polikistikover sendromu

meryemyilmaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2008
189
5
2 yıllık evliyim 4aydır bu tedaviyi oluyorum.glokofen sandoz ve klomen kullanıyorum.birkez çatlatma iğnesi oldum herşey mükemmeldi ama yine olmadı.buay doktorumu değiştiricem herşeye yeniden başlayacağım.çok uzun bir tedavi süreci gerekiyor.çok sabırlı olmak lazım.pisikoloji çok önemliymiş kafaya çok takıp üzülünce hormonlar da sorun oluyormuş bu bile başlı başına bir sebepmiş olmaması için.sizce tüp bebeği ne zaman düşünmeye başlamalı?:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Meryemyilmaz Selam,
bence önce dokotruna karar verip sonra tedavi konusunda düşünmelisin. Buradaki arkadaslar PKO ile ilgili gorundukleri doktorlari soylesinler, başarılı olanlara sen de bir git fikir al istersen. Ama eşinde sıkınıt yoksa muhtemelen PKO için doğum kontrol hapı ve Glucophage kullnacaksındır. Benim de PKO sıkınıtm olduğu için ve ancak bu ilaçlarla mücadele edebildigimiz için nacizhane bunları söyleyebilirim. Ama muhakkak doktoruna karar vermelisin.
Sevgi ile

doğru diyosun tabi zaten doktorumu değiştiricem önceki gittiğim yer takip yapmıyordu iyi değildi anlayacağın.bebek istediğim için doğum kontrol ilacı değil yumurtlatma ilacı klomen kullanıyorum.doktoru değiştirince tedavi değişmiyor tabi benimkisi sadece bir ümit.yine olmassa diye çok korkuyorum ne zamana kadar böyle sürecek bilemiyorum.

Bende senin gibi tedavi oldum canım tam bir sene dayanabildim aşılama yapılacağı ay hamile kaldım.Herşey nasip kısmet sen kafana takıpta kendini strese sokma birgün mutlaka anne olucaksın.........

Elif26 aşılama dediğin tam olarak ne açıklarmısın?ben birkez çatlatma iğnesi olmuştum yumurta uygun boyuta geldiği için çatlaması lazımmış filan işte.senin olduğun aşı da mı çatlatma iğnesiydi.siz tüp bebekmi denediniz.ben şuan sadece yumurtlama ilaçları alıyorum okadar.yumurta gelişiyomu diye bakıyolar gerekirse iğne vuruyolar. tüp bebekle ilgili hiç bişey bilmiyorum aslında.

arkadaşlar şuan 31 yaşındayım,ve kendimi bildim bileli pko hastasıyım.5 yıldır evliyim,tahmin ettiğiniz üzre çocuğumuz olmuyordu,yumurtalıklar hiçbir ilaca cevap vemedi.Tabiki çok üzülüyorduk ama umudumuzu hiç yitirmedik.Yıllardır bu formu da hep takip ederim ama hiç yazmamıştım.Bugün sizinle mutluluğumu paylaşmak için yazıyorum.Bir pko hastası olarak gebe kaldım:))Allahım isteyen hekese nasip etsin inşallah,bizlere de sağlıkla kucağımıza almayı.ben aslanpençesi kürünü yaptım,sanırım Allahın izniyle onun faydası oldu.akşamları yemekten 2 saat sonra 10 dak.kaynanıp süzüp içtim.Tam 30 gün yaptım ve o ay hamile kaldım.Gerçekten işe yaradı.Küre başlamadan önce de Afyon kaplıcalarında bir hafta kalmıştık,kaplıcadan döndükten sonra ilk defa kendiliğinden regl olmuştum.ondan sonra da bu kürü uyguladım ve sonuç pozitif:)pko olan hanımlar,kaplıcaların ve bitkisel kürlerin faydası kesinlikle oluyor.Allahın izniyle denemenizi tavsiye ederim.Allah herkesin dualarını kabul etsin inşallah...

X