hamilelikte sigara

Persefon85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2007
62
0
merhaba arklar,
ben dun ogrendim hamile oldugumu sanirim 5 haftalik falan, ve sigara kullaniyorum. ama dunden beri birakmaya ugrasiyorum ama birakamiyorum :eek: lutfen bana ne onerirsiniz. hamileyken sigara icmek zararli biliyorum ilk aylarinda ama ben bas edemiyorum lutfen bana cvpppp Çok üzgünüm çoook

Öneri içmemek ama çok zor..Ben de hamileyim ve dişimi zor sıkıyorum..Arada kaçamaklar da yapıyorum ama ne yapayım olmuyor işte..
Pişmanlık var,stres var,için için acı çekmek var..Ama bir anda bırakılmıyor lanet olsun..

cnm bende senle aynı derteyim.bende 6.haftama girdim.napıcam bilmiyorum.bırakamıyorum mbi türlü.nekadar içiyosun günde

onceden bir paket iciyordum ama bugun 10 tane falan ictim sanirim. aciyorum ya. arastirdim nette. okuyunca korkuyorum ama lanet seyi birakamiyorum. esim oldurucek beni ama ufff. kola yapistiricilar var, onlardan onceden kullandim ama kusmaktan oldum ve hemen cikardim. hamileyken hic takamam. bu hafta doktora gidicem. ona danisicam. ilk kontrolum olucak eger ise yarar bisey soylerse sizede bildiririm cnm

çok sevinirim .bende acayip bırakmak istiyorum ama olmuyo.eşimle tartışıyoz bende saklı içiyom napim:KK43:bakşimdi b,tane daha yaktım.off ya ne biçim illet bişi bu.bende netten araştırıyom çok kötüüü:KK43::KK43::KK43::

aynen cnm ama yapicak bisey yok. cok ornek var. ablam ve eltim hamileliginden 5. aydan sonra icmisler, ablamin cocugu sarilik olmustu eltiminkine bisey olmadi. birde bak ben bigun bi falciya gittim kadin hamileydi. sarma sigara iciyordu bide birini sonduruyor 5 dk sonra oburkunu yakiyordu. kadina dedim ' bu kadar sigara cocuga zararli' kadin bana ne dese begenirsin dediki 5 tane cocugum var hepsinde butun hamileligimce ictim hic bisey olmadi hepsi aslan gibi dedi :) tabi herkezde ayni degil ama sok gecirmistim.

Sizlerde abarttınız yahu..Yaktım bi tane yaktım bi tane..Ne oluyor?
İsterseniz kızın bana ama abartmayın ya..Elinizin altına alın bişeyler yeyin için..

Kaçamak yapıyorum ama aham yaktım,aham şu an içtim yok arkadaşlar.Yapmayın lütfen..

ya aslında herşeyi sigaraya bağlamamak gerekiyo.ben çok kişi billiyorum .sigara imeyip bebeğin sorunlu doğduğunu sigara bence sadece bi etken.ama inan bırakmayı çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk istiyorummm

he bersule ablacim cok guzel demissin sunlara anlat berrin beni dinlemio
elime alcam onu zaten az kaldi .... :))
icmeyin sunu hem sizlere zararli hemde bebeklere yazik yahu !!!!!!

dogru soyluyorsun ama habire yersende dogumdan sonra o kilolarla basa cikamazsin. ben dikkat ediyorum edicemde. en iyisi sigara savas acalim berrin :) hergun azaltalim ve gunun sonunda say ne kadar ictin, boylece birakiriz....

neyse arkadaslar, benim cikmam lazim esim 15dk sonrgelicek isten size hayirli geceler. berrin sende dikkat et. benim paketim bitsin almicam bidaha. sende azalt. hadi kizlar gorusuruz

arkadaşlar öncelikle tebrik ederim sizi...
ben normalde tiryaki değilimdir. otlakçıyım biraz. eşimden falan günde 1-2 tane içerim. hamileliğimde hiç içmedim, hatta yanımda bile içirtmedim. inanılmaz tiksindirdi beni. sanırım sizin böyle bir durumunuz yok.
arkadaşım kel tiryaki derler ya işte öyledir. hamileliğinde doktor hiç bırakamayacağını söyleyince günde 2-3 e kadar müsade etmiş. ama hiç içmemek en güzeli. lütfen içmeyin. zehirlemeyin bebişleri. hele ilk 3 ay çok önemliyken arkadaşlar bir gayret şartlandırın kendinizi. hamileyken bunun stresini yaşamakda zor ama bir yerde başlayın artık.

sağlıkla bebişlerinizi kucağınıza almak nasip olsun.svgler...
a.s.

aynen cnm ama yapicak bisey yok. cok ornek var. ablam ve eltim hamileliginden 5. aydan sonra icmisler, ablamin cocugu sarilik olmustu eltiminkine bisey olmadi. birde bak ben bigun bi falciya gittim kadin hamileydi. sarma sigara iciyordu bide birini sonduruyor 5 dk sonra oburkunu yakiyordu. kadina dedim ' bu kadar sigara cocuga zararli' kadin bana ne dese begenirsin dediki 5 tane cocugum var hepsinde butun hamileligimce ictim hic bisey olmadi hepsi aslan gibi dedi :) tabi herkezde ayni degil ama sok gecirmistim.

bak kendınde soylemişsin herkeste olmayabılır allah korusun sende kotu şeyler olabılır helekı 10 tane sıgarayla o çocuk kesın ve kesın bronşları tıkalı doğar en rısklı donem bebeğin 5 6 7.haftaları o haftalarda okursan netten organ gelişim beyın gelışım haftası tavız yok 10 tane İÇMEYECEKSİN hiçbir doktor 10 tane sigaraya müsade etmıyor. en fazla 5 tane verıolar bende içiorDum bende hamıleyım bende gunde 5 tane içiyordum ama nasıl içiyorum yarım yarım canım isteyınce yakıorum yarısını ıçıorum ve atıyorum sonra 3 e düşürdüm sonra 2 ye derken 1 tane oylelıkle bırakabıldım .yarım yap sigaranı işe yarıyor sakın 10 tane içme bebeğine vallahı açıdım allah korusun ben ılk bebeğimi düşürmüştüm ve sıgara senın donemınde düşüğe sebep oluyor düşük okadar acı verıorkı insana bunu yaşayan bılır hadı dediğimi yap aklına gelınce sigara al yak çek bı kaç kere at boylelıkle yavaş yavaş azaltacaksın ama bunu 3 tane yap barı gunde 10 tane inan çokkkk fazla HİÇ İÇME DİYECEĞİM AMA ÇOK TIRYAKISIN İÇMEYEN SENIN DURUMUNU ANLAMAZ BIRAK DEMEKLE BIRAKILMIYOR AMA BEN AZALT DERIM GUNDE 3 TANE AN FAZLA ODA YARIM YARIM İÇ AT ZATEN OYLELIKLE BIRAKILIOR

evt dogru soyluyorsun. en son paket almistim. hamileligimi ogrenmeden once o bitsin hic almicam. simdiden basladim. bende C vitamin eksikligi var. oyuzden cnm sigara cekince mandalin portakal yada kivi yiyorum oyle gecistiriyorum. zaten kucuk kurdumu dusununce daha kotu oluyorum. zaten esimde dedi. daha paket gormek istemedigini. ama ben onceden cok ictigim icin birden birakmak zor gelior iste. aslinda herkez birakabilir ama iste. neyse artik oyle yapicam. birden birakicam yoksa birakamam. allah herkeze saglikli evlat nasip etsinn...

kızlar herkes söylenmesi gerekenleri söylemiş... bende aynılarını tekrar edicem...

evt dogru soyluyorsun. en son paket almistim. hamileligimi ogrenmeden once o bitsin hic almicam. simdiden basladim. bende C vitamin eksikligi var. oyuzden cnm sigara cekince mandalin portakal yada kivi yiyorum oyle gecistiriyorum. zaten kucuk kurdumu dusununce daha kotu oluyorum. zaten esimde dedi. daha paket gormek istemedigini. ama ben onceden cok ictigim icin birden birakmak zor gelior iste. aslinda herkez birakabilir ama iste. neyse artik oyle yapicam. birden birakicam yoksa birakamam. allah herkeze saglikli evlat nasip etsinn...

tebrik ederim tatlım,doğru yoldasın...

X