Saç Uzatma Yöntemleri Saçların Cabuk Uzaması için Sarımsak Kullanin

kızlar ben kaşlarımın şeklini beenmemişti m ve 2 gün boyunca her saat başı sarımsak sürdüm.
sonuç inanılmazdı :KK70:
1 hafta sonra kaşlarım fışkırdı resmen :KK70:
2 gün sürdüm çünkü okul vardı ve kokusu çok kötü malum :KK70:

yves rocher bambulu sampuanimin icine bikac dis sarmisak koydum..gun gectikce sacimda kokusu kalici olmaya basladi..once sarmisakli sampuan ardindan normali kullaniyorum gene de gitmiyor bu kokuuuuubilmiyorumkismilebanyo cok pis sarmisak kokuyor..

ya benm arkadaşımda yutuyodu sarmısağı ama terlediği zaman bile sarmısak gibi kokuyodu üğğğğ:sinifsinif: sonra bıraktı vallaha çünkü kendide rahatsız olduu artık....

kızlar ben kaşlarımın şeklini beenmemişti m ve 2 gün boyunca her saat başı sarımsak sürdüm.

enemmm kıssss fışkırdı derken sırf kaş olmak istemem ben vallaha:teytey:

Son düzenleme:

bilemedim hee....

peki şöyle bir sorunla karşılaşan var mı?
daha önce sarımsak yutup da, sarımsak yutmayı bırakınca aşırı saç dökülmesi olan varmı?

bende artik yutucam ama ac karna tok karna olmasi önemlimi ? gece yatarken icicem ben bi ise yararmi acaba..

bayanlar geçende gazete de okudum galiba,sarımsak ve soğan kokusu biliyosunuz dişlerimizi fırçalayınca bile gitmiyo,bu kokuyu en iyi sütün giderebiliceğini yazmışlar,yani tuttuktan sonra 1 bardak süt için.ben de çok eskiden yutardım ama saçım için değil,sağlıklı oldunu bildimden,yutmak da taki sebep çok kokmasın die zaten,çiğnememek lazım.

Kızlar benim babam doktordur. Ona sordum,sarımsağın faydalarını tabiki de onayladı ama sarımsağı aç karna yememek gerekmiş. Ayrıca çiğnemeden hap gibi alınması sakıncalıymış çünkü mideye ulaştığında ağzımızda onun keskin acılı suyunu ağzımızdaki tükürük ve yemekle karışıp mideye inmediği için midenin içini yakabilirmiş. Hadi bu olmadı diyelim,midede eğer tam sindirilmezse bağırsaklarda büyük hasar yaratırmış ve düzenli yapılırsa bu kendimizi acilde bulabilirmişiz=)

Ben açıkçası sarımsak sevmem,çünkü mide asidimi çok yükseltiyor ve baş ağrısı yapıyor bende. Midem hassas çünkü. Sarımsağı (burda okudumuştum) sütün içinde kaynatıyorum 1 dakika,sonra onu rendeleyip şampuanıma koyuyorum. Üstüne bal da koyuyorum. Herhangi bir koku olmuyor ve saçlarımı her ay bu aralar özellikle boyuyorum yumuşacık oluyor. Yıpranma belirtileri azalıyor. O kadar çok boyamazdım ama bu aylarda öyle olmak zorunda oldu.

X