Menopoz Menopoz Skntlar

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
E

EU2

Ziyaretçi
:bbo:arkadaşlar menapoza girdim çok sinirli ve asabi oldum çevremdekileri çok kırıyorum doktor ferlutal verdi ama ilaç biteli bir hafta oldu hala adet görmedim benim gibi olanlar varsa lütfen bana yardım etsinler bu sıkıntılar nasıl geçecek

Annem de sizin gibi oldu. Doktora gitti aynı ilacı verdiler doktorun dediği gibi içti 10 gün sonra filan adet oluyodu ama son 2 aydır kendi akışına bıraktı şimdi adetleri biraz daha düzenli. O da bizleri çok kırıyo sebepsiz yere bağırıp çağırıyo çogu zaman onun bu hallerine alıştık diyebilirim ama uyku düzeni de bozuldu kar yagdıgı vakitler annem evde kısa kollu filan geziyodu ateş basıyomuş öle diyo.

ya canım ada cayını dene faydası çok diyorlar.............

Benim annemde menopozda.
Zaten kendisi depresyon hastası.Rahimde alındıgı için adet olma gibi bir şansı yok.O da bazen çok asabi oluyor.Şu kış günü ateş bastığı için evin içinde tişörtle dolaşıyor.Herhalde bütün bunlar çok normal :S

slm tütü64 bende menapoza girdigimde dedigin gibi sinirli asabi hatta kirici oldum biz esimle piskologa gittik oda bize bunun normal oldugunu ve bunu kabullenene kadar sürecegini söyledi ve dedigi gibi de oldu önce alisma sonra matem sonrada kabullenme bunlar dr dedikleri inanki kabullenince eski haline gelirsin takma kafana moralini hep iyi tutmaya calis daha kolay üstesinden gelirsin pozitif bak hayata

:bbo:arkadaşlar menapoza girdim çok sinirli ve asabi oldum çevremdekileri çok kırıyorum doktor ferlutal verdi ama ilaç biteli bir hafta oldu hala adet görmedim benim gibi olanlar varsa lütfen bana yardım etsinler bu sıkıntılar nasıl geçecek

malesef bende çok kırıcı ve sinirliyim herşey batıyo sanki bana.ayaklarım sanki altında ateş yanıyor gibi...off inş. çabuk atlatırız.üstelik daha 40 yaşındayım nasıl geçecek bilmem :KK43: senağlama

kızlar ateş basma oluyormu......elleriniz ve ayaklarınız yüzünüz yanıyormu......................

Arkadaslar,menopoz sikintilari icin cok etkili bitkisel bir yontem onerecegim sizlere,bircok internet sitesinde arastirdim ve buldum,hayit otu!ben eczanede damla olarak yaptirdim ve iciyorum,denenmistir,hicbir yan etkiside yok ustelik,kadin rahatsizliklarinda mucize bitki diye bahsediyorlar ve ostrojen hormonunu dengede tutmasiyla un salmis bir bitki,denemesi size kalmis,surekli olarak en az 3 ay kullanilacak,istenirse bir ay kadar ara verip yeniden baslanacak,bu sekilde donem donem birakilip baslanarak surekli kullanilabiliyormus,ben hala kullaniyorum.

geçmiş olsun arkadaşım...
25 yaşında promenopoza girmiş biri olarak kolay olmadığını söyleyebilirim...kırıcı,sinirli biri olman çok doğal.bunları zamanla yeneceğine inanıyorum.bitkisel kökenli bir ilaçla ben bir çok sptomu atlattım...isim vermem sakıncalıysa lütfen mod.arkadaş mesajımı editlesin...remoxin isimli amerikan menşeli bir ilaç kullanarak bir çok sıkıntımı yenmeyi başardım.ama bana doktor önermişti...siz de doktorunuza danışarak bu ilacı kullanın derim...
geçmiş olsun...

hormon ilaçları kullanıyormusunuz.......................

Okuduklarım beni gerçekten ürküttü diyebilirim.Ben de menopozdayım ama bu sıkıntıları çok şükür ki hiç yaşamıyorum.Ama benim hayatımda çay,sigara,kahve denen içeceklerin hiç birisi yok.Ben yalnızca ıhlamur içiyorum.Ateş basması falan olmuyor çok şükür.Allah herkese benim gibi menopoz nasip eder inşallah!...........

malesef bende çok kırıcı ve sinirliyim herşey batıyo sanki bana.ayaklarım sanki altında ateş yanıyor gibi...off inş. çabuk atlatırız.üstelik daha 40 yaşındayım nasıl geçecek bilmem :KK43: senağlama

Menopoz başladığında 42 yaşımdaydım doktor kontrolü ve ilaçlarla 49 yaşıma kadar
menepozu geciktirdim. İlacı bıraktığımda da hiç bir sıkıntı hisstmeden menepoz dönemim
geçti. Menopoz tedavisi konusunda doktorlar ikiye ayrılmış durumdalar. bir bölümü
Erken menepozda ilaçlarla geciktirmenin daha yararlı olduğunu-diğer bölümü de doğal akışına bırakılması gerektiğini savunuyor. Ben geciktirme yolunu seçmiştim.
Bütün kadınların bu dönemi sağlıklı bir şekilde geçirmesini dilerim.a.s

annem menapozda ve çok kötü bişe ya.hep sinirli bazen huyları degişiyo davranışları ve ateş basıyooooo biz donarken o yanıyo ve kapı pencere hep açıkkk
Doktor dediki üstüne gitmeyin altdan alın sakin davranın ciddi sonuçlar oluşturabilir.

canım arkadaşım.moralini hiç bozma.benimde adetlerim azalmaya başladı.bende erken menopoza gircem diye üzülüyorum.ama elden bir şey gelmiyor ne yazık ki.mümkün olduğunca rahat bırak kendini.sıkıntı yapma.hele stres çok fena.dahada etkiler.onun için hayatı akışına bırakacaksın.herşeyi kafana takmıcaksın.hadi arkadaşlar hayata gülümseyin biraz.hemen pes etmeyin.....sağlıcakla kalın..

bende 2 sene önce menepoza girdim, geciktirici ilaç vermişti doktor ama ben hiç bir faydasını görmedim, beni de ateş basıyor, çok sinirli oluyorum, ilaç hiç kullanmıyorum fakat çevremden duyduğuma göre bazı insanlarda yüksek tansiyon yapmış bende şimdilik böyle birşey yok ama ileride olurmu bilemiyorum...
bana aeteş basması için tavsiyeleriniz neler olabilir yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar..

Merhaba, bende 40 yaşındayım,yaklaşık 2 yıl önce erken menopoza girdim.Bir süre malum söktürücülerle idare ettimn ama ateş başmalarım ve uykusuzluğum artınca hormon kullanmaya başladım.6 ay kullanıp kestim.Bir çok yan etkisini gördüm göğsümde kitle yaptı,6 ayda 5 kilo almama sebep oldu.Dahada beteri içinde lupus hastalığı (bir çeşit romatizma) yapabilr yazıyormuş.Bende de başladı,kısa bir tedavi gördüm ve şimdi
iyiyim.Göğsüm için mart ayında doplere giricem.Bir daha hormon mu tövbe....:çok üzgünüm:

Merhaba ben de yeni üyeyim.Göğsünüzde nasıl bir kitle yaptı?Bende hormon kullanıyorum ve 40 yaşındayım.

Menepozda bitkisel tedaviler konusunda oldukça çok araştırma yapmışsınz sanırım... Yazmış olduğunuz bitkinin adını aldım. Çok teşekkür ederim. Başka bitkilerde varsa burda isimlerini bizlerle paylaşırmısınız. Şimdiden teşekkürler.

canım geçmil olsun öncelikle yaşını merat ettim doğrusu bende farlutal kullandım 2-3 ay ama yeterli değil daha etkili ilaçlar var bir kaç doktora git bence .:uhm:

kizlar varsa bitki adi verin bende yeni basliyor ve cok kotuyum ates basmalar terlemeler sonra usumeler ilac aldim ama korkuyorum icmeye

X