Cilt Bakımı Ürünleri portakal kabuğu yağı clt için

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
D

deruş

Ziyaretçi
kızlar ben dün internette okuduğum yazılara dayanarak portakal kabuğu yagı aldım.. yağ uçucu bir yağ oluyor..genellikle selülit tedavisi için bilinir ama yüz içinde bi sakıncası yokmuş.....PORTAKAL UÇUCU YAĞI (OLEUM AURANTIUM)
Mide rahatsızlıklarını geçirir. Hazmı kolaylaştırır. Ateş düşürücüdür Romatizmada faydalıdır. Cildin güzel olmasını sağlar. Yara ve yanıkların tedavisinde kullanılır. Cildi sıkılaştırır.sivilce ve akneleri kurutur. Tonik olarak kullanılır. Pastalara esans olarak katılabilir. Kan dolaşımını düzenleyicidir. Sinir yatıştırıcıdır.
El ve cilt için kullanıldığında birebir TATLI BADEM YAĞI ile karıştırılıp kullanılır. El ve cilt gibi güneş gören yerlerde kullanmayınız.
KULLANILIŞI: Dahilen; yarım fincan suya 3 damla damlatılarak günde 3 defa kullanılır. Haricen: cilde masaj yapılarak sürülür.
Not: Cilt temizlendikten sonra nemli pamuk ile uygulanır (ALINTI).

ben dün akşam ve bugün sabah yüzüm temizken sürdüm... gece yatarken pek bişey hissetmedim ama bugün kızarıklık ve akne olan yerlerde hafif biraz kaşınmalar var heralde akneleri kurutucu özelliği olmasındandır.. kokusuda kötü degil... paylaşmak istedim... bir zararı oldugunu duymadım okumadım... devam edicem sürmeye bakalım ne olacak... ben 2günde bir sabah ve gece sürücem cok sık sürüp cildi yormak istemiyorum sizinde fikirleriniz varsa paylaşın...

bayanlar bir başka açıklamada şu... genellikle badem yagıyla (tatlı bedm yagı) karıstırıp cilt ve el için öyle kullanın denmiş ya neden bilmiyorum..

PORTAKAL UÇUCU YAĞI (OLEUM AURANTIUM)
Mide rahatsızlıklarını geçirmeye. hazmı kolaylaştırmaya, ateş düşürmeye ve romatizmada kullanılabilir. Cildin güzel olmasını sağlar. Yara ve yarıkların tedavisinde kullanılır. Cildi sıkılaştırmaya, sivilce ve akneleri kurutmaya Tonik olarak kullanılabilir, Pastalara esans olarak katılabilir. Kan dolaşımını düzenlemeye ve sinir yatıştırıcı olarak kullanılması önerilir.
KULLANILIŞI:
Dahilen; yarim fincan suya 3 damla damlatılarak günde 3 defa kullanılır. Haricen: cilde masaj yapılarak sürülür. Not: Cilt için kullanırken nemli pamuk ile cilt temizlenir. **EI ve cilt i ç in kullanıldığında birebir Tatlı Badem Yağı ile karıştırılıp kullanılır (ALINTI).

kimse dikkate almadı galiba.. kullananda yok heralde... eger kullanan sonucu gözleyen yada memnun olmyan yada bi işe yaramadıgını düşünen varsa yazarsa sevinirim....:)

ben bugün okudum henüz.. siz denemişsiniz işe yaradı mı? aktardan mı aldınız yağı? umarım görür cevap yazabilirsiniz yerimseniben

Bende de var bu yağdan.Ben çok meraklıyım da böyle bitkisel yağlara.Yalnız ben yüzüme uygulamaya cesaret edemedim.Çünkü aldığım baharatçı yakıcı etkisinin bulunduğunu söyledi.Dışarı çıktığımda yüzümde güneş ışınlarının leke yapabileceğini söyledi.Ben selülit için aldım.Göbeğime ve bacaklarıma sürüp biraz ovuyorum.Ama sabır isteyen bir şey.Zamanla biraz etkisi oluyor.Kokusu da çok hoş.

Bende de var bu yağdan.Ben çok meraklıyım da böyle bitkisel yağlara.Yalnız ben yüzüme uygulamaya cesaret edemedim.Çünkü aldığım baharatçı yakıcı etkisinin bulunduğunu söyledi.Dışarı çıktığımda yüzümde güneş ışınlarının leke yapabileceğini söyledi.Ben selülit için aldım.Göbeğime ve bacaklarıma sürüp biraz ovuyorum.Ama sabır isteyen bir şey.Zamanla biraz etkisi oluyor.Kokusu da çok hoş.

kız seninle ne kadar ortak yönümüz var,mesela kpss tatlicadiarzu ben de bitkisel yağlara kafayı takmış durumdayım bugün saydım 24 çeşit yağ var çekmecemde :)) ama ben de asla yüzüme sürmüyorum uzun vadede ne etki eder bilmiyorum çünkü,güvenemiyorum ama bacaklarıma flan sürüyorum ben de yağları :)) portakal yağı da var bende ama bersunun dediği gibi leke yapabilir yani bana bi dr bu yağları yüzünüze sürmeyin demişti,bence yüze kullanmamak en iisi

kız seninle ne kadar ortak yönümüz var,mesela kpss tatlicadiarzu ben de bitkisel yağlara kafayı takmış durumdayım bugün saydım 24 çeşit yağ var çekmecemde :)) ama ben de asla yüzüme sürmüyorum uzun vadede ne etki eder bilmiyorum çünkü,güvenemiyorum ama bacaklarıma flan sürüyorum ben de yağları :)) portakal yağı da var bende ama bersunun dediği gibi leke yapabilir yani bana bi dr bu yağları yüzünüze sürmeyin demişti,bence yüze kullanmamak en iisi

Yuhannam öyle ya,uzun süreden beri tanışıyoruz gözlemlerime göre ortak yönümüz çok.:teytey::teytey:Canım bende 24 tane yoktur ama epey var.Havuç,buğday,portakal,badem,karışık,hint,bir kaç tane dahakafamçokkarıştıkafamçokkarıştıAma senin bakımlı olmana hayranım canım.Yuhanna demek bakımla ilgili tüm yenilikleri takip etmek demek benim için canımyerimsenibena.s.a.s.

ben aldım bugün kullancam ama yüzüme inş etkisi olur......

hamilelerin bu yağı kullanmasında bir sakınca olur mu kızlar..
bacak bölgesine selülit için??

X