Aşılama Arkadaşlar iğne+çatlatma iğnesi tedavisi ne kadar süre uygulanabilir, yardım lütfen!

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

pembixsx

Guru
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2007
87
4
arkadaşlar merhaba,
öğrendimki 3-4 ay boşu boşuna gonaphene kullanmışım. drum sağolsun(!) bana hiç bi zaman yumurta takibinden falan bahsetmedi. siteden okuduğum kadarıyla başka bi dra gittim ve yumurta takibi yaptırmak istediğimi söyledim. 10. gün ve 13. gün gittim ve yumurtamın oluşmadığını öğrendim. günde 2 tane gonaphene alıyorum oysaki. şimdiki drum bana gelecek ay iğne tedavisi ve çatlatma iğnesi uygulayacağımızı söyledi. bu tedavi nasıl oluyo, tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum. bir de başarılı olunmadığı takdirde ne kadar daha bu tedaviyi uygulayabilirim?çünkü dr bana gelecek ay başarı sağlanmazsa aşılamaya geçeriz dedi.

güzelim bende gonaphene kullandım ardından çatlatma iğnesi oldum doktor bana 2 ay denicez demişti aslında kişiden kişiye göre değişiyor kimisi aylarca ilaç kullanıyor iğne olmuyor kimisi hemen çatlatma iğnesi vuruluyor o senin durumunla alakalı hangi tedaviye en iyi cevabı vereceğini doktor daha iyi bilir hayırlısı olsun canım

arkadaslar catlatma iğnesinden kaç saat sonra ilişkiye girlmesini doktor öneriyor:KK43:(((

Canim Ben Klomen Kullandim 3 Ay Boşuna Kist Oluştu Sonra Ganaphone Ve Ardindan çatlatma Iğnemi Vuruldum şimdi 6 Aylik Hamileyim Kizima Kavuşucam çatlatma Iğnesini Dr Yapmiyolar Biraz Tembellik Ediyolar Helede özel Gidiyosan Adami Sürüm Sürüm Ediyolar Sen öner Dr Inşallah Tez Zamanda Hamiş Kalirsin

arkadaslar catlatma iğnesinden kaç saat sonra ilişkiye girlmesini doktor öneriyor:KK43:(((

mrblar canım çatlatma iğnesi vurulduktan sonra drun ultrasonla bakıp çatlama gerçekleşmiş mi diye bakması lazım ondan sonra ilişkiye girebilirsin

canım bendede yumurta takibi ve çatlama iğnesi uygulandı doktorum 3 ay dedi ama ben ikinci ayda bırakmak zorunda kaldım.ikiside hayal kırıklığı oldu....

arkadaşlar çok teşekkür ediyorum sağolun. umarım bu iğne tedavisi olumlu olur.

Canim Ben Klomen Kullandim 3 Ay Boşuna Kist Oluştu Sonra Ganaphone Ve Ardindan çatlatma Iğnemi Vuruldum şimdi 6 Aylik Hamileyim Kizima Kavuşucam çatlatma Iğnesini Dr Yapmiyolar Biraz Tembellik Ediyolar Helede özel Gidiyosan Adami Sürüm Sürüm Ediyolar Sen öner Dr Inşallah Tez Zamanda Hamiş Kalirsin

bennu beyzam canım bişey sorucam. gonapheni 3 ay kullandığımda çatlatma iğnesi ve yumurta takibi yapılmadığından ben bana etkili oldu mu bilmiyodum ama ilacı kullanırken bi kere 21.gün progesteronuma baktırdım 5.12 çıktı. ilaç kullanmadığım zamanlar bu değerim 0.25 çıkıyodu. yani 5 olması yumurtlama olduğunu gösteriyo mu acaba?bir de bu ay dediğim gibi yumurtlamama baktırdım dr bana hiç bi yumurta gelişmemiş bu ilaç sende etkili değil. korkuyorum acaba bu iğne tedavsiyle yine yumurtlamam oluşmazsa? birde bu iğneleri adetliyken mi başlayacağız ve kaç gün süreyle vurulcam?dr hiçbişey anlatmadı üf çok sıkılıyorum...

güzelim bende gonaphene kullandım ardından çatlatma iğnesi oldum doktor bana 2 ay denicez demişti aslında kişiden kişiye göre değişiyor kimisi aylarca ilaç kullanıyor iğne olmuyor kimisi hemen çatlatma iğnesi vuruluyor o senin durumunla alakalı hangi tedaviye en iyi cevabı vereceğini doktor daha iyi bilir hayırlısı olsun canım

arkadaşlar ben de gonaphane kullandım fakat benim kilo sorunum vardı sadece 1 ay kullandım sonra dr um 10 kl verdikten sonra tedaviye devam edeceğini söyledi fakat yumurtlama takibinden falan bahsetmedi nedir bu nasıl yapılır dr uma söylemem gerekir mi yoksa o kendiliğinden söyler mi lütfen yardım edin:a015:

münibecim boy ve kilon ne kadar?dr bana da kilo vermemi söyledi. eğer sende de pko varsa zaten kilo vermek tedavinin baş şartı. bende kilo verdim vücut kitle indexim iyi ama bana hala kilo vermemi söylüyor. kilo vermeye devam yani. birde dr bi şeker hapı veriyo hem kilo vermeye yardımcı hem de yumurtlamayı desteklemeye yönelik. bundan sonra da drun verdiği yumurtlamayı sağlayıcı ilaçlar ve yumurta takipleri süreci başlıyo tamam mı canım?

bende catlatma ignesini ve asilamayi ayni zamanda denedim defalarca yinede tutmadi artik doktorum piskolojik diyor elimizden geleni deniyoruz artik allahim kendisi bilir ne zaman verirse umarim en kisa zamanda hepimize verir...amin

münibecim boy ve kilon ne kadar?dr bana da kilo vermemi söyledi. eğer sende de pko varsa zaten kilo vermek tedavinin baş şartı. bende kilo verdim vücut kitle indexim iyi ama bana hala kilo vermemi söylüyor. kilo vermeye devam yani. birde dr bi şeker hapı veriyo hem kilo vermeye yardımcı hem de yumurtlamayı desteklemeye yönelik. bundan sonra da drun verdiği yumurtlamayı sağlayıcı ilaçlar ve yumurta takipleri süreci başlıyo tamam mı canım?

cevap verdiğin için teşekkürler pembiş. boy 165 kilo şu anda 97 dediğin gibi dr um şeker habı verdi 1 aydır kullanıyorum ve 7 kilo verdim herkesin bahsettiği pko, yumurtlama takibi nedir nasıl yapılır bilgi verirmisin şimdiden teşekkürler ayrıca içimi rahattlattın en azından doğru yolda olduğumu gösterdin

münibecim biraz geç oldu ama ancak farkettim. kilo vermen güzel şöyle bi 70 e filan inmelisin. biraz gayret ve çabayla olabilir. bir de bu şeker hapını bende yeni kullanmaya başladım. herhalde etkisini düzenli kullanınca gösteriyor. pko denilen şeyin açılımı polikistik over sendromu. herkesde belirtileri farklı olabiliyor. mesela en belirgin özellikleri düzensiz adet görme, kıllanma, sivilce, çok kilo almak, gebe kalamama....vs düzensiz adet görüldüğünden ve de yumurtlamada düznsiz olduğundan dolayı normal kişilere göre yumurtlamanın olduğu 12-14-16.cı günler bizlerde değişkenlik gösteriyo ve bunun için de dr ilk önce yumurtlamayı uyarıcı ilaç veriyo bu süreçte adetten sonra gün aşırı dra gidilip yumurta takibi yapılıyor. eğer ilaç tedavisi baçşarılı olmazsa iğne tedavisine geçiliyor. sonra sırayla yine başarılı olunmazsa aşılama ve tüp bebek geliyo. tamam canım allah hepimize istediği zaman sağlıklı sıhhatli bebekler nasip eder inşallah...

Pembiş Canim Iğnleri Kendin Vurucaksin Göbeğine Adetinin 3.günü Basliyacak Ve Doktorun Yeter Dediği Zaman Kadar Devam Edeck.2 Gunde Bir Yumurta Kontrolu Yapmasi Gerekiyor.ortalama Adetinden Sonra 10-11.gun Son Yumurta Kontrolun Yapilacak Ve Eger Yumurtalkarin Gerekli Buyukluğe Ulaşmissa Catlatma Iğnesini Yapacak Ve Bu Iğneden 36 Saat Sonra Ilişkiye Gireceksin Ve Sonra Adet Gununu Bekliyceksin.

Pembiş Canim Iğnleri Kendin Vurucaksin Göbeğine Adetinin 3.günü Basliyacak Ve Doktorun Yeter Dediği Zaman Kadar Devam Edeck.2 Gunde Bir Yumurta Kontrolu Yapmasi Gerekiyor.ortalama Adetinden Sonra 10-11.gun Son Yumurta Kontrolun Yapilacak Ve Eger Yumurtalkarin Gerekli Buyukluğe Ulaşmissa Catlatma Iğnesini Yapacak Ve Bu Iğneden 36 Saat Sonra Ilişkiye Gireceksin Ve Sonra Adet Gununu Bekliyceksin.

ezgican çok teşekkür ederim. umarım herşey yolunda gider. iğneleri aldım artık adet olmayı bekliyorum. tez zamanda isteyen herkesin hamiş olması dileğiyle...yüce rabbim sen büyüksün....

selam kızlar benim adetim yeni bitti dr adet olunca gel çatlatma ignesi verecegim dedi inşallah hakkımda hayırlısı olur dua edin inşallahh

arkadaşlar soruma cevap veren hemen hamile kalır inşallah. biz yumurtanın gelişmesi için göbekten iğne kullandık, sonra çatlatma iğnesi yaptırdık.adet günüm 18.08.2009 ben dayanamayıp 1 hafta önce betahcg yaptırdım değer 21.66 çıktı dün artmışmı diye bidaha yaptırdım 12.11 çıktı bunun anlamınedir? + mı? - mi?(değerim düşmüş) doktorum hamilelik, betahcg değerin düştüğü için yok dedi. ben ilk ölçümde ilaçların etkisinden dolayı yüksek çıkmış olabilir diye düşündüm. ama sonra ilaçlar etkisini yitirince değer düşmüş olabilirmi? ama yinede 5 in üstünde. bu durum hamilelik var anlamına gelirmi? lütfen acil cevap verin sıkıntıdan patlıyacam.

arkadaşlar soruma cevap veren hemen hamile kalır inşallah. biz yumurtanın gelişmesi için göbekten iğne kullandık, sonra çatlatma iğnesi yaptırdık.adet günüm 18.08.2009 ben dayanamayıp 1 hafta önce betahcg yaptırdım değer 21.66 çıktı dün artmışmı diye bidaha yaptırdım 12.11 çıktı bunun anlamınedir? + mı? - mi?(değerim düşmüş) doktorum hamilelik, betahcg değerin düştüğü için yok dedi. ben ilk ölçümde ilaçların etkisinden dolayı yüksek çıkmış olabilir diye düşündüm. ama sonra ilaçlar etkisini yitirince değer düşmüş olabilirmi? ama yinede 5 in üstünde. bu durum hamilelik var anlamına gelirmi? lütfen acil cevap verin sıkıntıdan patlıyacam.

merhaba, erken yapılan tahlillerde ilaçların etsili ile bhcg değerleri yüksek çıkıyor..dr ne zaman yaptır dediyse o gün tekrar bhcg yaptır canım..sakin ol..stres yookka.s.

X