Laparoskopi Sonrasi Hamile Kalanlar Bakarmisiniz?

merhaba... bn yeni üyeyim.6 gün önce tüp tıkanıklığı yüzünden laparoskopi oldum.tekini açtılar fakat diğerinde sızıntı olmuş tam açılmamış.6 ay verdiler bnada.ama bnim beklemeye pek tahammülüm yok yani.6 senelik evliyim çünkü.medical parkta ssk geçerlimi ve aşağı yukarı ne kadar mal oluyor acaba ?yanıtlarsanız çok sevinirim
canım merhb bende 2 haziranda laparoskopi oldum
ama bende pkos vardı yani kistler vardı ama raporum temiz çıktı
tüpler falan açık yani..
bana da 6 ay vermişti dr um
5 ay bitti ama henüz hamile kalamadım:KK43:
bende 3.5 yıllk evliyim bende tahammül edemiyorum
ağlama krizleirne giriyorum ama yapcak bişey yok
yarın adet günüm dua edin olmayayım..çok yoruldum öyle zor ki...

allah yardımcın olsun bn 6 yıllık evliyim.şu andan itibaren tek tüple hamile kalmayı deniyecem. bana çok zor gbi gelio allah her isteyene yardım etsin.pcos yumurta tembelliğimi oluyodu?

selam arkadaşlar burda oyalanırken saat baya geç olmuş bende haziran ayın da ameliyat oldum hem histeroskopi hem laparoskopiden .5 yıllık evliyim 2 aşılamam var hiç gebelik oluşmamıştı ameliyattan sonra 1 kez regl oldum dr gitmeyi planlıyordum kendimi hazırladım 3.cü aşılamam yapılacaktı hamile kaldım iyi beslenemediğim ve oruç tuttuğum için sanırım düşürdüm ve tekrar hamile kaldım şimdi 2,5 aylık hamileyim.hiç üzülmeyin olur inş bende çok ümitsizdim RABBıM tattırdı inş her isteyenin gölüne göre olur dualarım sizlerle inş..

canım bende mart ayında kist ameliyatı oldum ama hala gebelik oluşmadı eşimde problem olabilir bayram sonrası gidecegiz bu arada tek tüple hamile kalan var merak etme bende adet olacsgım sancım var bu ay da yok ne yapalım inşallah birgün kavuşuruz içini ferah tut

sinemaltan;
pkos polistik over yani yumrtalıkta küçük küçük birsürü kist oluyor...

hiç bitkisel tedaviyi denedin mi?ibrahim saraçoğlunun sitesine bir bak çünkü bende 1 sene öncesine kadar myom vardı 1 di 2 oldu sonra bn saraçoğlunun soğan kürünü yaptım ama inanmıyodum bir faydası olacağına.kontrole gittiğimde myom falan kalmamıştı inanamadım.bu soğan kürü hem iltihap,myom ve kistlerede ii gelio.bence sende denemelisin...

Cansuyum26 rumuzlu arkadaşım,
ben 2007 şubatta 4,5 cm lik çikolata kistimi laparoskopi ile aldırdım.. bana da doktorum hemen hamile kalmalısın dedi.. biz zaten öncesinde korunmayı bırakmıştım ancak kist yüzünden hamile kalamıyorum sanıyordum neyse kisti aldırdım ama ekime kadar bişi olmadı ve eylül gibi kistim tekrar türedi :1no2::1no2: ben de hamile kalamadığım için bir arkadaşımın tavsiyesi ile medical park - latif küpelioğlu na gittim. meğer eşimin sperm sayısında düşüklük varmış ve o yüzden hamile kalamıyormuşum.. ve tüp bebek denedik, şu an 5 aylık ikiz kızlarımız var :ecrin_bebek:KK43:allah hepimizinkini bağışlasın) kaydirigubbakcemile5 diyeceğim o ki eşini bi göster doktora bir sorun var mı? sorun yoksa mutlaka hamile kalırsın.. senin beklememen lazım çünkü bu melet bekleyince tekrar nüksediyor. allah yardımcın olsun.. selamlarr:1hug:

zuzuca arkadaşım çok sağol. aslında eşimde varikosel hastalığı var. testislerin damar genişlemesi. evlenmeden önce test yaptırmış spermleri kalıtelı çıkmış. denıyelım bakalım 1 2 ay. kalamazsam tekrar test yaptırcak oda. olmazsa amelyatını olcak. allah bağışlasın ıkızlerını sana. hepimizede nasip etsın inş. hayırlı evlatlar

canım merhb bende 2 haziranda laparoskopi oldum
ama bende pkos vardı yani kistler vardı ama raporum temiz çıktı
tüpler falan açık yani..
bana da 6 ay vermişti dr um
5 ay bitti ama henüz hamile kalamadım:KK43:
bende 3.5 yıllk evliyim bende tahammül edemiyorum
ağlama krizleirne giriyorum ama yapcak bişey yok
yarın adet günüm dua edin olmayayım..çok yoruldum öyle zor ki...

slm merak ettim naptın bu ay?vardır inşallah bişiler:Saruboceq:?

arkadaslar ben laparoskopıyle cıkolata kıstı amelyatı oldum 3 ay bır ıgne kullanmam gerekıyordu menepoza sokuyorlar sızı kısın tekrarlamaması ıcın ben o ıgnenın bırını yaptırabıldım,esımde de varıkosel varmıs o da amelyat oldu bana doktorum amelyattan en fazla 6 ay ıcınde hamıle kalmam gerektıgını solemıstı esım ıcın 3 ay dedıler ve 3 ayın bıttıgı ay ben hamıle oldugumu ogrendım .umıtsız olmayın cunku bende umıtsızdım doktorumdan tup bebek ıcın randevu almasını ıstedım randevum ayarlandı ve ben bır hafta sonra hamıle oldugumu ogrendım .sımdı 37 haftanın ıcındeyım .allah herkese nasıp etsın .

ayca123 sağolasın moral oldu valla
ama ben hala umutsuzum,yani olcak gibi gelmiyor hiç
bu ay ameliyat olalı 6 ay olacak:çok üzgünüm:
hayırlısı diyelim...

sinemaltan;
canım merak ettiğin için sağol ama hala yok bişey
6.ayıma girdim bilmiyorum,......

arkadaşlar bende laporoskopi oldum bir ayı aştı. 1 hafta önce adetım bitti. ancak şuan adet olcakmışım gibi bi ağrı var kasıklarımda ve ara ara midem bulanıyor. nedır bu acaba. fikir üretebılecek kımse varmı

ankara06 stres yapma lütfen, 6 ay cok uzun bir zaman degil.

bende adet gördüm bu ay.ama moralim çok bozuk kendimi çok kötü hissediyorum.hep ağlayasım gelio.bu psikolojiyle nasıl olacaksa artık bilemiorum:çok üzgünüm:

merhaba bnde eskişehirliyim .naptın var mı bişeyler ?deneyimlerime dayanarak söyleyim kendini hep olmıcak die hazırla eğer adet görürsen çok büyük bi yıkıma uğrarsın bnde hep öyle oldu çünkü...ama inşallah hamilesindir

laparoskopiden onraki 6 ay bitti
ve ben hamile kalamadım..ama bu son ay 6 gün adetim gecikti
hiç gecikmemişti,belki önümüzdeki aylarda hamiş kalırım ...
olursam mutlaka yazıcam ki benim gibi bekleyenlere umut olsun...

benim laparoskopinin üzerinden 1hafa geçti ovulasyon zamanım.ben de bişey yoktu çıktım.korunmam gerekiyor mu?yoksa şansımı deneyeyimmi bugünlerde?dr bana ilk demişti o kadar?k 3 gün ilişki yo

kızlar selam!!
ben 6 ay cocuk denedikten sonra doktoruma gittim ve 3 adet cikolata kistimin oldugunu ogrendim biri 6 cm biri 4 cm biri 3 cm :KK43: oysaki 6 ay evvel kontrole gittigimde hicbir seyim yoktu..sadece regl donemlerimin araları cok uzayınca işkillendim..

akabinde bundan 2 hafta evvel laparoskopi oldum ve kistlerim alındı.. bununla birlikte birkac yapısıklıgım da vardı onları da halletmis doktorum..su an her sey yolunda dedi.. bana korunmanın aksine bebek denemelerine devam dedi, ayrıca 6 ay icinde bebek gelmezse ona gitmem gerektigini soyledi...

benim size sormak istedigim, adetim hala gelmedi bugun 38. gunum ve biliyorum ki duzenim bir sekilde bozulacakti.. doktorum normal dedi tabiki ben de oyle dusunmek istiyorum ama size tecrubelerinizi sormak istedim...

Allah'ım isteyen herkese hayırlı bir evlat nasip etsin...:Saruboceq::Saruboceq:

ss2302
canım bende laparaskopi oldum 6 ay bitti ama bende adet düzensizliği yapmadı
dr una bi sor ilaç verir belki

ss2302
canım bende laparaskopi oldum 6 ay bitti ama bende adet düzensizliği yapmadı
dr una bi sor ilaç verir belki

bugunu de beklicem bakalım 44. gune girdim :) olmadı yarın sorarım cok tesekkurler!

X