hemoroid için ne tavsiye edersiniz?

zeyned

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
260
1
41
Arkadaşlar hemoroid için önerisi olan var mı,proctolog diye bir merhem kullanıyordum ama bi işe yaramıyor..

ben doktorada gittim ilaçta kullandım merhemde kullandım ama nafile gene kaşıntı gene kaşıntı kaşıntıya tam çözüm nedir yaw

Çok basit kuru üzüm, kuru kayısı ve kuru inciri şekersiz olarak kaynatıp içerek kabızlık olayını çözmek..Kabızlık devam ettiği sürece hemoroidi çekmeye devam edersiniz..Ayrıca egzersiz yapmalısınız (Günde 20 dk yürüyüş)

kızlar benim eşimde de vardı ve kanaması da oluyodu. doktorada gitmedi. ben de araştırdım hemorot diye bir bitki çayı var. ondan 2 kutu kullandık ve çok şükür bişeyi kalmadı. birde geçen gün sitede bir bayan yazmıştı. 36 yıl çekmiş. sonunda şu bildiğimiz kemer patlıcan var ya 10 tanesinin sapını kaynatıp sabah akşam içiyorsun ve 5 günde kurtulmuş. hepinize geçmiş olsun.

kızlar benim eşimde de vardı ve kanaması da oluyodu. doktorada gitmedi. ben de araştırdım hemorot diye bir bitki çayı var. ondan 2 kutu kullandık ve çok şükür bişeyi kalmadı. birde geçen gün sitede bir bayan yazmıştı. 36 yıl çekmiş. sonunda şu bildiğimiz kemer patlıcan var ya 10 tanesinin sapını kaynatıp sabah akşam içiyorsun ve 5 günde kurtulmuş. hepinize geçmiş olsun.

Merhaba canım,
hemen deneyeceğim walla,bende de arada kanama oluyor,kabızlık durumu yok,hersey normal..bu dediklerini uyguluyayım belkı faydası olur:)hemorot nerde satılır,aktarda bulabilir miyiz?

aktarlarda var hemoroid cayı bende hemoxin ilaç kullandım suana kadar karını görmedim bakalım bi de cayını deneyeyim

birde keçi boynuzunu ılık su ile içtiğin zamanda gayet iyi oluyor.bence onuda deneyin arkadaşlar.

Arkadaşlar bitki çaylarını kullanmadan önce doktorlarınıza danışın.. Çünkü her çay içilmiyo hamilelikte..

ben bu patlıcan kurunu uyguladım bugun 5.gunum 2.gunumde bi azdı bi hemoroidim ama her zamanki sancım olmadı cok agrısız gecti ardından kabız oldum 2 gun bynca dun gece gecti o da yne hc agrım olmadı gecti kurtuldum die sewiniodum ki smdi yne azdı cnm cok sıkıldı tam kurtuldum derken hayallerm suya dustu...bu kuru uygulayanlar tekrarlayabilio muyuz acaba.ben faydasını gordum cnku her gun kabızdım ole diilim artık we hissetmez oldum..cwplrnızı bekliorm

bende yok ama olan arkadaslarım var, malesef bir oldum mu bir daha geçmesi zormuş.
ben kuru kayısı hoşafını öneriyorum. çok daha rahat edersiniz. hele ki dogum sonrası tuketmek
tuvalet ihtiyacını rahat karşılamak ve gazı rahat çıkarabilmek açısından çok onemli.

bilgipasaji.com adresinden alıntıdır....

DOST GIDALAR
Bol su (günde en az 8-10 bardak)
Kepek ekmeği, her türlü kepekli gıda
Bol sebze, meyve
Kabak, Ispanak, Pırasa, Lahana, Havuç, Kereviz, Semizotu, Brokoli, Enginar, Yeşil Salata, Pazı
Erik, Kayısı, ıncir, Üzüm, Armut, (Bu meyvelerin kurusu yada hoşafı)
Sıcak-ılık bal şerbeti

YASAKLAR
Çay, kahve, kola
Fast-food
Abur cubur (cips,kraker,bisküvi vb)

KISITLANMASI YADA DENGELENMESı GEREKEN GIDALAR
Pirinç
Beyaz undan yapılmış her türlü poğaça, kurabiye, börek, hamur işi
Makarna, erişte
Et-balık-tavuk
Muz Şeftali (Kabuksuz)
Bu tür gıdalar yanında uygun sebze, salata, hoşaf, meyve kombinasyonuyla tüketilmelidir. Pirinç mümkünse kabuklu olarak, unlu mamuller kepekli olarak tüketilmelidir.

TAVSıYE EDıLEN BıTKı ÇAYLARI
Rezene, Ihlamur, Anason, Isırgan, Nane, Papatya, Melisa, Mate, Yeşil çay, Form çay

Kabızlığın şiddetlendiği günlerde; Günde 1 yemek kaşığı keten tohumu Bir kase yoğurt içinde sabah aç karnına alınabilir. Gereğinde doz 3x2 yemek kaşığına arttırılabilir.

ÖNEMLı : EGZERSıZ BARSAKLARIN ÇALIŞMASINI DÜZENLER, HAREKETSıZLıK ıSE TEMBELLEŞTıRıR.
Tercihen sabahları 30-45 dakika tempolu yürüyüş yada 15-20 dakika egzersiz yapılmalıdır.

X