Martı

realist

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2006
3.073
132
62
Jonathan,gökyüzünüü yükseklerinde uçan diğer kuşlara baktı.Onlar gibi yükseklere uçmalı ve başka dünyaları keşfetmeliydi.Genç arkadaşlarına bu büyük hedefini anlattı.Jonathan'ı heyecenlendıran bu hedef,arkadaşları tarafından alaya alınıyordu.Arkadaşları:"Atalarımız hep burada yaşadılar.Buradan daha iyi bir yer bulamayız.Hem atalarımıza ihanet mi edeceğiz?" dediler.
Jonathan'ın çabaları sonuçsuz kalmıştı.Biliyordu,uzaklarda,yükseklerde,ötelerde heyecan dolu bir dünya vardı.
Sonunda yalnız da kalsa bu maceraya atılma cesaretini gözterdi.Uçtu,yükseldikçe yükseldi.Sıradışı zenginliklerle dolu denizler keşfetti."Keşke arkadaşlarım,içinde yaşadıkları hapishanelerden kurtulabileceklerini görselerdi...Buradaki müthiş zenginlikleri öğrenebilselerdi." diye düşündü.
Oysa akrabalarına göre Jonathan ihanet etmişti,atalarını terk etmişti.Jonathan kaybolmuştu;kurda kuşa yem olmuştu; ona yazık olmuştu.
Halbukü Jonathan kaybetmedi.Jonathan,verdiği dersle hala yuaşıyor ve onun hikayesini ölünceye kadar hatırlayacağız.

Eğer ötelerdeki değerleri aramzazsanız,onları bulamazsınız.Yüksekliğe sadece yüksekliği arayanlar ulaşabilir.Büyük arayışlarımız yoksa,"büyük" buluşlarımız da olmayacaktır!.....

(Alıntı)

bu kitabı okuyalı yıllar oldu şimdi tekrar burda tekrar anımsattığın için teşekkürler..

canım yine mütiş bi yazı ile geldin çok güzel emeğine sağlık...

Bu yazı M.Bozdağın ,Düşün ve Başar adlı kitabından alıntıdır.Ben tamamını okumanızı tavsiye ederim!....

esinlenildiği yer richard bach'ın martı kitabıdır, çok güzel, teşekkürler..

yıllar öncesinde okumuştum ve çok etkilenmiştim çok değerli bir yapıt bence saol canım

X