Laparoskopi Sonrasi Hamile Kalanlar Bakarmisiniz?

ne güzel darıı bizim başımıza inş özelde yazmışsın ne kadara yaptırdın..

canım bende ssk ankarada oldum büyük dogum ama dr iyi seç ben belli bir ücret verdim ameliyata girmesi için korkma skın

ya ne olur canım anlat ne kadar bekledin ameliyattan sonra yada ne yaptın başka bende iki tanane kist vardı 4 ay oldu hala hamiş olmadım bu ayda yok maalesef sancım var ama umut senin için sevindim tebrikler:emir_bebek::gitme:eek:puyorumnanaktan

hamiş kalan yok muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
bu 2.ayım benim
adet olmak istemiyoprum
lütfen varsa hamiş kalan yazsınnnn
merhaba bende laproskopi yaptırdım. 6 aydır korunmuyorum ama hamile kalamadım. bunun nedeni ise ameliyat sonnrası yumurtalık etrafında oluşan küçük hasarlar kendini onarmak için bir sıvı salgılarmış. buda yapışıklık meydana getirdiği için hamilelik şanı azalıyor tabi. dr bana aşılama önerdi. bu pazartesi sonuçlarımı alıcam inşlhh hamileyimdir:))

inş bende laparoskopi olcam nasıl biraz anlatırmısın bana merak ediyorum anestezlimi kaç saat kalıyorsun çıktıktan sonra ne kadar zamanda kendine geliyorsun hastanede yatıyormusun şimdiden alıştırıyım ki kendimi korkmıyım dimi :) bende de iki tüpm tıkalı ondan olacağım inş olduktan sonra tez zamanda hamile kalırım artık beklicek ta katim kalmadı bütün psikolojim alt üst oldu düşünmekten stes,sıkıntı yapmaktan,nasıl olacak,ne zamn olacak,nasıl yapıcak sürekli düşünmekten kafayı yicem yakında sırf stres sıkıntı yaptığımdan sinir sıkışması oldu ve şuanda sakinleştirici kullanıyorum bakalım ne 0olacak dileğim en kısa zamanda hamile kalmak...

Laparoskopi Nedir ?

Laparoskopi, karın içini, optik bir cihaz kullanarak gözlemlemektir. Bu cihaz 1 cm.lik göbek altı küçük bir kesiden karın içine yerleştirilir. Karın içini aydınlatarak, rahim, yumurtalık ve tüpleri ilgilendiren hastalık veya problemleri doğrudan gözlemleme ve de gerekirse aynı anda karın alt bölgesinde açılan 3 - 5 mm'lik deliklerden içeri sokulan yardımcı aletler ile tedavi olanağı da verir. Halk arasında kansız ya da bıçaksız ameliyat olarak da bilinir.

Laparoskopi işlemi ne kadar sürer?

Laparoskopi, tanısal amaçlı yapılmış ise oldukça kısa bir sürede yaklaşık olarak 20-25 dakikada sonuçlanır. Fakat hastanın operasyon için hazırlanması, uyutulup, uyandırılması ortalama 30-35 dakikalık bir süreyi gerektirecektir. eğer tedavi edici bir işlem uygulanacak ise tedavinin şekline göre, saatlerce süren laparoskopiler de olabilir.

Örneğin laparoskopi ile myom çıkarılması operasyonu ortalama 45 dakika sürmesine karşın, rahim alınması operasyonu, yapan kişinin tecrübesine göre 1-2,5 saat kadar sürebilir.

Eğer gerekirse, birçok kez laparoskopi olunabilir. Özellikle, laparoskopi sırasında tedavi uygulanmışsa tedavinin ne kadar etkili olduğunu görmek amacıyla, altı ay ara ile ikinci veya üçüncü kez laparoskopi de yapılabilir.

Gelecekte muhtemelen jinekolojik operasyonların çok büyük çoğunluğu laparoskopik olarak yapılacaktır.

Elbette her cerrahi girişim gibi laparoskopinin de kendine özgü komplikasyonları olabilir. Komşu organ zedelenmeleri, kanama ve enfeksiyon (iltihaplanma) riski söz konusudur. Ancak tecrübeli ve dikkatli ellerde, bu tür problemler % 1'den daha az oranda görülecektir

Laparoskopi, genel anestezi altında ve ameliyathanede yapılır. Kullanılan aletler ise bu amaç için özel olarak hazırlanmış cihazlardır.

Laparoskopik işlemlerin en büyük faydalarından birisi operasyon sonrası günlük yaşama kısa sürede dönebilmektir. Hasta genellikle aynı gün taburcu olur. Açık ameliyata kıyasla çok ddaha kısa sürede iyileşme, daha az ağrı ve daha az enfeksiyon (iltihaplanma) riski gibi avantajları vardır.

ben 2 günde ayaklandım mesela hiç korkma ve hayatın tadını çıkar.)))

Son düzenleme:
inş bende laparoskopi olcam nasıl biraz anlatırmısın bana merak ediyorum anestezlimi kaç saat kalıyorsun çıktıktan sonra ne kadar zamanda kendine geliyorsun hastanede yatıyormusun şimdiden alıştırıyım ki kendimi korkmıyım dimi :) bende de iki tüpm tıkalı ondan olacağım inş olduktan sonra tez zamanda hamile kalırım artık beklicek ta katim kalmadı bütün psikolojim alt üst oldu düşünmekten stes,sıkıntı yapmaktan,nasıl olacak,ne zamn olacak,nasıl yapıcak sürekli düşünmekten kafayı yicem yakında sırf stres sıkıntı yaptığımdan sinir sıkışması oldu ve şuanda sakinleştirici kullanıyorum bakalım ne 0olacak dileğim en kısa zamanda hamile kalmak...

slm cnm.bende mayıs ayında laparoskopi oldum.ama benimki tedavi amaçlıydı.çikolata kisti ve sezeryenden dolayı oluşan bir kalınlaşma vardı.bunlar temizlenicekti.üstelik hsg de sol tüpüm tıkalı çıkmıştı ona bakılacaktı.ben sabah 8 .30 da girdim 11 e çeyrek kala odama getirmişler beni.ama benim tanısal amaçlı olmadığı için tedavi amaçlı olduğu için uzun sürdü.yani tanısal amaçlıda o kadar sürmüyormuş. benim biri göbek deliğinden diğer ikisi kasığımın üst tarafından 3 delikle delinmiş.ameliyat yerlerimden yana asla bir problemim olmadı fakat rahimi karbondioksit gazıyla şişiriyorlarmış ameliyat esnasında.bu da organları daha net görebilmek için.daha sonra o gazı alıyorlarmış fakat kalan gaz beni mahvetti.o gazı bir şekilde çıkarman gerekiyormuş ama ben maalesef çıkaramadım.aşırı derecede nefesimi kesti.omuz sırt ve göğsümde hep ağrı oldu.bir haftada anca atabildim bu gazı.günlerce secde pozisyonunda durmak zorunda kaldım.çünkü bu gaz yukarı doğru çıktığından omuz ve göğüs ağrısı yapıyormuş.doktorumunda dediği gibi 1 haftada anca attım bu gazı.ama benim hsg de tıkanık görünen tüpüm açıkmış.kistim alınmış.kalınlık temizlenmiş.üstelik rahim duvarında yapışıklıklar varmış hepsi temizlenmiş.belkide 2 saate yakın gaz içimde durduğu için atamamış olabilirim.çünkü herkesde bu derecede olmuyormuş.birde benim laparoskopi ve histeroskopi aynı anda yapıldı belkide bunun etkiside olmuş olabilir.şimdiden geçmiş olsun canım acil şifalarrr....

sanırım burda lap.sonrası hamiş kalan hiç yok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

çook teşekkür ederimm bakalım yarın gideceğim istanbul haydarpaşa numune hastanesine bakalım neler olacak..

selam bu ay laparoskopiden sonra 4.adetim olcak bakalım hamiş kalablcek miyim..dua edin bana...

merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum nette bu konu üzerinde araştırma yaparken rastladım. bende şuan amelyatlı durumda yazıyorum. iki tane 4 ve 5 cm çapında çikolata kisti ve 6 cm miyom vardı. Eskişehirde hittiğim doktor rahmımın alınması söz konusu olabılceğini sölediğinden memleketım elazığda işinin ehli bir hocada amelyat oldum. laparoskopi uygulandı. 2,5 saat sürdü. 3 gün yattım. zorlu fakat başarılı bır amelyat olduğunu söledi doktor. tüplerim açık yumurtalıklarım kaliteliymiş. hemen hamile kalabılmem gerektiğini yoksa bu kistlerin tekrar üreyebılceğini söledi. benım fena şekilde ağrılarım var. nasıl olcak ne kadar sürede geçcek. acaba hamile kalabılcekmıyım. bende 4 aylık evlıyım. hamile kalanlar yazabılırlermı?

Cansuyum26 rumuzlu arkadaşım,
ben 2007 şubatta 4,5 cm lik çikolata kistimi laparoskopi ile aldırdım.. bana da doktorum hemen hamile kalmalısın dedi.. biz zaten öncesinde korunmayı bırakmıştım ancak kist yüzünden hamile kalamıyorum sanıyordum neyse kisti aldırdım ama ekime kadar bişi olmadı ve eylül gibi kistim tekrar türedi :1no2::1no2: ben de hamile kalamadığım için bir arkadaşımın tavsiyesi ile medical park - latif küpelioğlu na gittim. meğer eşimin sperm sayısında düşüklük varmış ve o yüzden hamile kalamıyormuşum.. ve tüp bebek denedik, şu an 5 aylık ikiz kızlarımız var :ecrin_bebek:KK43:allah hepimizinkini bağışlasın) kaydirigubbakcemile5 diyeceğim o ki eşini bi göster doktora bir sorun var mı? sorun yoksa mutlaka hamile kalırsın.. senin beklememen lazım çünkü bu melet bekleyince tekrar nüksediyor. allah yardımcın olsun.. selamlarr:1hug:

Son düzenleyen: Moderatör:
merhabalar bende 6 gün önce laparoskopi oldum.benim sağ tüpüm bağırsaklarıma yapışmış sol tüpüm ise kapalıydı.laparoskopi sonucunda sağ tüpü kurtardık ,fakat sol açılmadı sızıntı olduğu için alınmadı.6 ay süre verdiler.çok merak ediyorum tek tüple hamile kalan var mıııııı?

merhaba... bn yeni üyeyim.6 gün önce tüp tıkanıklığı yüzünden laparoskopi oldum.tekini açtılar fakat diğerinde sızıntı olmuş tam açılmamış.6 ay verdiler bnada.ama bnim beklemeye pek tahammülüm yok yani.6 senelik evliyim çünkü.medical parkta ssk geçerlimi ve aşağı yukarı ne kadar mal oluyor acaba ?yanıtlarsanız çok sevinirim

arkadaşlar ya kaç cm iz kalıyoo:KK43:((
ve nerde oluyo izler bn de ameliyat olacağım ve iz konusunda endişeliyim:KK43:I((

arkadaşlar,
laparoskopide göbek deliğinizde ve kasıklarınızda 2 cm max 3 cm iz kalıyor ve artık dikişler estetik bu sbebeple zamanla gider hiç sorun etmeyin.. tüprlere gelince.. bi kere itikatlı ve moralli olun.. beni bir arkadaşım doğuştan tek yumurta yani tek tüp bu da ile hamile kaldı.. tüplerin tıkalı ya da tüplerini bağlatmış da olsan en kötü ihtimal tüp bebek yaptırırsın. :)

medical park da tüp bebek hizmeti var ve ssk da var.. bilgi için 212 484 17 30 ebru hnm..

arkadaşlar,
laparoskopide göbek deliğinizde ve kasıklarınızda 2 cm max 3 cm iz kalıyor ve artık dikişler estetik bu sbebeple zamanla gider hiç sorun etmeyin.. tüprlere gelince.. bi kere itikatlı ve moralli olun.. beni bir arkadaşım doğuştan tek yumurta yani tek tüp bu da ile hamile kaldı.. tüplerin tıkalı ya da tüplerini bağlatmış da olsan en kötü ihtimal tüp bebek yaptırırsın. :)

bnm kist için yapılıcakda ameliyat daha öncede ,haff byk bi ben aldırdım estetik dikişle ama izi hala duruyo o kdr da aylarca özel jel verdi onu kullandım,ondan korkuyorum çünkü bide tekrarlayabilen bişimiş bu kist ondan :KK43:

X