ikiz bebeklere hamiş olan annelerimiz bilmediklerimisi birbirimisden paylaşalım mı?

seherb

Benim Küçük Beylerim.
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2008
1.915
3
bend e ikizlere hamileyim ve bazı sıkıntılar çekiyorum ilerde ne gibi sorunlarım olucak bilmiyorum bazı araştırmalar yapıyorum ama yinede düşündüklerimi tatmin etmiyo benim gibi ikizlere hamile kalan yada tanıdıgı olan kişlerin ikiz hamişlerin doguma kadar ne sıkıntı çektigini ya da dogum ayı genelde nekar oldugunu ne gibi sıkıntıla roldugunu ögrenmek isterdim bende bildiklerimi paylaşmak isterdim ikiz annesiyim diyince birsi çook seviniyorum aacaba ondada ne gibi sıkıntılar var diye merak ediyorum ben sizlerle bunu paylaşmayı çok isterim siz nedersiinis:1hug::nazar:

merhaba umarım bebeklerinizi saglıkla kucagınıza alırsınız
ikiz hamilelik yasamıstım
en büyük sorunum vücudumun sismesiydi doguma esimin spor ayakkabısı ile gitmistim 41 numara ayakkabı ile
hafif bir seker yükselmesi oldu yediklerime dikkat ederek bir haftada düzeldi
onun dısında bir sıkıntım olmadı gezip dolastım
umarım sizde cok problem yasamazsınız

bend e ikizlere hamileyim ve bazı sıkıntılar çekiyorum ilerde ne gibi sorunlarım olucak bilmiyorum bazı araştırmalar yapıyorum ama yinede düşündüklerimi tatmin etmiyo benim gibi ikizlere hamile kalan yada tanıdıgı olan kişlerin ikiz hamişlerin doguma kadar ne sıkıntı çektigini ya da dogum ayı genelde nekar oldugunu ne gibi sıkıntıla roldugunu ögrenmek isterdim bende bildiklerimi paylaşmak isterdim ikiz annesiyim diyince birsi çook seviniyorum aacaba ondada ne gibi sıkıntılar var diye merak ediyorum ben sizlerle bunu paylaşmayı çok isterim siz nedersiinis:1hug::nazar:
merhaba ben de ikiz annesi olacam insallah.28 haftalık hamileyim.cok fazla bi sorun yasamıyorum.şekerim birazcık yüksek cıktı diyete baslayacam yakında.bebeklerimin biri digerinden 1 hafta gerideymiş ama büyük bir sorun degilmiş bu.sırtım cok agrıyor.karnım sertleşip kaburdalarımın birlesim yerine kadar yükseliyor sanki bazen o zaman oturamıyorum,yatamıyorum.birkac gün önce de ellerim şişmişti simdi gecti.bakalım daha neler görecez.ama ben tuza pek dikkat etmedim şimdiye kadar ve düzenli yürüyüş yapmadım.bol bol karnımı yaglıyorum ama cok hafif catlak olusmus umarım artmaz.kolay gelsin tüm hamilelere a.s

bende de bu tür sorunlar oluyor minikuzum bugün doktora gittim benim bebeklerimin de biri bir hafta geri ama tek yumurta olabilir diye düşünüyolar genellikle ince bir çizgi gibi bişi varmış aralarında kalın olsaydı çift yum urta olabilirdi dedi doktorum birinn erkege benzedigini söledi digeri daa tam belli deilmiş bakalım ötekisi ney olucak biri 14 haft. digeri ise 13 haft.:) benimkiside bir sorun teşkil etmiyor bende kansızlık başladı sadece onun için ilaç ve vitaminler kullanıyorum ve bel kasık agrılarım oluyo basende karnımda böle bi tür acılar hissediyorum ..ama devamlı bu acıları hissetmiyorum sadece gündüsleri mide bulantılarım oluyo akşamları istifar ediyorum gündüzleri pek olmuyor :))) allah tan :) bakalım bendede ilerledikçe ne gibi sorunlar çıkıcak :))

lilya bebeklerini saglıklı bir şekilde büyütmeni nasip eder inş. allahım bisede inş. allahım kucagımısa almayı nasip eder allahım saglılı bir şekilde olur bisim de inş. evlatlarımıs:) herkese allahım hayırlı dogumları nasip eder inş. allahım :))

sehercim dikkat et kendine hiç yorma.biliyorsun bizim için daha zor.her yorulmanda yat ben öyle yaptım şimdiye kadar sorunsuz geldim.bulantım hiç olmadı,annemden kalısal galiba.bebeklerimiz de hayırlısıyla dogarsa görecez bakalım ikiz annesi olmak nasıl bir seymiş.Allah yardimcımız olsun:sm_cool:

merhaba bende ikiz annesi olacağım inşallah kızlar ben biraz kötü geçiriyorum galiba dayanılmaz bir kaşıntım var ne yaparsam yapayım geçmiyor,22 hafta sonlarındayım birde kaburgam ağrıyor yatarken nefes alamıyorum gibisenağlama geliyor kalkıyorum sabaha kadar geziyorum evin içinde şimdilik böyle bakalım allahım yardım etsin hepimize inşallah:içelim:

merhaba bende ikiz annesi olacağım inşallah kızlar ben biraz kötü geçiriyorum galiba dayanılmaz bir kaşıntım var ne yaparsam yapayım geçmiyor,22 hafta sonlarındayım birde kaburgam ağrıyor yatarken nefes alamıyorum gibisenağlama geliyor kalkıyorum sabaha kadar geziyorum evin içinde şimdilik böyle bakalım allahım yardım etsin hepimize inşallah:içelim:

canım çok sevindm ikiz bebişlerinin olacagına inş. bu sıkıntıları atlatırsın bakalım ben ne gibi sorunlar yaşicam bilmiyorum şimdidien baya sıkıntılarım oluyo ama bakalım nolcak sonun da:) bugün doktora gittim tek mi çift mi yumurtaya karar veremedi doktorum bir saydam çizgi var dyr ama çok ince oldugundan tek te olabilir diyor anlamadım acaba kaçıncı haftada belli oluyo bu problemi n sonucu bakalım seninkisi neydi acaba tekmi çiftmi:) allah hepimise hayırlı dogumlar nasip eder inş.:1hug:

sehercim dikkat et kendine hiç yorma.biliyorsun bizim için daha zor.her yorulmanda yat ben öyle yaptım şimdiye kadar sorunsuz geldim.bulantım hiç olmadı,annemden kalısal galiba.bebeklerimiz de hayırlısıyla dogarsa görecez bakalım ikiz annesi olmak nasıl bir seymiş.Allah yardimcımız olsun:sm_cool:

canım valla bende öle istiyom fasla evle ilgilenmiyorum ama benim birde 2.5 yaşinda oglum var onlada ilgileniyorum :)) basen allahtan anneanneside alıyoda bende biras rahat ediyorum:) ona kardeş yapayım da biras evde sıkılmaktan kurtulsun dedim allah ikiz nasip etti :)) bakalım 3 üne nasıl bakıcam allah hepimise yardım etsin :1rolleyes::1hug:

kızlar ben üçüzlere hamileyim ben 10+1 deyim şu anda

ayyyyyyyyyyyy ne çok sevindim :teytey:allahım ne güsel ya üçüz hemde kıs biz iki düşünürken sen 3 düşünüyon allahım yardımcımıs olsun :dance:netces kıs bis böle hemde daa yeni gerçi benimkide çok fasla sayılmas :dance: ama minikuzum un kiler baya var o bisden daa önde ayy ne güsel ya çogalıyorus send e sıkıntılar başladımı canım mid ebulantısı kasık agrısı bel felan bende varda hala :1hug:

canım çok sevindm ikiz bebişlerinin olacagına inş. bu sıkıntıları atlatırsın bakalım ben ne gibi sorunlar yaşicam bilmiyorum şimdidien baya sıkıntılarım oluyo ama bakalım nolcak sonun da:) bugün doktora gittim tek mi çift mi yumurtaya karar veremedi doktorum bir saydam çizgi var dyr ama çok ince oldugundan tek te olabilir diyor anlamadım acaba kaçıncı haftada belli oluyo bu problemi n sonucu bakalım seninkisi neydi acaba tekmi çiftmi:) allah hepimise hayırlı dogumlar nasip eder inş.:1hug:

benim tedaviyle olduya canım çifttir heralde cinsiyetleride farklı çünkü moralim bozuk şeker testim yüksek çıkmış acaba bir sorun olacakmı salı tekrarlıycaz korkuyorum birde bebek hareketlerini sordu doktorum huzursuz oldum bazen iyi vuruyorlar bazen yavaş ne yapacağım ben bilmiyorumsenağlama

benim tedaviyle olduya canım çifttir heralde cinsiyetleride farklı çünkü moralim bozuk şeker testim yüksek çıkmış acaba bir sorun olacakmı salı tekrarlıycaz korkuyorum birde bebek hareketlerini sordu doktorum huzursuz oldum bazen iyi vuruyorlar bazen yavaş ne yapacağım ben bilmiyorumsenağlama

canımmmmm sakın moralini bosma seninde haftan benden fazla maşallah bak yüksek çıkmış olabilir bu çok kötü bişi deildir bence çünkü benim bi tanıgım da hamileydi şeker i yüksek çıkmıştı ama öle kötü bişi olmadı beebgini saglıklı bir şekilde dogurdu ya belki sana yapman gerekenleri sölerler sen de onları uygularsın benim bu ikinci gebeligim öteki tek ti son aylarda daha hızlı oynamaları oluyo canım şimdi yavaş basen hızlı olabilir sen onla konuş müzik dinlet taammı o her şeyi duyar senin ne düşündügünü bile anlıyor bunu unutma o yüsden hem kendini üsersin hemde bebişini annesi yapma canım böle inş. düselir bak görürsün tamam öptüm seni:) :nazar:a.s.

canımmmmm sakın moralini bosma seninde haftan benden fazla maşallah bak yüksek çıkmış olabilir bu çok kötü bişi deildir bence çünkü benim bi tanıgım da hamileydi şeker i yüksek çıkmıştı ama öle kötü bişi olmadı beebgini saglıklı bir şekilde dogurdu ya belki sana yapman gerekenleri sölerler sen de onları uygularsın benim bu ikinci gebeligim öteki tek ti son aylarda daha hızlı oynamaları oluyo canım şimdi yavaş basen hızlı olabilir sen onla konuş müzik dinlet taammı o her şeyi duyar senin ne düşündügünü bile anlıyor bunu unutma o yüsden hem kendini üsersin hemde bebişini annesi yapma canım böle inş. düselir bak görürsün tamam öptüm seni:) :nazar:a.s.

çok sağol tatlım cevabın için inşallah bunuda atlatacağız bebişlerimle sizlerin desteği ve duası olduktan sonra artık korkmuyoruma.s. kendine iyi bak tatlım öptüm

çok sağol tatlım cevabın için inşallah bunuda atlatacağız bebişlerimle sizlerin desteği ve duası olduktan sonra artık korkmuyoruma.s. kendine iyi bak tatlım öptüm

nedemek canım inş. ataltıcaz bu sıkıntıları o bebeişlerimisi saglıklı bir şekilde kucagımısa aldıktan sonra kocaman bir ohhhhhhh be çekices :dance: benim şuanda sadece kasık bel agrım ve mide bulantım var kansızdım bende doktr. kan ilacı verdi şimdi onu kullanıyorum moralimisi bosmamak lasım yerimseniben bol bol bebeklerimise yarıcak şeyler yiyelim ohh ne güsel baharda gelio :teytey:

>Ya kenara çekilsene
>- Kes, Allah'ın cenini seni
>...................................
>- Bak hareket yapma kordonunu ısırırım
>- Sen duurr daha, sen duurr, dışarda görüşcez seninle
>
>- Önce ben çıkıcam
>- Hayır ben
>- Sen çıkamazsın
>- Nedenmiş
>- Ehe, kordonu bacağına düğüm attım çünkü
>..................................
>- Şşt baksana
>- Ne var
>- Bu ne
>- Ya ne bela şeysin, ne bileyim. Koy aldığın yere
>.................................
>
>- Biz şimdi ikizmi oluyoz abi
>- Yok üçüz
>- Aa üçüncü nerede
>- Galiba önümdeki şey
>................................
>
>- Burnumu ısırma bak tekme atarım
>- Atamazki atamazki
>- All (taaapp!) Tüh ıskaladık. Pardon anne isteyerek
>olmadı................................
>- Erkek sen dışarı gelsene
>- Erkek mi o ne?
>- Ne bileyim geçen dışarıda konuşurlarken duyudum. Biri erkek olacak
>diyolardı
>- Ee ben erkeksem o zaman sen ne oluyosun
>- Bilmem
>..............................
>
>- Ya bi dursana
>- Ya sıkıldım bea
>- İki dakka rahat durda yüzüme bakayım
>.............................
>- Şşt kardeş bak bi
>- Ne var
>- Bak ne buldum
>- Ne o
>- Bilmem . Dur bi parmağımı sokiim bakalım ne olcak (kibela24 adlı arkadaşimis dan alıntı yaptım çok hoşuma giitti yaa süper bişi olmuş valla:))))

>Ya kenara çekilsene
>- Kes, Allah'ın cenini seni
>- Bak hareket yapma kordonunu ısırırım
>- Sen duurr daha, sen duurr, dışarda görüşcez seninle
>
>- Önce ben çıkıcam
>- Hayır ben
>- Sen çıkamazsın
>- Nedenmiş
>- Ehe, kordonu bacağına düğüm attım çünkü
>..................................
>- Şşt baksana
>- Ne var
>- Bu ne
>- Ya ne bela şeysin, ne bileyim. Koy aldığın yere
>.................................
>
>- Biz şimdi ikizmi oluyoz abi
>- Yok üçüz
>- Aa üçüncü nerede
>- Galiba önümdeki şey
>................................
>
>- Burnumu ısırma bak tekme atarım
>- Atamazki atamazki
>- All (taaapp!) Tüh ıskaladık. Pardon anne isteyerek
>olmadı................................
>- Erkek sen dışarı gelsene
>- Erkek mi o ne?
>- Ne bileyim geçen dışarıda konuşurlarken duyudum. Biri erkek olacak
>diyolardı
>- Ee ben erkeksem o zaman sen ne oluyosun
>- Bilmem
>..............................
>
>- Ya bi dursana
>- Ya sıkıldım bea
>- İki dakka rahat durda yüzüme bakayım
>.............................
>- Şşt kardeş bak bi
>- Ne var
>- Bak ne buldum
>- Ne o
>- Bilmem . Dur bi parmağımı sokiim bakalım ne olcak (kibela24 adlı arkadaşimis dan alıntı yaptım çok hoşuma giitti yaa süper bişi olmuş valla:))))

ikizlerin anne karnındaki diyologlarıymış valla okuyun ca amma güldüm valla sırnaşık şey

X