Saç Uzatma Yöntemleri Saçların Cabuk Uzaması için Sarımsak Kullanin

selam Arkadaslar,

sarimsagi nasil sürüyorsunuz onu merak ettim :uhm: ...dün aksam ben denedim ama cok dökülüyor benneyaptımki ezip icine zeytin yagi karistirip öyle sürmek istedim ama ne mümkün, dökülyüor hep :1no2:
Bana yardimci olurmusunuz ??? ve kokusu icin bir püf noktasi var mi, cok kokuyor yikadiktan sonra bile :bbo:

canım sarımsağı tahta tokmakla iyice döv ve içine azıcık da tuz ekle. daha kolay dövülür. biraz sabır isteyen bir iş, çünkü iyice ezilene kadar dövmen lazım yoksa saçında durmaz yerlere dökülür. ezildikten sonra içine merhem kıvamına gelecek kadar SAF zeytinyağı ekle ve biraz da öyle dövmeyi dene daha da ezilir. Sonra bunu saç DİPLERİNE masaj yaparak yedir, saçında kalanlar kalsın faydası olur. Saçını streç filmle sar, üstüne de havlu sar. 2 saat kadar bekletip yıka saçlarını. Kokusuna bir çözüm ben bilmiyorum ama faydasını gördüm ya kokusu vız gelir kaydirigubbakcemile3

canım sarımsağı tahta tokmakla iyice döv ve içine azıcık da tuz ekle. daha kolay dövülür. biraz sabır isteyen bir iş, çünkü iyice ezilene kadar dövmen lazım yoksa saçında durmaz yerlere dökülür. ezildikten sonra içine merhem kıvamına gelecek kadar SAF zeytinyağı ekle ve biraz da öyle dövmeyi dene daha da ezilir. Sonra bunu saç DİPLERİNE masaj yaparak yedir, saçında kalanlar kalsın faydası olur. Saçını streç filmle sar, üstüne de havlu sar. 2 saat kadar bekletip yıka saçlarını. Kokusuna bir çözüm ben bilmiyorum ama faydasını gördüm ya kokusu vız gelir kaydirigubbakcemile3

Bu hizli cevabin icin ilkin cok tesekkür ederim hacer a.s. hiim ben ince rende ile rendelemistim, tahta havanim yoktu malesef benneyaptımki sanirim artik olmaz cünkü yag filan ekledim ben artik icine...neyse bunu böyle kullanacam artik :bbo:
3 saat beklettim ve yikadim...ama halen yikandigi halede kokuyor bana, gece bile uyuyamadim kokusundan :1no2: ...dedigin gibi iyi gelecekse , kokusuna raziyim a.s
Oldu tekrardan tsk ettim...a.s.

ya kızlar bişey sorucam şimdi bu sarımsağı yutuyorsunuz iyide hergün hergün dokunmasın dokunmassa hergün yutabilirim walla

vallahi canım ben duyduğumdan beri yutulmasına karşıyım, ama tercih meselesi..

Alinda rica ederim, dediğim gibi rende de olsa saçında dursun streçle sarınca saç terlerken onu çekecek içine bir şekilde... vallahi ben gece yıkıyorum genelde saçımı sarımsaklayınca, sabaha kadar azalıyor kokusu ama insan kendinden çok rahatsız oluyor kaydirigubbakcemile3 benim minik minik saçlarım çıkmaya başladııı sarımsak sağolsunn ...

vallahi canım ben duyduğumdan beri yutulmasına karşıyım, ama tercih meselesi..

Alinda rica ederim, dediğim gibi rende de olsa saçında dursun streçle sarınca saç terlerken onu çekecek içine bir şekilde... vallahi ben gece yıkıyorum genelde saçımı sarımsaklayınca, sabaha kadar azalıyor kokusu ama insan kendinden çok rahatsız oluyor kaydirigubbakcemile3 benim minik minik saçlarım çıkmaya başladııı sarımsak sağolsunn ... :dance:

yutmak iyi güzel yaparımda cigneyerek yapmak daha mantıklı değil mi bu işi ya cünkü emilim en cokk agızda dil altında gerçekleşir ozaman daha faydasını görmez miyiz ben sarımsagı cok severim şahsen bence cignesek daha yararlı olur gibime geldi çiğneyip yutmak..:lepi:

ya iyi güzel yaparımda bence çiğneyip yutmak daha mantıklı cünkü emilim en cok dil altında gerçekleşir sarımsagıda severim hosuma gitti bu iş aman dişlerini fırçalayıp sakız cigneyin sonrası malum..:lepi:

ben de öyle düşünüyorum besinlerin mekanik sindirimi ağızda tükürük salgısıyla gerçekleşiyor, ama siz onu direkt mekanik sindirimi olmadan mideye yollarsanız mide onu sadece kendi salgısı ile sindirmede zorlanır, bence fayda yerine midenizi yormakla kalırsınız. ama dediğim gibi kişinin tercihine kalmış bir şey...

ben de öyle düşünüyorum besinlerin mekanik sindirimi ağızda tükürük salgısıyla gerçekleşiyor, ama siz onu direkt mekanik sindirimi olmadan mideye yollarsanız mide onu sadece kendi salgısı ile sindirmede zorlanır, bence fayda yerine midenizi yormakla kalırsınız. ama dediğim gibi kişinin tercihine kalmış bir şey...

evet simdi turplu suyum hazır sacıma uygulayayım sonrada sarımsagımı cigneyip geliyorum kızlarrr..hihoyyythihoyyythihoyyyt

Selam kızlar hepiniz hoş geldiniz a.s. Ben de sarımsak sayesinde saç dökülmesini durduran biriyim. Umarım sizlerde de işe yarar. Kaşlarıma kullandım ben fakat bir fayda göremedim. Saçının dökülmesini durdurdum, başıma bir de kaş çıkarma diyor herhalde bana hihih = ))

ya canım valla heveslendirdin beni bende başlıcam açıkcası ben 1 ay önce sarımsakları rendeledim zeytin yağı döktüm içine şişeyi kapattım 1 hafta sonra süreyim dedim aman allahım oda neeekafamçokkarıştı iğrenç kokuyor ama en yakın zamanda o yaptığım karışımı kullanıcam demek olduğu gibi kesti dökülmeyi :1shok: çok güzelmiş yaa.bu arada sabuna bende başladım sabundan sonra şampuan kullnıyosun demi saçları kazık gibi yapıyo benimkisi senin sabunun ismi nedir?

Canım geç cevap verdiğim için özür dilerim a.s.

Benim kullandığım sabun Hamdi Dalan'ın. Yeşil bir sabun. Kutuda falan değil açık satılıyor.

Vallahi yeni yeni saçlarım çıktı şimdi uzuyorlar da çok mutluyum :dance: Kokusuna dayanacaksın mecburen

arkadaşlar bnde iki gündür başladım yatmadan önce bir tane yutuyorum bütün yutulduğu için kokmuyor zaten bütün gece miğdede işlevini görüyo eriyo onun için hiç rahatsız değilim ağızda koku yapmıyor sağlıklı yaşam için yemesenizde yatmadan önce bitane yutun bnde yemeyi sevmediğim için yatmadan önce hap gibi yutuyorum..

kızlar gerçekten sarımsağın sayılmaz faydaları var bunlardan biri de saç bakımı... ben bizzat denemiş biri olarak söylüorum --> sarımsak saç çıkarmada gerçekten çok etkili herkese tavsiye ederim.. fakat ben yağını kullnadım :KK66:

bugün sarımsak yağı aldım saçlarıma sürmek için. sizce faydası olurmu yağınında? deneyen varmı?

kızlar gerçekten sarımsağın sayılmaz faydaları var bunlardan biri de saç bakımı... ben bizzat denemiş biri olarak söylüorum --> sarımsak saç çıkarmada gerçekten çok etkili herkese tavsiye ederim.. fakat ben yağını kullnadım :KK66:

yağıda faydalı oluyormu gerçekten saç çıkarmada? birde kaç saat ve kaç gün yaptın acaba haftada?

arkadaşlar ben de sarımsakla ilgili okuduğum yorumlardan sonra sarımsağı kullanmaya karar verdim. dün ilk denememi yaptım. sarımsakları dövüp üzerine saf zeytinyağı ekledim ve bu karışımı saçıma sürdüm, evet evi buram buram sarımsak kokuları sardı ama kimse de bundan şikayet etmedi. aksine herkes teşvik etti beni, ne ilaçlar var daha kötü kokuyorlar, koksun ne olacak yeter ki işe yarasın diye. bu yüzden çok mutluyum motivasyonum yüksek. saçımdan çıkarana kadar 5 kere zeytinyağlı sabunla yıkadım. şampuan kullanmayı bıraktım bir süredir zararlı etkileri yüzünden. sarımsağı saçıma sürdüm diplerine masajla yedirdim. streç filme sardım ve üzerine havlu örttüm. bu şekilde 1,5 saat kadar beklettim ve sonra yıkadım. hafif hafif yanmalar oldu kafamda. sonuç ne mi oldu? saç dökülmem ilk günden %75-8o kesildi. normalde elleri saçlarında gezen biriyim. ve her elimi saçıma atışımda 3-4 tel saç elimde kalırdı. dünden beri yalnızca 1 tel geldi elime. çok mutluyum, sarımsak karışımını gün aşırı yapmayı düşünüyorum. sonuçları yine herkesle paylaşırım. sarımsağı yemek zaten çok faydalı bir şey. ben bayılırım sarımsağa zaten. ama tereddüt ettiğim bir şey var. sarımsağı tüm olarak yutmak midenizi yorabilir. çünkü ağzınızda çiğnerken tükürük salgısı onu mekanik olarak sindiriyor, mideniz de kimyasal sindirme yaparken zorlanmıyor. ama tüm olarak yutmak onu mekanik sindirmeden yoksun bırakıyor, tükürük gibi sindirimi ve parçalanmayı kolaylaştıran bir salgıdan mahrum bırakıyor, ve midenizi sindirim yapmak için zorluyor. sonuçta parçalanmamış bir şeyi midenize verip hadi sindir bunu diyorsunuz. ben olsam tüm yutmam. dediğim gibi ben kokusunu göze aldım, yeter ki saçlarım düzene girebilsin.

bende bu şekilde kullanıyorum ama bende saçkıran var ve tek ilacı bua.s sürekli yapmaya çalışıyorum!...

evet canım ben sarımsak kullanmasaydım şu anda resmen kel kalırdım çünkü hala aşırı dökülüyor saçlarım. Allah'ıma binlerce şükür sarımsak için, yeni yeni saçlarımı çıkardı

evet canım ben sarımsak kullanmasaydım şu anda resmen kel kalırdım çünkü hala aşırı dökülüyor saçlarım. Allah'ıma binlerce şükür sarımsak için, yeni yeni saçlarımı çıkardı

şu anda da benim saçımda zeytinyağlı bir karışım vara.s içinde tam olarak ne var bilmiyorum :sm_confused:bir komşum verdi yaralara da uyguluyormuş! zeytinyağını eski kadınlarda çok kullanırmışa.s geçenlerde arkadaşın annesi söyledi ve bizzat iyi geldiğine şahit!şu anda sarımsak sürmedim ama buda ilginç bir karışıma benziyor!

şu anda da benim saçımda zeytinyağlı bir karışım vara.s içinde tam olarak ne var bilmiyorum :sm_confused:bir komşum verdi yaralara da uyguluyormuş! zeytinyağını eski kadınlarda çok kullanırmışa.s geçenlerde arkadaşın annesi söyledi ve bizzat iyi geldiğine şahit!şu anda sarımsak sürmedim ama buda ilginç bir karışıma benziyor!

ay canım dikkat et öyle her şeyi de sürme kafana kızz-tatlicadiarzu-

X