Aile Planlaması Gebeliği Önleyici Aylık İğneler

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
yazdıklarınızı okuyunca iğneler de güven vermedi bana. tamam güvenilir yöntem belki ama yan etkileri kötü yaa:KK43:
Evet ben de bıktım artık ya ne lanet işmiş bu hangi başlığı incelesem yığınla yan etki var. kilo sivilce vs. yani bir kadını üzebilecek herşey. iğnlere takmıştım kafayı ama galiba denemeyceğim ben de temmuzda evlenicem bian önce karr vermem lazım ama neye sürsem elimi yanıyo ya. her gün de hap içmke istemiyorum hasta gibi. spirali de araştırdım doğum yapmamışlara da takıyorlarmış ama kayma riski varmış vallahi deliricem artık

Evet ben de bıktım artık ya ne lanet işmiş bu hangi başlığı incelesem yığınla yan etki var. kilo sivilce vs. yani bir kadını üzebilecek herşey. iğnlere takmıştım kafayı ama galiba denemeyceğim ben de temmuzda evlenicem bian önce karr vermem lazım ama neye sürsem elimi yanıyo ya. her gün de hap içmke istemiyorum hasta gibi. spirali de araştırdım doğum yapmamışlara da takıyorlarmış ama kayma riski varmış vallahi deliricem artık

aynen. benimde temmuzda düğünüm var ama hala karar verebilmiş değilim. çok yan etkileri var.
ne sıkıntıymış bu evlenmek yaa:)

Hap kullandım hep unutuyorum.Hiç de sevmedim.İğneyi deneyelim bakalım.ilaç baya bi sinir yaptı gibi geldi bana ama.

ben yasmin aldım dün gece içtim.ama sabah bi mide bulantısı bi baş dönmesi çok fenaydı..bende içmicem artık gittim iğne yaptırdım 1 aylık napim yaaa =((( pazara evlenıorum başka çare bulamadım:gitme:

Slm arkadaşlar,
Aylık iğneyi kullanıpta baş dönmesi, mide bulantısı, baş ağrısı, halsizlik gibi problemler yaşayan oldumu? Bu ay bende iğne düşünüyorum çalıştığım için sorun olmasından korkuyorum.

ben yasmin aldım dün gece içtim.ama sabah bi mide bulantısı bi baş dönmesi çok fenaydı..bende içmicem artık gittim iğne yaptırdım 1 aylık napim yaaa =((( pazara evlenıorum başka çare bulamadım:gitme:

acımadı mı kızdelikafadulden

ben iğneyi görünce bile bayılacak gibi oluyorum ohaoldumsmile

acımadı mı kızdelikafadulden

ben iğneyi görünce bile bayılacak gibi oluyorum ohaoldumsmile

hahahaha çok acımadı ya :KK1: birazcık yandı 1 saat kadar..vuran yakışıklı olunca pek hissetmedim dermişim delikafadulden:roflol: ama ne başım döndü ne de midem bulandi çok iim şimdilik..

hahahaha çok acımadı ya :KK1: birazcık yandı 1 saat kadar..vuran yakışıklı olunca pek hissetmedim dermişim delikafadulden:roflol: ama ne başım döndü ne de midem bulandi çok iim şimdilik..

kaydirigubbakcemile3

Ne güzel canım ya inş.banada bir yan etki yapmaz bende vurdurcam bu ay hadi bakalım kaydirigubbakcemile2

aynen. benimde temmuzda düğünüm var ama hala karar verebilmiş değilim. çok yan etkileri var.
ne sıkıntıymış bu evlenmek yaa:)

bende çok kararsız kaldım... 25 gün snra düğünüm var... doktora gidip danışıcam artık.. belki doğru bi yöntem sunar... ve hap kullanamam ben hem unuturum hmde zaten kışın hep kullanıyorum astım bronşit hastası olduğum için... :KK43:((( napıcaz yaa:uhm:

Arkadaşlar mrb hepinize. Bende 10 gün sonra 4. iğnemi olucam. Genel olarak memnun sayılırım. Kilo alma gibi bir sorunum olmadı. Sağlık ocağında yaptırıyorum iğnelerimi. Oradan da fazla bir bilgi alamıyorum. Öncelikle adetlerim çok azaldı. Bu iyimi kötümü anlayamadım. Bu ay ise neredeyse 5 gün gecikti. Hamile kalmış olamam herhalde. Ama ne olacak böyle adet olmamak iyi bir şey mi? Bilen arkadaşlar varsa bilgilendirirse çok sevinirim. Bu arada 32 yaşındayım ve sigara kullanıyorum. Bunun bir zararı varmıdır acaba?

uzun zamandır kullananlar bize yardımcı olsalar olabilir mi:))) gerçekten günler geçio ilk gece hamile kalmaktan çok korkuyorum.. :KK43:((

dün aldım iğnemi eczaneden.. hiçbir hastane yapmadı.. :S:S: düşük yapmak için kullanıolarmışş.. günüm geçmek üzere.. nasıl olcak bilen varmı???

Son düzenleme:
kızlar az önce ana sağlık ocağına gittim aile planlaması bölümüne gayet güzel bilinçlendirdiler iğnemi verdim hesaplama yaptılar bi form verdiler her ay gelmemi söylediler. küçükewde yapılan gebelik testlerinden verdiler onu yaptım negatif çıkınca tansiyonuma baktılar normal çıktı meme kanseri olup olmadığını filam sordular bu kadar prosedürün ilk kez yaptırcak olmammışş...iğnemi vurdular lekelenmeler olacağını bildirdiler ve artık iğne getirmem gerekmediğini onların temin edeceğini söylediler... çok zor değilmiş... bundan sonra yapmam gereken gdip yarım saatte iğne olup işime geri dönmek ..... korkulacak sıkıntıya gircek bişey yokmuş kızlar :)))

ben d ekararımı verdim ilk 3 y iğne ile korunucam sonra da büyük ihtimalle spiral kullanıcam. Kadın doğum uzamnına gidip yine de bilgi alacağım tabiki. düğünüme 35 gün kaldı bu iğneleri kullananlar düğünden ne kadar önce kullanmaya başlıyorla acaba? benim adetime yaklaşık7-8 gün var yani 28i gibi.28inde mi vurulmam gerekiyor? çünkü bu durumda düğüne kadar 2.kez iğne yaptırmam gerekecek. Çünkü aksilik düğünüm 24 temmuzda adet günümden önceye denk geliyor

Ayrıca bu iğnelerin yan etki olarak kilo artışı ve sivilce yaptığından bahsedilmiş. Çok ciddi merak ediyorum hanımlar iştah açıcı özelliğinden ötürü mü kilo alıyor? yoksa iğnennin kendisi mi kilo aldırıyor? Çünkü ben iştahsız biriyim ve günde 40 dk egzersiz yapmamı şart kılan önemli bir rahatsızlığım var. tabi sektirmeden yapıyorumda.Bu şartlar altında kilo milo beni bağlamaz diye düşünüyorum.Çünkü herkes tatlı krizinden iştah açmasından söz etmiş bu kızım beni bağlamaz da şu sivilce kısmını iyice araştırayım şimdi bir

hanımlar ya bu iğneler bende bi asabiyet bi sinir yaptı anlataamam bomba gibiydim kime saldıracağımı bilemedim valla kaş yapalım derken göz çıktı vurmam artık bide sivilce değilde mesela burnumun tepesinde koca bi kırmızılık bakmışsın sabah geçmiş yanakta çıkmış öff ya şöyle sağlam bi yöntem yok valla

merhabalar bende bu iğneyi 31 mayısta yaptırdım normalde 24 haziranda adet görmem gerekiyordu ama 18 haziranda oldu benim merak ettiğim ikinci iğneyi adet olunca mı yapıyoruz yoksa tam dört hafta mı geçmesi gerekiyor. sağlık ocağındaki ebe 28 haziranda gel dedi bana ama adetin öne gelirse daha öncede gelebilirsin dedi, benimde kafamda soru işareti kaldı ne zaman gideceğim iğne olmaya ve adet bittikten sonra bir dahaki iğneye kadar koruma sağlar mı? kullananlar veya bilgisi olanlar yardım edebilir mi?

paylaşımın için çok teşekürler. insan kararsız kalıyor gerçekten riskli işler.

X