Kontakt Lens Göz kanlanması ve Lens(Lens kullananlar özellikle baksın)

T

tuu--ce

Ziyaretçi
yaklaşık 3 aydır lens kullanıorum 15-20 gün önce sol gözüm mikrop kaptı şişti doktora gittim damla fln verdi geçti ama şimdi sol gözüm kanlanıor acıma batma fln yok sadece kanlanıo bundan rahatsız oluorum böyle bişe başına gelen var mı nasıl geçer gözümün kanlanması????????

canım ben 1 yıldan fazladır llens kullanıyorum hiç öyle bir sorun yaşamadım temizliğe yeterince dikkat etmemişsin sanırım

8 yıldır lens kullanmıyorum, artık gözlerim kabul etmedi bir yerden sonra. Daha öncesinde yanlış hatırlamıyorsam 5-6 yıl kullanmıştım, doktor gözümün lens için çok uygun olduğunu söylemişti ama lens kullandığım sürece gözlerimde batmalarım, yanmalarım, alerjilerim çok sık tekrarladı, en son kornea ülseri oldum. Bu arada 4 doktor değiştirdim. En sonuncusu Selma Kaşkaloğlu'ydu, lens kullanmamamı söyledi. Bence madem İzmir'de yaşıyorsun, benim yaşadıklarımı yaşama, doğrudan git Kaşkaloğlu hastanesine, ya Selma Kaşkaloğlu ya da eşiyle görüş, sana ne yapacağını onlar söylesin. İzmir'in en iyileri. Ve de 1-2 yıl önce televizyonda bir sağlık programında bir göz doktoru lensin göz kalitesini düşürdüğünü söylemişti. Şu an benim gözüm ne durumda biliyor musun? Lensi gözüme 1 saniyeliğine bile taktığımı düşünemiyorum. Mesela 2000'de kına gecemde, nikahımda çok güçlükle kullanabildim, tek gözüme takabildim, sağ gözüm hiç kabul etmiyor, gözüm anında atmak istiyor lensi, mümkün değil takmam. Gözüm bu noktaya lensler sayesinde geldi hem de Bosch&Lomb kullanıyordum ve de çok temiz kullanıyordum. Lensin görüş rahatlığı hiç bir şeye değişilmiyor ama gözlük daha sağlıklı :KK43:

Son düzenleme:
lens kullanmaktan memnum yeniden gözlük kullanmak hiç istemiorum gözümde kanlanma var ama hiç batma acıma fln yok sanki bi sorun yokmus gibi lens takabiliorum ama aynaya bakınca sol gözümün kanlanmış olduğunu görüorum tabi doktora gidicm en yakın zamanda ama lens kullanma derse diye korkuorum açıkcası gözü kanlanmasına rağmen lens kullanan var mı veya neden olabilceğini bilen??????

Merhaba.
Ben yaklaşık 3 sene kadar lens kullandım.1 sene öncesi gözümde kanlanma oldu.Doktora gittim ve mikrop kaptığını söyledi.1 ay boyunca lens kullanmamamı söyledi.Gözlerimde miyop olduğu için lens olmadan çok bulanık görüyordum.Gözlüğü çok kompleks eden ben gittim bi gözlük aldım mecburen.Şuan o kadar memnunum ki anlatamam.Yıllarca batmalar yanmalar oldu ama gözlüğe başladım başlayalı bütün şikayetler geçti.

ben 9-10 yaşımdan beri gözlük takıorum lens takmaya başlayınca çok rahat ettim ve tekar gözlük takmak istemiorm doktora gittim 2 tane damla verdi 10 gün lens takmamamı söyledi sonra kontrole gel duruma göre bakarız dedi inş takma demez 10 gün bile gözlük takmak istemiorm aslında ama dayanıcm inş geçer:bbo:

Son düzenleyen: Moderatör:
6 yıldır lens kullanıyorum.
Lens kullanıyorsanız;
* Gece lensle uyumayın (gece gözde kalabilenler dahil), uykunuz açılacak olsa bile yerinizden kalkın ve değiştirin
* Her gece taze solüsyonda dezenfekte edin, üşenmeyin
* Korneanın lensi tolere etme süresi sınırlıdır, eve gelir gelmez gözlüklerinizi takın, evde olduğunuz günlerde hiç lens takmayın, dolayısıyla bu süreyi uzatmış olursunuz.
* Lens 1 aylıksa 1 ay, 2 haftalıksa 2 haftayı aşmayın.

Bunlara çok dikkat edin arkadaşlar, tuuce eğer tekrar lens takarsan asla üşenme, önemse canım bunları...geçmiş olsun
En güzeli en sağlıklısı gözlük aslında, bende belli bi süre sonra gözlüğe geçmeyi düşünüyorum.

zaten yatarken takmıodum solüsyonuda değiştiriodm ama evde de takıodm inş yeniden takablrm ya o zmn hiç üşenmem valla

Kızlar bana da bi akıl verin ; sengözlerimebaksanab2 sene Bausch&Lomb kullandım ,ama hıc memnun kalmadım sureklı batma ve kayma yapıyordu göz yapın kuru oldugu için batma yapıyordu , 2-3 arkadaşım freshlook markasını önerdi , 25 ytl 3 aylık kullanım %55 geçirgenli 1 tane var içinde, sonra bi satıcıya danıştım , şöyle dedi, :uhm:""""""""eğer şeffaf bir ürün istiyorsanız,anladığım kadarıylada oksijen geçirgenliği yüksek olan ve su ihtivasının fallalığıylada gözde kalabiilen bir ürün tercihiniz.Ozaman ben size Ciba Vision firmasının ürünü olan Air optix markasını öneririm Bu lens en son teknolojiyle üretilmiş en sağlıklı ve en rahat lenslerden biridir.Üstelik 1 haftaya kadar gözde kalablir.almak siteseniz tüm numaraları stoklarımızda mevcuttur.Gittigidiyor için satış fiyatı 45,00 ytl dir.Yine kargo ve solüsyon hediyedir.kutusunda 6 adet ürün vardır.Bu ürünlerin her birini min 1 ay max 2 aya kadar kullanabilirsiniz."""""" şimdi bu ikisini kullanan arkadaşlardan yardım istiyoruuummmm , yetişin kızlarrr bi yorum !!!!!!!!!!:uhm:a.s.

Ecrenim ben de bausch & lomb kullanıyordum,memnun kalmadım bir süre sonra; johnson&johnson acuvue advance kullanıyorum şimdi, bundan memnunum, sana da öneririm...
Ayrıca aylık lensin süresini uzatma, 1 ayı geçirme ve gece lensle uyuma (lens buna uygun olsa bile) derim ben...

bende gözlük kullanıyorum.bir ara estetik kaygılarla lens kullandım.ama gözümde kanlanmadan tuttunda yanma,batma ne varsa hepsi oldu.dr.gidip şikayetlerimi dile getirdim.bana kesinlikle lens kullanmamam gerektiğini belirtti...lensleri çöpe atıp gözlüğe geri döndüm...gözün yedeği yok,mikrop kaparsa tedavisi de olsa zor olur...

Kızlar bana da bi akıl verin ; sengözlerimebaksanab2 sene Bausch&Lomb kullandım ,ama hıc memnun kalmadım sureklı batma ve kayma yapıyordu göz yapın kuru oldugu için batma yapıyordu , 2-3 arkadaşım freshlook markasını önerdi , 25 ytl 3 aylık kullanım %55 geçirgenli 1 tane var içinde, sonra bi satıcıya danıştım , şöyle dedi, :uhm:""""""""eğer şeffaf bir ürün istiyorsanız,anladığım kadarıylada oksijen geçirgenliği yüksek olan ve su ihtivasının fallalığıylada gözde kalabiilen bir ürün tercihiniz.Ozaman ben size Ciba Vision firmasının ürünü olan Air optix markasını öneririm Bu lens en son teknolojiyle üretilmiş en sağlıklı ve en rahat lenslerden biridir.Üstelik 1 haftaya kadar gözde kalablir.almak siteseniz tüm numaraları stoklarımızda mevcuttur.Gittigidiyor için satış fiyatı 45,00 ytl dir.Yine kargo ve solüsyon hediyedir.kutusunda 6 adet ürün vardır.Bu ürünlerin her birini min 1 ay max 2 aya kadar kullanabilirsiniz."""""" şimdi bu ikisini kullanan arkadaşlardan yardım istiyoruuummmm , yetişin kızlarrr bi yorum !!!!!!!!!!:uhm:a.s.

bn air optix kullanıorum memnum ama doktora gitmeden internetten almanı tavsiye etmem bnce doktorun önerdiğini al sana en uygununu vericktr ztn msj yazalı çok olmuş ama konuyu gndereli çok olmuş ama yinede yazmak istedm

Son düzenleme:
1 yıldır lens kullanıyorum.benimde sol gözümde kanlanma ve ağrı oluyor.2 kere dr. gittim(farklı hastanelerde). herşey normal çıkıyor.nedeni bulunamadı bir türlü.sol gözüme hiç takamıyorum artık.lazer yaptırmak istiyorum ama korkuyorum bir türlü karar veremedim.

ben renkli lens kullandım 1 muddet, gözümde batma+kanlanma yapıyordu ve kayıp duruyordu lens. 3 yıldır şeffaf lens kullanıyorum hiçbir sorunum yok.

kızlar bana da doktorum tavsiye etti boush lomb marka lensi. ama sol gözümde sık sık batma olmaya basladı ve sulanıyor.

Kızlar batmanın bi sebebi de solüsyondur. Sık sık temizliğini yapmak da yetmez mesela yeni bir şişeye başladım iki hafta önce bi hafta boyunca gözüm yandı, doktorumla konuştum, sölüsyonu değiştir dedi, ve bütün yanma geçti.... özellike RENU'de başınıza gelebilecek bi sorun.. Geçen sene de aynı şeyleri başka arkadaşlarımdan duymuştum..
Ama her zaman en önemlisi doktorunuzla konuşmanız, hepimizin göz yapısı da farklı sonuçta, en iyisine bence doktorunuz karar verecektir..

Kızlar batmanın bi sebebi de solüsyondur. Sık sık temizliğini yapmak da yetmez mesela yeni bir şişeye başladım iki hafta önce bi hafta boyunca gözüm yandı, doktorumla konuştum, sölüsyonu değiştir dedi, ve bütün yanma geçti.... özellike RENU'de başınıza gelebilecek bi sorun.. Geçen sene de aynı şeyleri başka arkadaşlarımdan duymuştum..
Ama her zaman en önemlisi doktorunuzla konuşmanız, hepimizin göz yapısı da farklı sonuçta, en iyisine bence doktorunuz karar verecektir..

Ben renu kullanıyordum, opti-free'ye geçtim. Solüsyon da çok önemli, bir de lens kabını her ay değiştirin. Zaten solüsyonu düzenli olarak kullandığınızda lensinizi her gün takıp çıakrdığınız lenslerinizi yıkadığınız düşünülürse, 1-1.5 ay arasında şişe bitecektir. Yeni şişedeki lens kabını kullanıp eskisini de atarsanız daha sağlıklı olur.

Arkadaşlar yaz ayları ve özellikle klimalı ortamlar lens kullananlarda göz kuruluğuna yol açıyor..Bunun için yapay göz yaşı damlası alıp günde 2-3 kez damlatın..Batma ve kanlanmaya da iyi geliyor..liqufresh jel kullanıyorum.Damladan daha etkili...3-4 saat idare ediyor beni.

arkadaşlar bende 3 yıldır lens kullanıyorum,önceleri lens merkezleriyle anlaşmalı çalışan doktorların kontrolünde kullandım ama gözlerimde hep kızarıklık sorunu oldu,üstelik lens kullanırken temizliğe çok önem veriyorum,1 hafta çıkarmadan kullanılabilen lensi 1defa bile uyurken kullanmadım,solüsyon,lens kabı herşeye dikkat etmeme rağmen gözümdeki kızarıklık geçmedi.Sonra başka doktora gittiğimde gözüme uygun olmayan lensleri kullandığım için gözlerimde kuruluk başladığını gözyaşı damlası kullanmam gerektiğini söyledi,aynı zamanda bir kontakt lens uzmanıda inceledi ve acuvue oasys i önerdi,bu lensi aynı zamanda doktorumda kullanıyor,şimdi çok memnunum göz kızarıklığı sorunumda geçti.lens kullananlara iyi ve güvenilir bir doktor kontrolünde gözlerinze en uygun olan lensleri kullanmanızı öneriyorum

X