Hamile kalabilmenin yolları neler yardım edın

dilexgximbebexgxim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2008
201
0
Arkadaşlar ben bir bucuk senelık evlıyım ve 3 aydır bebiş için ugresıyorum bılıyorum bazıları ıcın belkı bu cok kısa bır sure ama ben ve esim cok sabırsızlanıyoruz bana bıldıgınız seyler varsa yardım edebılırmısınız yumurtlama gunumu vucud ısısıyla olcuyorum ama hıc kıpırdama yok baska ne yollar var yardımlarınız beklıyorum:sm_confused:

valla bende 6 aydır uğraşıyorum bendede bir kıpırtı yok yani biraz kıdemliyim senden bu sıkıntıları çekmede hamileliğin yolu filan yok ben onu naldım tamamen nasip işi bnede herşeyi denedim yumurtlam günüymüş ayaklarını havaya dikmeymiş gün aşırı ilişkiymişş hepsini yaptım her ay umutla baktığım gebelik testlerinde o koccamaaan tek çizgiyi gördükçe anladımki kafana tokadan başka bişiy takmıycaksın vee bol bol dua edip bekliyceksin ama bu önmeli stress yok çünkü gerçekten fizyolojik olarak hormaonları tetiklediği için biraz zorlaştırıyor

Ben karar verdiğim ay değil sonraki ayda hamile kaldım.Yumurtlama günlerini takip ettim,gün aşırı ilişki olayını uyguladım ve ilişkiden sonra kırkbeşdakka kalkmadım.Tavsiye ederim...

Bir arkadaşıma doktor ilişkiden ayaklarını havaya dikmesini, havada tutmaktan yorulduğundada iki saat süreyle yatmasını söylemiş.Ben 15 dakka ayaklarımı havaya kaldırıyordum yarım saatte belimin altına yastık koyup yatıyordum.

Canım bence en kesin yol ovulasyon kiti almak. Eczaneden alacağın bu kiti kullanarak yumurtlama gününü öğreniyorsun. Ben şimdi deniyorum bakalım. Eğer tutarsa zaten haberiniz olur.:)

cnm ben 8 haftalık hamişim, adetımın bıtımınden 2 gun sonra calısmalara basladık 1 gun olmasa ıkıncı gun mutlaka calıstık artı son adetının baslangıcından ıtıbaren 10 gun say 10. ve 14 .gunlerde calısmalara basla, artı sen yatakta bıraz uzan hatta ayaklarını havaya dik calısma sırasında belıne yastıkta koyarsan daha ii sonuc alabılırsın cnm veee en onemlısı bunu acıkca yazmak zorundayım bılgılendırmek ıcın kucurabakmayın ilişkiden sonra bayanlar hemen yıkanmayın aradan yarım saat falan gecsın yanı kukunuzu bıle hemen sılmeyın dıyebılırım bı selpak yardımıyla oraya tutup ayaklarınızı havaya kaldırın:))))))))))) napim guzel hamişler olmak ıcın bole acık yazdım ben ilk kez bunları denedım ve oldu allah herseyın hayırlısını versın en kısa zamanda sizlerde hamiş kalırsınız inşallah dualarım sizinle mucuksssssss

canim öncelikle seni kutluyorum umarim Allahim sana hayirli saglikli bi evlat nasip eder. bence bu gercekten nasip isi senin dedigini 5aydir yapiyorum iliskiden sonra iki saatte kipirdamadan yattigim zamanlar oldu gün asiri iliskiye girdigim zamanlar ayaklari havaya dikmeler herseyi denedik olmayinca olmuyo iste. ama elbette olacak yüce rabbimiz zamanini belirlemistir biz ne yapsak fayda etmez. insallah yakinda isteyen herkes o güzel duyguyu yasar!!!!

Arkadaşlar ben bir bucuk senelık evlıyım ve 3 aydır bebiş için ugresıyorum bılıyorum bazıları ıcın belkı bu cok kısa bır sure ama ben ve esim cok sabırsızlanıyoruz bana bıldıgınız seyler varsa yardım edebılırmısınız yumurtlama gunumu vucud ısısıyla olcuyorum ama hıc kıpırdama yok baska ne yollar var yardımlarınız beklıyorum:sm_confused:

Adet dongunuz kac gun suruyorsa bu sayidan 14 cikartin. Mesela benim 30 gun suruyor. 30-14=16 yani adetimin basladigi gunden itibaren 16 gun saydigimda 16. gun benim yumurtlama gunum oluyor. Ama tabi bazi bayanlarda adet duzensizliginden bu gun sasabiliyor. O yuzden siz adetin baslangicindan itibaren 12. gun 14. 16. 18. gunlerde iliskiyi dusunun. Cunku mesela benim ayin 24unde yumurtlamam oldu. Ve ben 22 sinde esimle birlikte oldum. Ve de 24 u yani yumurtlama gunumde. Yumurtlama gununden bir iki gun once iliski olmasi iyi oluyor. Cunku spermler 48 ila 72 saat arasinda kadinin vucunda canli kaliyor. Yumurtlama gununde ise orda sperm olmasi hamile kalma ihtimalinizi artiriyor. Ayrica 2 gunde bir iliski olsun cunku erkek spermlerinin kaliteli hale gelmesi icin 48 saat gerekli. Ve dolaysiyle de hamile kalmaniz icin kaliteli sperme ihtiyaciniz var.

Ayrica iliski sonrasi hemen kalkmayin, belinizin altina yastik koyun ayaklarinizi biraz kaldirin ki, spermler yercekimine karsi direnmek zorunda kalmasinlar, rahme olan yolculuklarindananiknanik

Heee ayrica bende yumurtlama gunumu ovulasyon kiti ile buldum. Kesin cozum.

Ins. yardimci olmusumdur. Bu ay bebek kararini aldigimiz ilk ay. Bende beklemedeyim. Bakalim nolcaka.s.

cnm ben 8 haftalık hamişim, adetımın bıtımınden 2 gun sonra calısmalara basladık 1 gun olmasa ıkıncı gun mutlaka calıstık artı son adetının baslangıcından ıtıbaren 10 gun say 10. ve 14 .gunlerde calısmalara basla, artı sen yatakta bıraz uzan hatta ayaklarını havaya dik calısma sırasında belıne yastıkta koyarsan daha ii sonuc alabılırsın cnm veee en onemlısı bunu acıkca yazmak zorundayım bılgılendırmek ıcın kucurabakmayın ilişkiden sonra bayanlar hemen yıkanmayın aradan yarım saat falan gecsın yanı kukunuzu bıle hemen sılmeyın dıyebılırım bı selpak yardımıyla oraya tutup ayaklarınızı havaya kaldırın:))))))))))) napim guzel hamişler olmak ıcın bole acık yazdım ben ilk kez bunları denedım ve oldu allah herseyın hayırlısını versın en kısa zamanda sizlerde hamiş kalırsınız inşallah dualarım sizinle mucuksssssss

Ay ilahi guldurdunuz beni.sırnaşık şey

Haklisiniz ama su hemen yikanmama konusunda. Bende oyle yaptim. Iliski sonrasi ayaklarimi duvara dayadim iyice akrobatik hareketler yaptim yani naniknanik Ondan sonra uzanip uyudum yaklasik 1.5 saat. Sonrasinda banyo yaptim. Ve iliskiden 4-5 saat sonra boyle pembe bir akinti bosaldi, boyle cokca. Buna anlam veremedim. Bilen, basina gelen varsa, lutfen buraya yazsin.

X