek zorundayım.O yüzden elimden geldiğince yasaklara uymaya çalıştım.Kanamalarım hep leke şeklinde yada 1-2 damla oluyor.Bende diğer arkadaşlar gibi progestan kullandım.Hapı tam kesiyorduk bende 1-2 hafta sonra bir leke daha, dr hemen ilaca başlatıyordu.İnanırmısınız daha 2 gün önce ilacı kestik, çünkü 19.haftada olan leke ile doktorum 2 kutu daha içmemi tavsiye etti. Yani yarıyı geçtim artık kızımın hareketlerini de duyuyorum ama içimde hep korku bunu atamıyorum.
Aman arkadaşlar size tavsiyem, özellikle çalışanlar, ayakta çok duranlar çok dikkatli olun.Bu arada ben minübüs ve otobüsleri tavsiye etmem.Onlara pek güven olmuyor ani fren yaparlarsa daha tehlikeli.Özelliklede ilk trimestrde.

Ne diyeyim bizim hamilelik biraz zor.Rabbim hepimizin bebeklerini sağlıklı olarak kucağımıza almayı nasip etsin inşaallah.:nazar::nazar:

merhaba canım seni üzmek istemem ama aynı olay benim sekiz hafatlıkken başıma geldi ama bana igne falan yapmadılar ve düşük oldu.simdi yeniden hamile kalamk için ugraşıyorum inşallha senin başına böyle bişey gelmez.şutarafagitti

Canım rapor alıp dinlenmelisin...Benimde öyle olmuştu..Progestan verdi dr..3ay bitti hala içiyorum günde 3 tane...Ve 1 ay yattım hiç kalkmadım zorunlu ihtiyaç dışında..ama şimdi iyiyim Allaha şükür.

slm kızlar bende 2 aydır adet olmama ragmen gebelıkten şüphelenıyorum idrara testı yaptım 12 gun önce negatıf kanama var dıye gebelık yoktur dıye düşünüyorum ama butun hamıleleık belırtılerı var ayrıca karnım çok buyudu acaba kantestınde kesın sonuç alırmıyım doktorada gıtmeye çekınıyorum hasttanenın doktoru aksı bişey napacamı bılemıyorum bı akıl varın tşk

Arkadaslar 5+4 gunluk hamileyim ..dun bebişimin kalp atıslarını da gorduk..cok mutluyum.doktorum da hersey normal dedi.yalnız sınavım falan vardı doktordan sonra sınava gidiş donuş cokyorulmustum..gece tuvalete kalktıgımda 2 damla kan vardı camasırımda..sabah işe gittim 1 damla gordum..
hemen eve geldim doktoru aradık.progestan sanırım bi ilac verdi..yorulmayacaksın dedii..
ama ben calısıyorum ayrıca kpss kursa gidiyorum ne yapacagım??..cts pazar pts salı 3 4otobuse biniyorum..basına bole bi durum gelen var mı ? onerileriniz var mı...şimdiden tesekkurler..canım arkadaslarımm:sm_confused:

canım bence dinlennmek progestandan daha etkili bi çözüm bi yerde okumuştum progestan düşüğü önlemekten ziyade geciktiriyormuş bende aynı sorunları yaşadım 1.5 ay raporluydum evde yattım sana tavsiyem en az 10 gün evde yat sonradan keşke dememek için moralini bozma allah hepimize bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip eder inşallah

Mutlaka Dinlenmelisin Bende Ayni Durumdaydim Düşük Oldu Sakin Yorulma Inşallah Senin Başina Gelmez Ayni şey Bana Da Dinlen Yat Dediler Ama Yogun Bi çalişma Tempom Vardi Ama şimdi Keşke Dinlenseydim Diyuorum

slm kızlar bende 2 aydır adet olmama ragmen gebelıkten şüphelenıyorum idrara testı yaptım 12 gun önce negatıf kanama var dıye gebelık yoktur dıye düşünüyorum ama butun hamıleleık belırtılerı var ayrıca karnım çok buyudu acaba kantestınde kesın sonuç alırmıyım doktorada gıtmeye çekınıyorum hasttanenın doktoru aksı bişey napacamı bılemıyorum bı akıl varın tşk
merhaba hulya, eger 2 aydir supheleniyorsan ve gebelik varsa hem ultrasonda bebegin kesesi gorunur hem de kan testi cok hassas oldugundan , suphelendigin korunmasiz beraberliginden 1 hafta sonra kandaki hcG yukseleceginden kan testi de gosterir. Piyasadaki idrar testleri kanda 100 unit hcG, erken gebelik testleri de 50 unit hcG ve en erken olcen bazi amerikan markalari da (Fortel Midstream Ultra) 10-20 unit hcG gosterir, kan testi ise 5 unit hcG nin ustune cikar cikmaz ki bu da beraberliginden sonra 1 hafta icinde olur, benim tavsiyem bir doktora git ki allah korusun bir kist problemi mi vardir yoksa idrar enfeksiyonu mu ya da olasi bir hamilelik anlarlar, sana iyi sanslar diliyorum, eger hamilelik istiyorsan yuce rabbim insallah en guzelinden sana da verir.

benim 4,5 haftalıkken kasık ağrıları ve lekelenme vardı doktorum bana bebek için rahim genişliyo genişlerkende ağrı ve lekenlenme yapar dedi parça düşürürsen veya çok kanaman olursa hemen geldi progestan hap verdi 15 gün sabah akşam kullandım ve geçti şimdi 9+6 haftalık bebeğim ve çok şükür herşey yolunda

canım doktor dinlen dediyse dinlen yani tehlikeli sonucda izin falan al düşük yapmak zor hem bedene hem ruhen insan tkileniyor

merhaba arkadaşlar tüp bebek tedavisi yaptırdım 10 gün bhccg değerim 48 çıktı 12 gün 118 çıktı yani bugün ama kanamam var biraz yoğun bi şekilde progestan kullanıyorum dozajını artırdım doktorum tavsiyesi ile bilgisi olan varsa yardım etsinkanamalar kesilir mi lütfen

benimde bir hafta kahverengi lekelenmem oldu.bugün kesildi.doktora gittim ultrasonda bir problem yoktu progesteron jel verdi ve kendini yorma dedi.kilolu bayanlarda kesenin tutunması zor oluyor bu yüzden olabilir dedi.tabi yinede kalp atışlarını duyana kadar tedirginim.moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum.herşeyin hayırlısı.

X