TSH hormon seviyesi yüksek olanlar yardım edebilir mi?

R2D2

Aklım sukut-u sever benim
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2007
869
3
Arkadaşlar,
TSH hormonu 4,91 FREE T4 'de 13,20 çıktı.
TSH'nin gebelikte 2,50 nin altında olması gerekiyormuş.
Haftaya dahiliye uzmanıyla randevum var. Sonuçlarımı göstericem.

Bu durumu yaşayanlar varsa aranızda bana bilgi verir misiniz?
Değerleriniz kaç çıktı?İlaç kullandınız mı?
Çok endişeleniyorum.:çok üzgünüm:

Son düzenleme:
canım korkma benim 8 e yakındı ilaçla normal seviyelerde şuan samiranında dedği gibi iyiki hemen farkedilmiş ilaçla hemen normalleşiyo merak etme belki sana ilaç bile vermez çok yüksek değil
bi sorun çıkmaz için rahat olsun

Canım endişelenme ilaçla hallediyorlar
ne güzelki erkenden yaptırmıssın testleri hemen önlemi alınır onun:nazar:
Sen canını sıkma bunun için,hamileliğinin tadını çıkar:1hug:
Teşekkürler.İnşallah dediğin gibi olur.
canım korkma benim 8 e yakındı ilaçla normal seviyelerde şuan samiranında dedği gibi iyiki hemen farkedilmiş ilaçla hemen normalleşiyo merak etme belki sana ilaç bile vermez çok yüksek değil
bi sorun çıkmaz için rahat olsun

Senin gebeliğinde mi çıkmıştı yoksa gebelik öncesi mi? Ne kullandın ve ne kadar zamanda kaça düştü? Yazar mısın?:uhm:
Kadın doğum doktorum beni dahiliyeye yönlendirdiğine göre ilaç verirler. Çünkü söylediği gebelikte 2,50 nin altında olması gerekiyormuş.benneyaptımki

Son düzenleme:
İnanamıyorum.:çok üzgünüm:
TSH değerlerini yazacak başka kimse yok mu?senağlama
İçim hiç rahat değil.

Son düzenleme:
Tek tavsiyem Dahiliye uzmanına değil iyi bir Endokrinoloji ve Metabolizma uzmanına başvurman. Sana gerçek anlamda yardımcı olabilecek kişi budur. Güzel bir hamilelik geçirmen dileğiyle.

Tek tavsiyem Dahiliye uzmanına değil iyi bir Endokrinoloji ve Metabolizma uzmanına başvurman. Sana gerçek anlamda yardımcı olabilecek kişi budur. Güzel bir hamilelik geçirmen dileğiyle.

Çok teşekkür ederim fakat bu dediğin uzmanlar o kadar az ki.:uhm:
Bütün hastanelerde yok. Yakında gidebileceğim biri olsa ben de düşündüm.
Olmayınca dahiliye uzmanına gitmek zorundayım.

Son düzenleme:
Slm.canım.Korkmanı gerektirecek bişey yok ortada.Tabikide özellikle gebelikte çok önemli tsh hormonu.Benimkide yüksekti.Gebe kalmadan önce farkedip tedaviye başladım.1 yıldır devamli tefor kullanıyorum.Tabiki dr.kontrolündeyim ve geçen perş.yine testlerimi taptırdım.1,5 ay sonra tekrar gidicem.Sende ilacını düzenli kullanırsan hiçbi sorun kalmaz merak etme şimdiden bebişin hayırlı olsun

Arkadaşlar,
Ben 4-5 haftalık gebeyim. Dün kan tahlillerim yapıldı.
TSH hormonu 4,91 FREE T4 'de 13,20 çıktı.
TSH'nin gebelikte 2,50 nin altında olması gerekiyormuş.
Haftaya dahiliye uzmanıyla randevum var. Sonuçlarımı göstericem.

Bu durumu yaşayanlar varsa aranızda bana bilgi verir misiniz?
Değerleriniz kaç çıktı?İlaç kullandınız mı?
Çok endişeleniyorum.:çok üzgünüm:

canım bende 5 haftalık gebeyken TSH hormonu 16,50 çıktı.T4 'de yüksekti.düşük riskim oldu.bundan dolayı.endokroloji uzmanına gittim.şuan ilaç tedavim var ve son kan tahlillerimde tsh 3,5 düştü.çok önemli ihmal etme

Hamileler TSH değerlerinizi yazar mısınız?:enbuyukkk:

Teşekkürler.İnşallah dediğin gibi olur.

Senin gebeliğinde mi çıkmıştı yoksa gebelik öncesi mi? Ne kullandın ve ne kadar zamanda kaça düştü? Yazar mısın?:uhm:
Kadın doğum doktorum beni dahiliyeye yönlendirdiğine göre ilaç verirler. Çünkü söylediği gebelikte 2,50 nin altında olması gerekiyormuş.benneyaptımki

canım benim gebelikten öncede yüksekti ama teşhis konmamaşıştı ,gebeykende yüksek çıkınca ileri tetikler yapıldı ve haşimato troidim oluğu anlaşıldı ve hemen ilaca başlandı 3. haftada dzüene girdi ve dozum sabit kaldı
ilaç belli kullnacağın önemli olan dozu ayarlamak ben endokronoloji uzmanına gittim
endokronoloji uzmanı daha iyiy ayarlıyo burda ama belki orda dahiliye uzamanıda ayarlayabiir canım

Çok teşekkür ederim fakat bu dediğin uzmanlar o kadar az ki.:uhm:
Bütün hastanelerde yok. Yakında gidebileceğim biri olsa ben de düşündüm.
Olmayınca dahiliye uzmanına gitmek zorundayım.

Yeriniz nerde? Ben size önerebilirim. Ama özel mua. veyahut Haydarpaşa Gata doktoru oraya da gidebilirsin İstanbul'da isen.

Ben evliliğimden itibaren doktorlarla bir haşır neşirim. Temmuz'da 2 senelik evli olacağım. Haşhimato tiroit hastasıyım. Başlarda Levotiron kullandım. Ama bir faydası olmadı. Şuan euthyrox 50 mg günde 1,5 olarak kullanıyorum. Gebeliğimin 10'nun haftasındayım. Gebelik testi yaptırırken TSH'ıma da baktırdım. 1,9 çıktı. Doktorum normal olduğunu söyledi. Önümüzdeki ay tekrar yaptıracağım. Sakın ihmal etme. Senin tiroidin demek bebeğin tiroiti gelişene kadar beyin gelişimi zeka düzeyi demek..

İDRAR LABORATUVARI
Tetkik Adı Sonuç Durumu Normal Değerler Birimi
pH 8.5
NIT -
GLU - 0 mmol/L
Vc - 0 mmol/L
SG 1.010
BLD - 0 Cell/uL
PRO - 0 g/L
BIL - 0 mg/dL
URO Normal mg/dL
KET - 0 mg/L
WBC - 0 Cell/uL

HORMON LABORATUVARI
Total T3 (TT3) 2.4 H 0.6 - 1.81 ng/mL
Total T4 (TT4) 12.3 3.2 - 12.6 ug/dL
Serbest T3 2.67 2.3 - 4.2 pg/mL
Serbest T4 1.22 0.89 - 1.80 ng/mL
TSH 3.83 0.35 - 5.50 mIU/mL

BİYOKİMYA LABORATUVARI
Glukoz 84 75 - 110 mg/dL
Üre 17 10 - 50 mg/dL
Kreatinin 0.9 0.6 - 1.2 mg/dL
Aspartat transaminaz (AST) 24 0 - 35 U/L
Alanin aminotransferaz (ALT) 19 0 - 45 U/L

HEMATOLOJİ LABORATUVARI
HEMOGRAM
WBC 8.4 4.3 - 10.3 10^3/uL
RBC 4.47 4.38 - 5.77 10^6/uL
HGB 13.7 13.6 - 17.2 g/dL
HCT 40.5 39.5 - 50.3 %
MCV 90.5 80.7 - 95.5 fL
MCH 30.7 27.2 - 33.5 pg
MCHC 33.9 32.7 - 35.6 g/dL
RDW 12.8 11.83 - 14.3 %
PLT 226 156 - 373 10^3/uL
MPV 8.2 6.9 - 10.8 fL
LYM 2.0 1.3 - 3.5 10^3/uL
MONO 0.4 0.3 - 0.9 10^3/uL
NEU 5.8 2.1 - 6.1 10^3/uL
EOS 0.1 0.0 - 0.5 10^3/uL
BASO 0.1 0.0 - 0.2 10^3/uL
LYM% 24.0 19.4 - 44.9 %
MONO% 5.0 L 5.1 - 10.9 %
NEU% 69.0 41.3 - 73.0 %
EOS% 1.2 0.9 - 6.0 %
BASO% 0.8 0.3 - 1.5 %

KIZLARR SONUÇLARIMA Bİ BAKIN YAAAAAAAAA

Yeriniz nerde? Ben size önerebilirim. Ama özel mua. veyahut Haydarpaşa Gata doktoru oraya da gidebilirsin İstanbul'da isen.

Perşembe gününe gittiğim hastanenin dahiliye uzmanından randevu aldım. Bakalım ne diyecek.
Senin önereceğin doktorun adı nedir?

Ben evliliğimden itibaren doktorlarla bir haşır neşirim. Temmuz'da 2 senelik evli olacağım. Haşhimato tiroit hastasıyım. Başlarda Levotiron kullandım. Ama bir faydası olmadı. Şuan euthyrox 50 mg günde 1,5 olarak kullanıyorum. Gebeliğimin 10'nun haftasındayım. Gebelik testi yaptırırken TSH'ıma da baktırdım. 1,9 çıktı. Doktorum normal olduğunu söyledi. Önümüzdeki ay tekrar yaptıracağım. Sakın ihmal etme. Senin tiroidin demek bebeğin tiroiti gelişene kadar beyin gelişimi zeka düzeyi demek..

Önemli olduğunu bildiğim için bu kadar telaş yaptım.Hemen tedaviye başlayıp içimin rahat olmasını istiyorum. Zaten kısa sürede düşüormuş sanırım. Gebelikte 2,50 nin altına düşürüyorlarmış.

arkadaşlar ben 2 tane düşük yaşadım tsh değerlerime bakıldı dr guatr yok dedi ben bundan 6 yıl önce hariciye dr gitmiştim elle yaptığı muayenede sende nodüler guatr var demişti eğer bende nodüler guatr varsa tahlillerde çıkmazmı kafam iyice karıştı bilgisi olan varsa bana yardımcı olsun

arkadaşlar ben 2 tane düşük yaşadım tsh değerlerime bakıldı dr guatr yok dedi ben bundan 6 yıl önce hariciye dr gitmiştim elle yaptığı muayenede sende nodüler guatr var demişti eğer bende nodüler guatr varsa tahlillerde çıkmazmı kafam iyice karıştı bilgisi olan varsa bana yardımcı olsun

Bunun için radyolojide Tiroid ultrasonuna baktılar mı?
Sanırım birde kanda bunla ilgili antikorlara bakıyorlar.
Elle muayene bunun için yeterli mi bilmiyorum.

Doktor ilk bir hafta çeyrek Levotiron, sonraki haftada yarım levotiron içmemi söyleyerek tedaviye başladı.
Bir ay sonunda tekrar TSH hormonlarıma bakılacak.
Umarım düzelir.:enbuyukkk:

canım ultrasyonla guatr bakılmadı dr gerek olmadığını guatrda problem olunca kan tahlillerinde mutlaka çıkar diyor bende şaşırdım artık dr.güvenmekten başka çarem yok::sm_confused:

Dün endorkroloji uzmanıyla randevum vardı..TSH 3,5 HALA..İLAÇIMIMI 125 mg çıkardı..1 ay sonrasına randevu verdi..
İlk TSH 16,5 ÇIKMIŞTI .
GEBELERDE olması gereken değer 2,5..
Düşüğe sebep oluyor dikkat edin ben 2 AY Yatakta yattım

X