Adetin 8. gn yumurta boyutu

figen26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2007
173
7
42
günaydın kızlar bi sorum var bana yardımcı olun lütfen dün dr. gittim adetin 8 . günü ve gonal f iğne kullanıyorum 5. iğnemi oldum dr. baktı 10,9 mm. bir tane yumurtam var iyi dedi ama geçen ayda yumurtalar 14mm. kadar büyüdü bu ayda aynı şey olacak diye çok korkuyorum bilgisi olan arkadaşlar 8. günde bu büyüklük normal mi

selam canım sadece gonal-f kullandığına göre aşılama olacaksın sanırım..
bende tüp bebek tedavisindeyim benimde yumişler geç gelişiyor bende doktora sordum endişelenecek bir durum yok dedi.. tekrar kontrole gittiğinde gelişme az ise ya dozunu artırırlar yada ek iğne verirler benim aşılamamın birinde öyle oldu pregnly 1500 lük (çatlatma iğnesi olan değil bu baskılamak için)olandan bana bir şişe içine ilacı hazırladılar (dozunu ayarladılar)ek olarak onu kullandım ve yumişlerim sonra çabuk gelişdi..
merak etme muhtemelen ilacının dozu artar...

slm canım.bende bu ay aşılama olacam.150 dozluk gonal f iğne kullanıyorum.aşılamada yumurtanın 17 mm olması gerekiyormuş.ama benimde adetin 7. gününde 9.9 mm oldugunu söyledi doktorum.yarın tekrar ultrasona gidecem bakalım ne olacak.yumurta istenilen büyüklüge gelmediginde aşılama erteleniyormu.hakkımızda hayırlıısı olsun.inş bizlerde bebeklerimize kavuşuruz.bol sanslar canm...

slm kızlar..bende puregon kullandım.adetin 8.günü yumurtalarım 13mm ile 15 mm arasındaydı.adetin 9.günü ise 15mm ile 17 mm arasındaydı.dün çatlatma iğnemi yaptırdım.yarın aşılamam var.dua edin.

ben puregon kullandım 75 lik.dediğim gibi adetin 8 günü 13mm adetin 9.günü 15 ile17mm idi.dünde çatlatma iğnesi yaptırdım.yarın aşılamam var canım.ama telaşlanma bildiğim kadarıyla bazı yumurtalar geç gelişebilirmiş.inş iyi haberlerini alırız.öpt

bende yarın tekrar kontrole gidecem bakalım ne oldu durum dr. da dozu artırmıyo neden böyle yapıyor anlamadım

Benim 13.gün 13mm idi.çok mu küçük.kaçgünde çatlıyor.Doktorum sadece 4 gün sonra gel dedi.çok gerginim.niye büyümüyor acaba

kizlar benim dun adetimin 8. gunu idi doktora gittim 13 mm ytumurtam olusmus ilac falan kullanmıyorum sadece sabah ve aksam çakşır otu bal tarcın karısımı yiyorum. 8. gune gore yumurtan erken gelismis dedi doktor. Bugun tekrar bakacak. sizcede 8. gune gore yumurtam buyuk mu?

slm kızlar..bende puregon kullandım.adetin 8.günü yumurtalarım 13mm ile 15 mm arasındaydı.adetin 9.günü ise 15mm ile 17 mm arasındaydı.dün çatlatma iğnemi yaptırdım.yarın aşılamam var.dua edin.
merhabalar bende aşılama olucam adetimin 12.günündeyim bugun doktoro gittim 14mm olmuş yumurtam 3adet varmış ama: çatlatma ignesi falan demedi dr.yarından sonra tekrar çagırdı bakalım:KK53:

Merhaba arkadaşlar 4 nisanda adet oldum ve adetimin 4. Günü klomen hapını kullanmaya başldım dün yani 15 nisanda yumurtam 16mm olmuş bugun tekrar gideceğim ama bu 16mm iyi mi bilgisi olan yazsın lütfen bugun 18mm bulur demişti doktorum akşam üstü gideceğim doktora inş herşey yolunda gider

Merhabalar,
3 yillik evliyim ve 3 yildir cocugumu olmuyor. Ilacli rahim filmi cekildi ve sag tupumde tikaniklik vardi az sivi gecisi oldu. Ayrica polikistikover oldugumu ogrendim aslinda her ay adet oluyorum ama 38. Gunleri buluyo. Doktorum klomen tedavisine basladi. Ilk ay yumurtam olusmadi bu ay gunde 3 defa 5 gun olarak verdi ve adetimin 12. Gununde kontrole cagirdi. Dün 12. Gunumdu gittim ve sol tarfimda 10,5mm bir yumurta olusmus. Ama doktorum kucuk dedi normalde 12. Gunde en az 15-16mm olmaliydi dedi. Fakat senin adet gunlerin ucun 38. Gunlerde o yuzden gec gelisebilir takip edecegiz dedi. 4 gun sonra tekrar cagirdi. Gercektem kucuk mu sorun mu bu ? Ama ben boyle kalirsa buyumezse diye endishe ediyorum o yuzden yumurtayi nasil buyutebilirim ?Benimle ayni durumu yasayan var mi ? Incir kuru demeyin cunku polikistikover icin tehlikeliymis incir yumurtayi cogaltiyor ve polikistik zaten cok yumurtadan kanaklaniyor. Simdiden tesekkurler

X