Diş Gebelik Yaşayip Hamile Kalan Varmi Aranizda??

KIZLARIMCANLARIM

Nirvana
Pro Üye
27 Şubat 2008
9.874
12.586
Mrb Arkadaşlar.. Ben Sitenizde Yeniyim..yaklaşik 2 Ay önce Diş Gebelik Geçirdim:KK43:geçen Ay Korunduk..şimdi Ikinci Reglimi Oluyorum..ameliyatimdan Sonra.. Benim Sağ Tüpümü Malesef Aldilar.. Gebelik Yüzünden Maalesef Hasar Gördüğü Için.. Dr Um %75 şansin Devam Ediyor Dedi.. öteki Tüpüm Sağlammiş.. Benim 11 Yaşinda Bir Kizim Var.. Ikinciyi Düşünüyorduk 7 Aydir Istiyoruz..ama Işte Malesef öyle Bir Talihsizlik Yaşadik.. şimdi öğrenmek Istediğim Benim Gibi Bir Olay Yaşayip Tekrar Hamile Kalan Varmi Aranizda Ve Bu Ne Kadar Süre Sonra Gerçkleşti.. şimdiden Ilgilinen Arkadaşlara Teşk Ederim..umarim Herkesin Kucaği Dolar.:))

Armagancim öncelikle aramiza hosgeldin.Bende haziran ayinda dis gebelik gecirdim ve sol tüpümü aldilar.aylarca cok korktum bidaha hamile kalamicam diye.6 ay dr hamileligi yasakladi.3 ay korunmasiz iliskiden sonra simdi tekrar Hamileyim 6 Hafta 6 günlük :) O yüzden hic üzülme canim Allah kismet ettiyse oluyor.Bosuna üzülmüsüm aylarca.Sanada tavsiyem güzelce bi dinlen.Rahminde dinlensin sonra tekrar olur.acele etme ve stres yapma canim.Gecmis olsun:teselli:

Mrb Arkadaşlar.. Ben Sitenizde Yeniyim..yaklaşik 2 Ay önce Diş Gebelik Geçirdim:KK43:geçen Ay Korunduk..şimdi Ikinci Reglimi Oluyorum..ameliyatimdan Sonra.. Benim Sağ Tüpümü Malesef Aldilar.. Gebelik Yüzünden Maalesef Hasar Gördüğü Için.. Dr Um %75 şansin Devam Ediyor Dedi.. öteki Tüpüm Sağlammiş.. Benim 11 Yaşinda Bir Kizim Var.. Ikinciyi Düşünüyorduk 7 Aydir Istiyoruz..ama Işte Malesef öyle Bir Talihsizlik Yaşadik.. şimdi öğrenmek Istediğim Benim Gibi Bir Olay Yaşayip Tekrar Hamile Kalan Varmi Aranizda Ve Bu Ne Kadar Süre Sonra Gerçkleşti.. şimdiden Ilgilinen Arkadaşlara Teşk Ederim..umarim Herkesin Kucaği Dolar.:))

mrb cnm bende 1,5 ay önce ameliyat oldum sağ tüpüm de dış gebelik oluşmuştu ama almadılar tüpü şimdi korunuyorum 4 sonra doktora gidicem karar verecek tekrar deneyebilirsin diye... ben de çocuğum olmaz diye korkuyorum ama en çok ta yine aynı şeyleri yaiarım diye korkuyorum çünkü çok zor bişey allah kimseye vermesin... ama tekrar hamile kalan arkadaşlar var inşallah bizde biran önce kavuşurz bebişlerimize...:1hug:

Armagancim öncelikle aramiza hosgeldin.Bende haziran ayinda dis gebelik gecirdim ve sol tüpümü aldilar.aylarca cok korktum bidaha hamile kalamicam diye.6 ay dr hamileligi yasakladi.3 ay korunmasiz iliskiden sonra simdi tekrar Hamileyim 6 Hafta 6 günlük :) O yüzden hic üzülme canim Allah kismet ettiyse oluyor.Bosuna üzülmüsüm aylarca.Sanada tavsiyem güzelce bi dinlen.Rahminde dinlensin sonra tekrar olur.acele etme ve stres yapma canim.Gecmis olsun:teselli:

CANIM ÖNCELİKLE ÇOK TEŞK EDERİM.. SANADA GEÇMİŞ OLSUN.. VE TEBRİK EDERİM HAMİLEİĞİNİ.. İNŞ BENDE EN KSIA ZAMANDA HAMİŞ KALABİLİRİM..BEN ARTIK ÜZÜLMÜYORUMM.. ÇÜNKÜ DERSİMİ ALDIM..ÇOK İSTEDİM BÖYLE OLDU.. KORUNMAYI BIRAKINCA HEMEN OLUR SANMIŞTIM.. 3 AYIMDA OLDU AMA NASİP İŞTE.. ÇOK SAOL CANIM.. BÖYEL AYNI ŞEYLERİ YAŞAYIP HAMİLE KALANI DUYUNCA İNAKİ ÇOK RAHATLADIM.. ÇOK SAOL CANIM.. UMARIM SENDE SAĞLIKLA ALIRSIN BEBİŞİNİ KUCAĞINAA
:))

mrb cnm bende 1,5 ay önce ameliyat oldum sağ tüpüm de dış gebelik oluşmuştu ama almadılar tüpü şimdi korunuyorum 4 sonra doktora gidicem karar verecek tekrar deneyebilirsin diye... ben de çocuğum olmaz diye korkuyorum ama en çok ta yine aynı şeyleri yaiarım diye korkuyorum çünkü çok zor bişey allah kimseye vermesin... ama tekrar hamile kalan arkadaşlar var inşallah bizde biran önce kavuşurz bebişlerimize...:1hug:

CANIM SANADA GEÇMİŞ OLSUN.. GERÇEKTEN RABBİM KİMSEYE YAŞATMASIN..ÇOK ZOR..NEYSEKİ EN AZINDA SENİN TÜĞPÜN ALINMAMIŞ.. İNŞ SENDE EN KISA ZAMNDA BEBİŞNE KAVUŞRSUN BENDE VE TÜM İSTEYENLERDEE.TEŞK CANIM CVP LADIĞIN İÇİN:)):teytey:

ah canım ya sizleri okudukça bende ümitlendim. ben daha ilk gebeliğimde yaşadım dış gebelik olayını. 8 haftalık olana kadar görünmedi de. çok zorluk çektim. ameliyata gerek yok dedi doktorum metotraxat ile hallettik çok şükür. şimdi iki reglim bitmek üzere. biran önce tekrar denemek istiyorum. 2 ay sonra rahim filmi çekelim sonra bakalım demişti doktorum.. bişey yoksa 6 ay beklemek şart mı kızlar.. daha önce başlasak zaten ilk ay olmaz bence.

ah canım ya sizleri okudukça bende ümitlendim. ben daha ilk gebeliğimde yaşadım dış gebelik olayını. 8 haftalık olana kadar görünmedi de. çok zorluk çektim. ameliyata gerek yok dedi doktorum metotraxat ile hallettik çok şükür. şimdi iki reglim bitmek üzere. biran önce tekrar denemek istiyorum. 2 ay sonra rahim filmi çekelim sonra bakalım demişti doktorum.. bişey yoksa 6 ay beklemek şart mı kızlar.. daha önce başlasak zaten ilk ay olmaz bence.

CANIM SANADA GEÇMİŞ OLSUN.. BENCE DR UNA DANIŞ.. BENİM ÖTEKİ TÜPÜM SAĞLAMMIŞ..BENDE REGLİM BİTİTKTEN SONRA KONTOLE GİDECEĞİM ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA..SORACAĞIM BAKALIM.. DURUMUMA GÖRE SÖYLER HERLADE.. BENİM İKİ REGLİMDE SAĞ TARAFIMDA BU AY ÇOK SANCIM OLDU.. DR UMA SORDUM OLABİLİR NORMLA DEDİ.. VE KANAMAM BAYA FAZLA.. İNŞ EN KISA ZAMANDA HERKES BEBİŞLERİNE KAVUŞUR.. BENDE ÜMİDİMİ YİTİRMEDİM.. DR UMA GÖRE %75 ŞANS DEVAM EDİYOR. DEDİM SAĞ TARAFIMDA YUMURTLAMA OLURSA NASIL OLUR ?ODA BAZEN SOL TÜP DE ÇEKEBİLİYOR DEDİ YUMURTAYI.. MORALLERİMİZİ YÜKSEK TUTUMALIYIZ..ALLAH'TAN ÜMİT KESİLMEZ..:::::):1rolleyes:

herkese selam,

ben suan evde dinlenmedeyim. dis gebelikten dolayi yeni hastaneden yeni ciktim. bende ilk basta regl gecikmesi oldu, oda 3 gün sürdü ve bitti. arkasindan tekrar hafif hafif kirlenme basladi. süphelenip test yaptim + cikti. acil doktora gittik. 1 hafta boyunca kan tahlilleri falan ve sonunda kendi kendine düsüyor ameliyata gerek yok dediler. 1 hafta sonraki son kontrolde ise hormonlar 290 dan 900 küsüre firlamisti. karnimda acayip agri üsüme..... ultrason kontrolünde ic kanamada basladigi görülünce apar topar ameliyata aldilar.
cok sükür yumurtaliklarim zarar görmeden halledildi hersey. simdi ise insan acaba ayni seyleri tekrardan yasar miyim korkusuyla bas etmek zorunda.
allah tan hayirlisini dileyelim.
ama benim merak ettigim sey ise neden böyle oldu??? cünkü yumurtaliklarda problem yok cok sigara icmiyorum tüplerim normal, hastalik yok..... ne bileyim. acaba sizlerdede böyle bir soru olustumu? nedenini strese bagladiniz mi?
kimsenin böyle bir sikinti yasamamasi dilegiyle....

sevgili kücük kedi,
öncelikle gecmis olsun....dis gebelikteki durumunu ciddiyetini bilemiyorum ama; ben ameliyat oldum ve bana doktor 3 ay mola verin dedi... bende 5-6 haftalikti dis gebelik.
umutmaman gereken en önemli sey bence doktorunun verdigi tavsiyedir. önce sen saglikli olmalisin ki saglikli bir gebelige zemin hazilayasin ve saglikli bir bebek dünyaya getiresin.......

Arkadaşlar Ben Bu Konuyu 2 Ay önce Açmiştim.. Bu Ay Korunmadik.. Dr Uma Daniştim Serbestsin Dedi.. Kontrolümde Herşeyim Normal çikti.. Iyileşmişim.. Bakalim Adetim 22 Nisann.. Gelcekmi Gelmicekmi.. Umarim Kimse Böyle Bişey Yaşamaz:KK43: çok Zorr:KK43:ama şükrüki Ben O Psikoljiyide Atlattim..şimdi Gayet Iyiyim..

armağanım çok sevindim hadi sen başla bende inşallah gelecek ay gelicem arkandan.. bu ayın 25 ine randevu aldık. bakalım inşallah bizde de bir sorun yoktur da sorunsuz bir şekilde sağlıklı bir gebelik geçirip sağlıklı bebeklerimize kavuşuruz canım.

kızlar yanlız bende bazen korku oluyor. çok istiyorum ama sonra da korkuyorum çok büyük bir sorumluluk düşünsenize.. rabbim hakkımızda hayırlısı neyse onu nasip etsin inşallah.

arkadaşlar bende sitenizde yeni sayılırım
bende dış gebelik geçirdim ve 5-6 haftalıkken ameliyatla alında ama benim çocuk tüp ve yumurtalık arasındaymış o yüzden tüp ve yumurtalığıma zarar verilmedi .doktor 3 ay korunacaksınız dedi ve korunduk . şuan altı ay oldu ve çocuğumuzda olmadı. bilmiyorum ne olacak tekrarlamasından çok korkuyorum
herkese iyi şanslar

MRB CNM BENİMDE SENİN GİBİ TÜPÜM ALINMADAN DIŞ GEBELİK AMELİYATI OLDUM AMA BANA 6 AY DEDİ DOKTOR SANA İYİ 3 AY DEMİŞ... NEDEN ACABA... GERÇİ BEN HALA O PSİKOLOJİYİ ATMIŞ DEĞİLİM 6 AY BANA İYİ GELİR İNŞALLAH TEKRAR BAŞIMIZA GELMESİN..:a015:

arkadaşlar hepinize geçmiş olsun . Bende 2 ay önce dış gebelik ameliyatı geçirdim. Doktorum bana 3 ay korunman gerek dedi. Ama benimde 2 ay geçmiş olmasına rağmen adetim bir iki damla ve 1bir gün geldi.
İnş hiçbirimiz tekrar bu olayı yaşamayız ve sağlıkla bebişlerimize kavuşuruz.
Armağancım tavsiyene uyup tekrar doktora gidicem.

armağancım eğer hamile kalırsan bizide haberdar edermisin çünkü bu bana bir umut olacak. inş en kısa sürede sağlıkla olur.

armağancım eğer hamile kalırsan bizide haberdar edermisin çünkü bu bana bir umut olacak. inş en kısa sürede sağlıkla olur.

Umutlarinizi yitirmeyin arkadaslar.Benim tüpüm alindiktan sonra 5 ay korundum.sonrada 3 ay korunmasiz iliskiden sonra hamis kaldim.Simdi bebisim 14+2 haftalik bi kiz bebis :))))
Darisi hepinizin basina Arkadaslar..........

Iraz'cim Ne Mutlu Sana Valla Böyle Haberler Alinca Umudumu Yitirmiyorum Artik Inşallah Darisi Bizlerin Başina... Ben şuan Korunmaya Devam Ediyorum Bakalim Kismet 3 Ayim Kaldi..

Canim Sen Korunmanin Dişinda özel Bir Tedavi Uygulamadin Demi... Sadece Doğum Kont. Hapini Kullandin Bitince Doktor Kontrolü Altindami Hamile Kaldin...

canlarım,ben 2004 yılında dış gebelik geçirdim.ilk bebeğimdi.benimki çok ağrılı ve kanamalı geçiyordu.laparoskopi oldum ve çok şükür hiçbirşeyim zarar görmeden atlattım.psikolojim hariç tabi.ama çabuk toparladım.dedim ki kendi kendime:Allah bu bebeği bana verdi ve aldı.demek ki hamile kalabiliyorum.genciz sağlıklıyız.yine deneriz.dedim.doktorum 6 ay korunmalısın dedi.ve bizde ne dediyse yaptık.sonra 1 sene denedik olmadı.tam tekrar doktora gidecez dedik annem ameliyat oldu ve kanser tedavisi gördü bizim çalışmalar 1 sene daha rötar yaptı.eşim o kadar anlayışıydı ki.önce annen iyileşsin çocuğumuz sonra da olur dedi.o da geçti dr a gittik.hsg tahliller vs hepsi normal.klomen aldım 5 kere olmadı.ondan da vazgeçtik.5- 6 ay geçmişti artık tüp bebeği düşünürken Rabbim ramazan ayında bize tüm kapılarını açtı ve hamile kadım:dance:.şimdi 32 haftalık hamişim ve kızımızı bekliyoruz.aynı şeyleri bir daha yaşarmıyız diye eşimle korkmuştuk ama bu korkunun ümitlerimizin önüne geçmesine izin vermedik.bir tavsiyem de şu.hamile kalmadan 3 ay önce başlanan folik asit alımı dış gebeliği önemli ölçüde azaltıyormuş.korkmayın.Allah büyüktür.iyilik düşünün,iyilik gelsin başınıza.....a.s.

X