Sol kolumda uyuşma ve ağrı oluyor:((

tatxux

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2007
135
2
yaa arkadaşlar, bi süredir sol kolumda ağrı oluyodu ara ara. bugün de sabahtan beri sol elimde uyuşma var. özellikle serçe ve yüzük parmağımda. korkuyorum yaaaa:çok üzgünüm:

Canim gecmis olsun insallah mühim bisey degildir.
Sen en iyisi bi doktora git ihmal etme

teşekkürler arkadaşlar. geçmiş olsun dilekleriniz için. ne olabilir acaba. endişeleniyorum yaa

Arkadaşım, kesin olarak ne olabileceğini bilemem ama
bence bir doktra gidip EKG çektirmen faydalı olur.
Belki önemli birşey değildir ama için rahat eder.

Canım geçmiş olsun ya inşallah önemli bişey değildir bende hiç vakit kaybetmeden bi doktora gitmelisin bence.

boyun fıtığı olabilir. bir beyin cerrahına görün. ama kesinlikle beyin cerrahı

ya kızlar gülebilirsinz ama benm annemde böle olmuştuu sonra panik yaptık doktora gittik örgü örmekten eli ağırmş boyun fıtığındn uyuşması olmuş..
inşallah mühim bşy değildir sağlıkla kalmanz dileğimle a.s.

büyük olasılıkla boyun omurları arasındaki disklerin deformasyonuyla oluşan sinir sıkışmasıdır.benim önerim fiziktedavi uzmanına gitmenizdir.hem teşhis hem tedavi için .eğer yapılan tetkiklerde başka bir şey ise sizi yönledirecektir.
geçmiş olsun...

sık sık uyuşma ve ağrı oluyorsa doktora gitmen en mantıklısı..geçmiş olsun.

cnm sadece üzerine yatmış olman gibi basit bir sebepten de olabilir kalp,beyin gibi ciddi bir sebepten de .aslında yaşın kalp için fazla küçük.ailenizde kalp hastası var mı,veya ağrı göğsüne yayıldı mı hiç,koşarken merdiven çıkarken zorlanıp durma ihtiyacı hissedio musun?kol uyuşması dışında bulanık görme dengesizlik gibi problemlerin var mı? en iyisi doktora gidipn sormaktır ben bir tıp öğrencisi olarak bunlarla alakalı olabilceni düşündüm cnm telaşlanma hemenyerimseniben

yardımcı olamıcam ama aynı şey benim de sağ kolumda oluyor. omuz ve dirsek arası uyuşma oluyor. bu uyuşma serçe ve yüzük parmağımı etkiliyor. daha önce arada bir olurdu şu son bir haftadır sürekli aynı durumdayım.. umarım en yakın zamanda cevap bulabiliriz sorunumuza. sağlıklı günler diliyorum :-)

Canım bunun onlarca sebebi olabilir çok kaygılanıyorsan doktora git, buradaki insanlar sana ne söylese yalnış olur.Kol uyuşması özellikle sol kol ağrısı ve uyuşması sinirsel oluyor diye biliyorum.Ama bambaşka birşeyde olabilir.Çok alakasız birşeyde sebebiyet veriyor olabilir.

teşekkürler arkadaşlar. h.sonu biraz dinlenirsem belki iyi olurum dedim ama. şu anda yine uyuşma var. hatta bugün sağ elimde de var. giderek endişeleniyorum ben:KK43:

yok canım kullanmıyorum sigara. çoookkk arada öyle 1 tane falan

tatü selam tekrar..
Canım öncelıkle sunu söyleyeyım neden hala doktora gıtmedınkı?
Bu bendede olur bazen uyuşma yanı...ama streslı oldugum zamanlarda stresım gectıgı anda hemen uyuşmada kaybolur...
Annemde de oluyordu ekg cektırdı halamda ve babamdada onlarda hep ekg cektırdıler doktor stresten demıs...
İnsanın stresli oldugu donemlerde kalp kapakcıklarından önce açılması gereken sonra açılırmış öyle bişey tam bilmiyorum....
Ama yınede doktora gıt canım..
şunuda ekleyeyım bu tür agrıların üzerine düştükçe agrı şiddetlenir ınanılmaz bır boyut alır bıara bende senın gıbıydım cok korkuyordum ve daralıyordum sankı o an ölecegım gıbı gelıyordu ama sonra kendımı dınledım baktımkı sadece streslı gunlerımde oluyor ozaman korkmamaya basladım,,stresımı azaltamaya çalıştım :)...

yaa evet ben de normailde herşeyi kafaya çok takan bi yapıya sahibim. stres benim diğer adım:) ama benim endişem şu ki. rahmetli babam. 44 yaşındayken kalp kapakçığı değişmişti. 51 yaşında da vefat etti. ben de yapı olarak babama çok benzerim. beni endişelendiren bunun genetik olabileceği. ama daha çok erken yaaa:KK43:(

kardiyolojoye gidip bir ekg ve eko çektirmeni tavsiye ederim..için rahatlar bence senin kolunun uyuşması ve ağrı strese bağlı gibi geliyor..ağrı birazda havaların nemli olmasından da kaynaklanıyor olabilir..geçmiş olsun ama hastaneyi ihmal etme..biz seni burada iyileştiremeyiz ki...

tatu Slm. benim parmak uclarinda elimde uykudan kalktigimda cok sik oluyordu. Kan dolasimindan dedi.TTG ve T3 T4 -hormonlarina bakti ve Nololoji uzmanina gonderdi. Suan cok nadir hissediyorum. gecmis olsun

X