sezeryan doğum sonrası göbeğin kalıcı olması doğrumu:((

hicransarp

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2008
5
0
42
36.haftamdayım ve bebek hala dönmedi sanırım doğumum sezeyan olucak:KK43:peki aldığım kiloları nasıl vericem sezeryandan sonra zor olurmu dersiniz

sezeryandan 1 hafta sonra (yalnız yünlü hava geçirmesi için)korse taktım aklıma geldikçe karnımı içime çektim halada devam ederim karnım taş gibi oldu.

pffff ben 50 kiloyla hamile kaldım 72le doğum yaptım ilk kızımda hemen verdim bişey yoktu ne göbek ne bişey ikinci kızımda kilomu verdim ama göbeğim sünger gibi yumuşak ve sarkık kafayı yiyorum içime cekiyorum olmuyo bak aklıma geldi şimdi yinesenağlama napmalıyım ben yaa sünger nasıl yumuşak olursa benimkide aynı

bende sezeryan oldum göbek genelde sanırım kalıyo benim kaldı mesela çok fazla değil ama o dikişlerin oldugu kısımda oluyo birazcık göbek

3. çocukta bende sezeryan oldum. iki çocuk annesi olmama rağmen bozulmayan fiziğim sezeryan sonra mahvoldu. dikiş yerim çok kötü. sarkık bir karın. 10 ay geçmesine rağmen karnım hala toparlanmadı. mümkünse normal doğurun arkadaşlar. sezeryanı toparlamak oldukça zor.

pffff ben 50 kiloyla hamile kaldım 72le doğum yaptım ilk kızımda hemen verdim bişey yoktu ne göbek ne bişey ikinci kızımda kilomu verdim ama göbeğim sünger gibi yumuşak ve sarkık kafayı yiyorum içime cekiyorum olmuyo bak aklıma geldi şimdi yinesenağlama napmalıyım ben yaa sünger nasıl yumuşak olursa benimkide aynı

o yağ dokusu sünger gibi dediğin. onu yakman lazım. yani spor yapıp o bölgeyi eritecek hareketleri yapacaksınız. ben yeni başladım bakalım bir haftadır spor yapıyoruz. ilk gün her tarafım ağrıdı ama şimdi alıştı vücut. eriyecek inşallah

evet arkadaşlar...sezeryan sonrası toparlanmak çok zor oluyor.benimde 2 tane evladım var...allahım cümlemizinkini bağışlasın inşallah...ikiside sezeryan.......gerçekten ikisindede çok kilolar aldım....vermem çok zor oldu...mücadele ettim hep.....eski kilolarıma dönmem ancak bir sene sürdü....göbeğim çok az kaldı işte.....o kadadar uğraş kilo vermeye sonuçta göbek azda olsa kalıyo....normal doğum yapanlardada göbek kalıyo aslında.....arkadaşlarımın çoğunda göbek kaldı mesela.....bence birazda yapı meselesi galiba.......sağlıcakla kalın......

bende sezeyanla dogum yaptım su an bebegim 6 aylık ve göbeğim hiç kalmadı korse kullanmıstım ben eger korse kullanmıyosanız bile sarın karnınızı

Ben 47 kiloyla gebe kaldım:CüvCüv: 65 kiloyla doğum yaptım:emir_bebek: Ne bir çatlağım ne de göbeğim var dümdüz karnım hemde bebek doğtuktan sonra hastanede dümdüzdü hala öyle:teytey::sm_cool: bir tek bacaklarımda hafif selülüt var onlarıda geçirmeye çalışıyorum:1rolleyes: annemde böyleymiş sanırım genetik 2. doğumdan sonra ne olur bilemem tabi çocuk istersek..CADIARZU

canım sen onu düşünme sağlıkla doğurda önemli olan o göbeğe meyiliysen kalıyo azcık 52 ile hamile kaldım 67 ile doğurdum sezeryanla şu an 51 kiloyum çok hafif çıplakken göbeğim var
drum sporsuz geçmez dedi ve korseye izin vermemişti

X