Hamilelikte oluan atlaklar doumdan sonra geiyor mu,zellikle popoda oluanlar:((

ZeytinKek

Guru
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2008
3.183
1.093
slm bayanlar, 36. haftama girdim şimdiye kadar maşallahım var 20 kilocuk aldım , bende bu kiloları nasıl veririm diye düşünüp duruyorum.. ama en çok beni üzen göğüsümde , bacaklarımda ve popomda oluşan çatlaklar kırmızı kırmızı :KK43:( acaba bunlar zayıfladıktan sonra beyaz beyaz kalıyor mu yoksa geçebilir mi

valla cnm benim de var maalesef inşallah geçiyordur her zaman da nemlendiriyorum ama sanırım kalıyorlarmış bir kere oluşunca önemli olan oluşmalarını engellemekmiş ama inşallah geçiyordur..:KK43:

gecmez bence kızlar cünkü hep gördüm kadınlarda beyazlayıp kalmış öylece amaaan korkuyorum ben de valla.

yeni dogum yaptım ve acayıp sekılde catlagım var gecıcegını sanmıyorum sadece beyazladıgını bılıyorum cok ıgrenc gozukuyor valla esımın yanında gıyınmeye bıle utanıyorum her yerım catlak ıcınde :KK43::KK43::KK43:

yeni dogum yaptım ve acayıp sekılde catlagım var gecıcegını sanmıyorum sadece beyazladıgını bılıyorum cok ıgrenc gozukuyor valla esımın yanında gıyınmeye bıle utanıyorum her yerım catlak ıcınde :KK43::KK43::KK43:

Hayatım neden eşinin yanında giyinmeye utanıyormuşsun , çocuk dünyaya getirmek kolay mı .. ben kendimi iyi hissetmek için bu soruyu sordum yoksa kesinlikle eşimden bir utanma duymayacağım .. aksine hiç takma kafana madem ki geçmiyor ne yapalım , kendimizi böyle seveceğiz ve kendimizle böyle barışık olacağız .. BİZ ARTIK GENÇ BEKAR BİR KIZ DEĞİLİZ , KADINIZ - ANNEYİZ !!!

bence de çocuk isteyince güzel oluyor çatlak olunca da beğenilmiyor mu kadınlar o zaman istemesinler çocuk.onlar ilk önce kendilerine baksınlar ben her halde güzelim valla hiç takıntım yok.

bayanlar cok üzgünüm ama kalıyor bende göğsümde var olmadan önce önlemek gerekiyor du şimdi cözüm yok

benim hamileyken görünürde hiç çatlağım yoktu doğumdan sonra karnımda çatlaklar oluşmuş olduğunu gördüm ama şu anda belli belirsiz duruyorlar başkada hiç çatlak yok hiç bir yerde hiçde bişey kullanmadım

Valla gecse cok iyi olur yoksa kafayi yiyecem yaa 10 kilo aldim bu hale geldim daha fazla alsam ne olurdu acep aglamak istiyorum yaaa :çok üzgünüm:

Valla gecse cok iyi olur yoksa kafayi yiyecem yaa 10 kilo aldim bu hale geldim daha fazla alsam ne olurdu acep aglamak istiyorum yaaa :çok üzgünüm:

ağlama tatlım meleğini koynuna alınca herşeyi unutursun herşeye değerler onlar üzülme sakın :))a.s.

bonie diye bir krem varmış baya işe yarıyormuş ama doğumdan sonra kullanın onu kullanıcaksanız şimdi bebeğe zarar verebilir.şimdi kullanmak isteyenler de bebek yağları yada mustela veya lieracı kullanabilir ama ampul olanları değil krem olanları çünkü ampul de bebeğe zarar verebilir.benim bildiğim bunlar var siz de biliyorsanız yazın.

27 haftalık hamileyim 10 kilo aldım şimdiye kadar dr çok kilo almışşsın dedi 45 kilo ile hamile kalmıştım şuana kadar Allah a şükür hiç çatlağım oluşmadı inşallah oluşmazdaa!
ablalarımın hamileliklerinde de oluşmadı sanırım genetik tarafıda var bu işin. ben arada karnıma ve gogsume saf zeytinyağı sürüyorum
aslında hergun sürmek gerekiyormuş....

arkadaşlar bünyeyle alakalı ve eğer çatlamışsa doğumdan sonra da geçmiyooorrr
ama canımız sağolsun boşverin :))

bendede vardı çatlaklar şun doğum yapalı 3 ay oldu o kırmızılıklar beyazlamaya başladı.ama malesef tamamen geçmeyecekler

CANIM BENİM DOĞUMA 1 HAFTA KALDI, HAMİLELEİĞİMİN BAŞINDAN İTİBAREN GÖĞÜSLERİME, GÖBEĞİME, POPOMA VE BACAKLARIMA HER AKŞAM YATMADAN ÖNCE BADEM YAĞI, SUSAM YAĞI, BUĞDAY YAĞINI KARIŞTIRIP SÜRDÜM, ŞİMDİ HİÇ BİR TANE BİLE ÇATLAK OLMADI, BUNDAN SONRASI İÇİN HERKESİN AKLINDA BULUNSUN, OLUŞMUŞ OLAN ÇATLAKLARI TAMAMEN İYİLEŞTİRMENİN TEK ÇARESİ LAZER YÖNTEMİ, AMA SKİN CARE ADLI MARKANIN BİR KREMİ VAR ARKADAŞIM KULLANDI, ÇATLAKLARI TAMAMEN YOK ETMİYOR AMA BELİRGİNLİĞİNİ AZALTIYOR, TAVSİYE EDERİM. uMARIM SENDE DE İŞE YARAR.

kizlar hic bi catlak gecmezmis sadece kirmiziliklar beyaza donermis ve biraz siliklesilmis. ozellikle yazin tenimiz yaninca daha az gorunurmus ama kisin yine beyazladigimiz zaman ayni beyaz izler ortaya cikarmis. baana guzellik uzmani dedi .o yuzden catlaginiz varsa hic kafaniza takmayin bebisim icin feda olsun diyin moralinizi yuksek tutun:))

Konu sahibi ve bölüm sorumlusu arkadaşımın dikkatine;
Konu Doğum Yapanlar bölümünden,ilgili bölüme taşınmıştır.
Sevgilera.s.

Kızlar ben dün mustelanın doğum sonrası çatlaklar ve sıkışaltırma için kremini ve yerleşmiş çatlaklar için serumunu aldım. Emzirme döneminde bebişe zarar vermesin diye mustela tercih ettim. Kozmetik ürünlerin emzirmeyle bebişe geçişi var mı dr. una danışan varmıydı?

benim bacagımın üst tarafında biraz belimde bide en çok popomda var
bacaktaki aynen kaldı
bel zaten azdı
ama popomda biraz agardı da aynı sayılır
ne sinir bişey bu catlaklar
ben de 20 kilo aldım suan eski halimden 2-3 kilo bile zayıfım
bünyeye baglı ben 65 kkiloyla dogum yaptm oda ayrı
90 la dogum yapanla 65 le yapan arasında cok fark var
90 la yapan kilo veremez kolay kolay...

X