Erkekler Neden Böyle

kxuxboxsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2008
54
0
arkadaşlar ben eşimle severek evlendim evliliğim sorunlu oldu ailem istememişti ilk başta herşey çok güzeldi şidi 5 aylık bi oğlum var eşim çok kıskanç herşeye karışıyo aklınıza gelen herşeye karışıyo bense alabildiğine özgur bazen alıp başimi gidesim geliyo neden boyle oluyorlar erkekler bilen varmi

arkadaşlar ben eşimle severek evlendim evliliğim sorunlu oldu ailem istememişti ilk başta herşey çok güzeldi şidi 5 aylık bi oğlum var eşim çok kıskanç herşeye karışıyo aklınıza gelen herşeye karışıyo bense alabildiğine özgur bazen alıp başimi gidesim geliyo neden boyle oluyorlar erkekler bilen varmi

Bu kadar zıt iki karakterin buluşması çok ilginç.:1shok:
Severek evlendiğinize göre neden bu konularda bir anlaşmaya varamadınız ki bugüne kadar?:sm_confused:
Yani bir orta yolu olmalı herşeyin. Ne alabildiğince özgürlük ne de aşırı kıskançlık doğru değil bana göre. Ama bu konuyu bizimle değil,eşinizle oturup konuşmalı tabii siz de kendinizi toplamalısınız bencefisfisfis

erkekler evlenmeden önceki dönemde farklı evlendikten sonra coook farklı davranıyolar yani neden oluyo bilmiyorum ne kadar tanıdım tanıstık desekte evlendikten sonra değişime ugruyolar bunun sebebinin bir cok anlamı var ben kendimden söylüyorum annesii..ben kayınvalidemle oturuyorumda..:KK43:

bu konuda hemen hemen herkes erkeklerin değiştiklerini söylüyor ve benim bile korkularım başladı artık mayısta evleniyorum ve burda öyle şeyler okuyorumkı etki altında kalmamk mümkün değil.Evet erkekler değişiyormuş bence bunun sebebi benim oldu duygusu kaplıyor kaybetme korkusu bitiyor bence ondan böyle yapıyorlar.Senin dediğine gelince annesı dıyorsun yani kayınvaliden erkekler evlenince dahada bir anneci oluyorlarmış,doğuştan böyle erkekler anneye düşkündür ve evlenince acaba biz gelinler el kızımı oluyoruz bir arkadaşımdan biliyorum nişanlıyeken ne anne vardı ne bişey vardı der ama şimdi annem diyor sureklı dıyor,acaba karısında annesinin düzenini bulamayınca annem diyorlar anlamış değilim sonuçta evlenene kadar annesinin düzenine alışmış oluyor erkek ve zorluk yasıyor olabilir.Zaten gelin kayınvalide çatışmaları neden çıkıyorki zaten erkek annem deikçe kadın kaynanaya düşman oluyor adeta,ama huzur bozan kaynanalarda az değil.Anne ve kadın arasında ince bir çizgi var bunu erkek ayarlamalı bence..ben tamamen cevreden gördüklerimi yazdım daha evlenmeden bu okuduklarımda gördüklerimden okadar acabalarım olduki.Allah herkese güzellikler nasip etsin...

Arkadaşlar erkeklerin değiştiği filan yok. Daha önce görmek istemediğimiz, gözlerimizi kapattığımız ya da onların sakladığı huylarını evlenince farkettiğimiz için öyle geliyor. Ama adam aslında aynı adam...

Çıkarken yada nişanlılık dönemindede bukadar kıskanç mıydı ? Eğer öyleyse bu şekilde kabullenmişsin, değiştiremezsin artık...
Eskiden kıskançlığı yoksa, ozaman belki de sorun senden kaynaklanıyordur. Yani eskiden kıskanç olmayan adam aniden niye kıskanç olsun ki ?

Eşinle konuş diyebilirim sadece... Orta yolu bulmaya çalışın...
Sevgiler...

aslında evlilik her iki tarafıda değiştiriyor..daha bir olgunlaşıyorsun,eşini eskisinden daha bi fazla kıskanıyor daha fazla sahipleniyorsun..evlilikte tekil özgürlük olmaz bu evliliğe aykırı bir durum..yani herşeyi iki kişilik düşünmek zorundasın..eşinizin kıskançlığı eminim yeni değildir ama evlilikle biraz daha artmıştır..bu durum eğer sizi sıkıyorsa eşinizle konuşmayı deneyin konuşarak halledilemeyen bir sorun değil..ama sizde öyle çekip gidicem demeyin artık o lüksünüz yok..bu dönem olur böyle şeyler hepimiz yaşadık..daha olumlu düşün lütfen.....

X