Aile Planlaması Gebeliği Önleyici Aylık İğneler

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
kadın dogum doktorum bu ignelerin zamanla gögüslerde kiste sebep olabilecegini söylemişti ve bu yüzden tavsiye etmemişti arkadaşlar
bilginize..

benim arkadaşımda gebe kaldı iğne kullandığı halde şuanda bende çaresizim kullanıp kullanmama açısında

mrb arkadaslar ben bısey sormak ıstıyorum 7aylık bır bebegım war we artık anne sutu hıc almıyo mama ıle beslenıyo bende bu ay ılk defa 3 aylık korunma ıgnelerınden vuruldum fakat bırakıldıgında 18 aya kadar gebe kalamayabılıyormussun bende bıraz korktum acıkcası o sebeple 3 aylık ıgneyı bırakıp aylık ıgne vurulabılıyormuyuz bır bılgınız var mı

mrb arkadaslar ben bısey sormak ıstıyorum 7aylık bır bebegım war we artık anne sutu hıc almıyo mama ıle beslenıyo bende bu ay ılk defa 3 aylık korunma ıgnelerınden vuruldum fakat bırakıldıgında 18 aya kadar gebe kalamayabılıyormussun bende bıraz korktum acıkcası o sebeple 3 aylık ıgneyı bırakıp aylık ıgne vurulabılıyormuyuz bır bılgınız var mı

O ihtimal aylık iğnelerde de var...3 aylık iğne emziren anneler veiliyor..Eğer emzirmiyorsanız 3 ay bitiminde aylığa geçebilirsibniz .Ben öyle yapmıştım... Emzirmeyi bıraktığımda aylığa gemiştim.

arkadaslar bende bu ıgneyı kullanmak ıstıyorum ama korkuyorum kılo alırım dıye ne yapmalıyım....

arkadaslar bende bu ıgneyı kullanmak ıstıyorum ama korkuyorum kılo alırım dıye ne yapmalıyım....

Ben kullanıyorum canım 3 aylık olanını ve kilo sorunum olmadı. Aynı kilodayım.

göğüs üzernde nasıl bir etkisi var ki ?

Hiçbir etkisi yok. Kısa bir süre yasmin kullanmıştım evet o baya bi etkiliydi rahatsız edici derecede ama bu iğnelerin öyle bi yan etkisi yok. Hatta bende hiçbi yan etkisi olmadı.

Arkadaşlar ben bişey sormak istiyorum aylık iğneyi 5,6 ay kullandım adet düzensizligi yüzünden bıraktım.Bırakalı 2,5 ay oldu ama düzensizlik geçmedi bide karın ağrılarım var bilgisi olan yazabilirmi acaba normalmi teşekkürler

Bende iki ay kullandim bu ay adetim 4gun gecti hamilelik negatif cikti sende ne kadar gecikme olmustu ooffff ya hep canimiza eziyet ediyoruz hep zararlarini biz cekiyoruz

Arkadaşlar ben 26 ocakta regl oldum reglimin ilk günü mesygnia iğne yaptırdım ve 12 şubat yani dün kanamam oldu şuan da devam ediyor regl gibi bir kanama bu normal midir başınıza geldi mi?

Mrblar.bende bu ay aylık iğneyle başlamaya karar verdim birde bunu deneyelim bakalım.kilo alsamda olsun ne yapim zaten zayıfım.

Bu iğneLer düzensizLik yapıyomu bayanLar 4 yada 5 ay kullandım bırakalı 3 ay falan oldu gebelik yok ama 40 gün oldu hala regl olmadım

Bu iğneLer düzensizLik yapıyomu bayanLar 4 yada 5 ay kullandım bırakalı 3 ay falan oldu gebelik yok ama 40 gün oldu hala regl olmadım
Meraba baya olmus mesajinizi yazali ama benim su anki durumumla ayni bende 1 yildir kullandim 2 Ay oldu birakali hala regl yok siz naptiniz kacinci gunde oldunuz adetinizi

Bir daha asla kullanmam.
Cok arastirdim hangi yöntemi kullanayım diye iğnede kara kıldım ilk ay dediği gibi yaptım hićbir sorun olmadı.
2. Ay aynı şekilde iğne yaptırdım ama meğersem sorun varmış. Kendimde tuhaflık hissetmeye başlamıstım. Meğerse ilk aydan hamile kalmışım nasıl olduysa ve harfi harfine dedigi gibi yaptım hatta 10 gün korundum ne olur ne olmaz diye ama döllenme olmuş.
Bununla da kalsa iyi hadi hamile kaldım eyvallah içinde bebek yok 2 hafta uğraştık 2 günde 1 doktora gidip kan verdim dış gebelik olabilir diye.
Inu da atlattık geç döllenme ihtimali derken 2 3 güne düşük yaptım ve boş gebelikmiş isin aslı
Öyle bile olsa hamileliği yasadım düşük agŕıları yasadım ve en son düşürdüm bunlar üzücü şeyler ve bana kalan bol bol su dolu kistler oldu iğneden kaynaklı 3 ayda onlarla uğraştım
Spiral taktırdım düşükten sonra onu da taktırmaz olaydım her gün agrı sancı gecmedi bir türlü

Bir daha asla kullanmam.
Cok arastirdim hangi yöntemi kullanayım diye iğnede kara kıldım ilk ay dediği gibi yaptım hićbir sorun olmadı.
2. Ay aynı şekilde iğne yaptırdım ama meğersem sorun varmış. Kendimde tuhaflık hissetmeye başlamıstım. Meğerse ilk aydan hamile kalmışım nasıl olduysa ve harfi harfine dedigi gibi yaptım hatta 10 gün korundum ne olur ne olmaz diye ama döllenme olmuş.
Bununla da kalsa iyi hadi hamile kaldım eyvallah içinde bebek yok 2 hafta uğraştık 2 günde 1 doktora gidip kan verdim dış gebelik olabilir diye.
Inu da atlattık geç döllenme ihtimali derken 2 3 güne düşük yaptım ve boş gebelikmiş isin aslı
Öyle bile olsa hamileliği yasadım düşük agŕıları yasadım ve en son düşürdüm bunlar üzücü şeyler ve bana kalan bol bol su dolu kistler oldu iğneden kaynaklı 3 ayda onlarla uğraştım
Spiral taktırdım düşükten sonra onu da taktırmaz olaydım her gün agrı sancı gecmedi bir türlü
Ayy cok gecmis olsun ya..
Butun korunma yontemleri %99 koruyor o bir ihtimalde seni bulmus
Spriral bende taktirmistim cok kanamam oluyordu 8 ay sonra dayanamayip cikardim
Ikizlerim dogduktan alti ay sonra aylik igneye basladim
Verdigim butun kilolari geri almdim 10 kilodan fazla
Bende kilo yuzunden sikayetciyim aylik igneden
Ne yapicam bilmiyorum
Hapa gecmeyi dusunuyorum bu ay

Sagol canım geldi geçti öyle. Zaten var 1 cocugum rahat ederim her ay acaba derdim olmaz diye kullandım ama daha beteri oldu.
Spiral ayrı dert 8.5 ay olmustur en kısa sürede çıkartcam yeter aylardır bedavaya acı çekiyorum:KK43:

kzlar bende yeni evleneceğim dün sağlık ocağındaki ebeyle görüştüm iğne hakkına blgi alayım diye. sen yeni evleneceksin sana iğne olmaz dedi. bizdeki iğneler 5 yıl koruyuculuk sağlıyor sen 2-3 seneye çocuk düşünüyorsun dedi doğum kontorl hapı kullan sen dedi. aylık iğneler var diye biliyordum :S
düğünüme 25 gün kaldı doğum kontrol hapı için geç kalmadım mı sizce?

kzlar bende yeni evleneceğim dün sağlık ocağındaki ebeyle görüştüm iğne hakkına blgi alayım diye. sen yeni evleneceksin sana iğne olmaz dedi. bizdeki iğneler 5 yıl koruyuculuk sağlıyor sen 2-3 seneye çocuk düşünüyorsun dedi doğum kontorl hapı kullan sen dedi. aylık iğneler var diye biliyordum :S
düğünüme 25 gün kaldı doğum kontrol hapı için geç kalmadım mı sizce?
bence doğum kontrol hapıı da sıkıntı . en iyisi prezervatif

kadın doğum uzmanına gittim yeminle internetten daha fazla blgi alıyorum. durumu anlattım doğum kontrol hapı dedi direkt ama adetinle başllayacksın dedi iyi güceldeadetim biteli daha bi hafta olmadı 24 gün sonra düğünüm var . yani düğünmden 1 hafta önce veya düğünmde hasta olacağım. birlkte olmadan bi hafta önce içmeye başlasam etkisi olur mu ki kızlar_ ? ne kadar önce başlyaınca etkili oluyor doktordan cvp alamadım bari bileniniz söylesin.:110:

onun için adet geciktirici haplar var ama bence kullanma

X