mide bulantıları nasıl geçer

geçmiş olsun. ibrahim saraçoğlu nun sitesinde okumustum
hamilelikte mide bulantısı için 1 tatlı kaşığı kekiği 2-3 yudum su ile çiğnemeden yutun diye yazıyordu. bi dene faydası olur sanırım.

bende 15. haftama giriyorum nerdeyse ama halen midem çok kötü bulanıyor.... ne yapacam bilemiyorum...

Valla ben 12.haftamdayım benim bulantılarım hala devam ediyor.Umarım seninki o kadar sürmez.Sabahlarım kabus oluyor , üstelik çalışıyorum.Yaşadığım sıkıntıyı anlatamam.Ama minik kuzumun kalp atışını duyduktan sonra daha bi katlanılır oldu bunlar :)

Kızlar,
7.haftama girdim ve bulantılarım başladı, iştahım çok iyiydi ama 3-4 gündür birşey yemek istemiyorum, yemekten bahsedilince bile tiksiniyorum, midem kalkıyor.Sadece yoğurt, tarhana çorbası ve meyve yiyebiliyorum.Ve bebeğim beslenemz diye endişeleniyorum. :KK43:

7+1 hamileyim geçen haftaya kadar bişeyim yoktu 1 haftadır ölüyorum baş dönmesi uyku vs.herşey bir yana sanki aynı anda milyonlarca yemek kokusunu ve daha birsürü kokuyu alıyorum maskeyle gezecem artık bu kokulara hassasiyeti nasıl yenicem
mide bulantısından sadece şeftali yiyebiliyorum tuzlu çubuk birde patates haşlaması çok iyi geliyo ama sonra yine başlıyor :KK43:(
üstelik çalışıyorum resmen hayatım bitti şu kokulara olan hassasiyetin bi çözümü yokmu arkadaşlar :KK43:(

Son düzenleme:
Benim 12 hafta bitti ama hala bulantılarım devam ediyor.hiçbirşey yiyemiyorum yediğim zaman daha kötü bulanıyor limon yiyorum bulantımı b irazalıyor ama bu seferde tansiyonum yerlerde geziyor.sanki hiç geçmeyecekmiş gibi bu bulantılar.Çaydan tiksinti geldi.Bir lokma birşey yiyemiyorum ekmeğin tadını unuttum işte arada çikolata falan yiyorum 1 ayda 8 kilo verdim.Ne zamana kadar devam edecek bilemiyorum.

imdatttt midem bulanıyoo herşey kokouyo canım bişey yemek istemiyo hep uyuyorum off yaaa napcam ben tam bi işkence daha 6 haftalık hamileyim sanki günle geçmiyoo:KK37:

Bende 5 haftalık hamileyim oluyordu ama bi haftadır daha da arttı sabah akşam gece farketmiyor buzdolabını bile açamıyorum eczaneden hap aldım ama hiçbir faydasını görmedim çok gıcık bi durum :KK43:

Arkadaslar ben 9 haftalık hamileyim.bu mide bulantısı ve kokular mahvediyor beni.bu aksam birşey keşfettim.birtane havuç yedim akşam üzeri bogazimdaki garip tat gitsin diye.iyiki yemisim.midem son dört haftadır hiç bukadar iyı olmamıştı.düşündüm bi me yedimde iyı geldi bana diye ve havuç olduğunu düşündum.ve şimdi araştırdım havuç mide yamasi,ülser ve refluye iyı geliyormuş.denemenizi tavsiye ederim.

Benim 5+3 de bulantılarım başladı. 11+3 deyim ve hala devam ediyor. İnşallah önümüzdeki 1-2 hafta içinde geçer hayırlısıyla...

Limonu sk azicik şeker atip iç cnm.çok az.yarim cay kasigi şeker

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Benim 5+3 de bulantılarım başladı. 11+3 deyim ve hala devam ediyor. İnşallah önümüzdeki 1-2 hafta içinde geçer hayırlısıyla...

sık sık bişeyler atıştırmanızı öneririm hafif tuzlu şeyler yada meyve gibi. Sürekli bişyler yedikçe mide boş kalmaz ve bulanmaz. Ben bu şekilde gebelikdeki yoğun bulantılarımı atlattım. Umarım çabuk geçer, sağlıklı doğumlar diliyorum

sık sık bişeyler atıştırmanızı öneririm hafif tuzlu şeyler yada meyve gibi. Sürekli bişyler yedikçe mide boş kalmaz ve bulanmaz. Ben bu şekilde gebelikdeki yoğun bulantılarımı atlattım. Umarım çabuk geçer, sağlıklı doğumlar diliyorum

Çok teşekkürler, elimden geldiği kadar kraker gibi tuzlu şeyler tüketmeye çalışıyorum. Ancak iş yerinde çok zor oluyor. Sürekli gelen gidenle uğraşmak zorundayım. Yine de çok teşekkür ederim tavsiyelerin için.

ben 6 haftalık hamileyim öncesinde bulantm hiç yoktu 6.haftaya girdim başladı bugün daha da kötüyüm.kokulara karşı inanılmaz hassasiyet var sebzelere karşı tiksinti geldi sadece et yemek istiyorum ama onu da biri yapsın istiyorum ...çubuk kraker lebllebi de işe yaramadı öneriniz var mı :KK43:

Metpamid verdi bana doktor ama işe yaramıyor işsem de içmesem de. Çalışanlara önerim rapor almaları çünkü toplutaşımada iyice azıyot benim bulantılar. İş yeri rahatsa bi şey diyemem ama ben öğretmenim sınıflar ayrı tuvaletler ayrı kokuyor bir haftadır evdeydim daha iyiyim. Yarın tekrar başlıcam sorun çıkmaz inş

Kizlar selam benim mı de bulantilarim ilk haftalarimda hic yoktu ama bi kac gundur surekli istifra ediyorum acaba bebek buydukcemi artiyor bu bulantilar anlayamadim

bende çilekli sakız çiğniyorum ya da naneli. biraz iyi geliyor. en azından her an kusacakmış gibi olmuyorum onları çiğneyince. tavsiye ederim size de. ve sabırlar diliyorum

Sabah kalkinca tuzlu cubuk kraker iyi geliyo bide ne mideyi ac birakcaz nede cok yicez ben oyle buldum caresini allah yardimcimiz olsun

X