bebeğimin boynuna kordon dolanmıs

portakalçiçexgxi

cooookkkk sevecen
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
170
3
kızlar bebegim bugün tam 20 haftasını doldurdu iki gün önce doktora gittim kontrole ve boynuna kordon dolanmıs bebegimin bilgisi olan varmı yada aynı durumu yasayanlar ne olur yardım edin cok korkuyorum ben daha önce bebek kayıplarının cogunu bebek kordon dolanması yüzünden bebeklerin hayatını kaybetmesini duymustum bu durumu yasayanlar varsa ne olur yardım edin:a015::a015::a015:

merhaba canim bebeklerde kordon dolanmasi hamileleigin en erken donemi 16 ve 17 haftalarda bebegin bulundugu aminyon sivinin kapladigi hacmin bebeklerde daha cok hakret serbestligi tanidigi icin gorunebiliyor..bebekler kolayca hakret ettigi icin kordonun arasindan gecebildigi icin bebeklerde kordon dolanmasi oluyor..korkacak birsey yoktur cunku cok daha fazla dolanmis olsa doktorun bunu gorurdu..Bebegin ilerleyen donemlerde tekrar hakret etmesi ile tekrar kordon bogazindan geri cikabiliyor..
doktorun bir sey dedi mi

kalp atıslarına kalp odacıklarına herseyine baktı doktorum hersey normal dedi cok var dedi ama ben aglamıstım doktorumuz evham yaptırmadıgı için banamı söylemedi dedim ben bu yasıma kadar baska nedenlerden bebek ölümü duymamıstım tek duydugum kordon dolanmasıydı o yüzden cok korkuyorum

ben sormustum canımm

benım su ıcmemle alakası var mı doktorum hayır dedı

bazı bebeklerde oluyrmuşşş anneyle alakası yok dedıı

yok canım ben 33 haftadayım olmadıı

..ama hamılelıkte boyle sorunlar oluyor bende doktoruma sordum..

sen bır ayı bekleme bence baska ıcın rahat olsun dıye baska doktora gıtt....

yada kendı doktoruna gıt ....

belkı kordonun duzeldıgını gorursunn

canim anlattigim gibi simdi bebeginin hareket alani cok oldugu icin kordonun arasindan gectigi icin oluyor nasil gecti isede o sekilde tekrar donebiliyor kordondan kurtuluyor ilerleyen haftalarda tekrar doktorun kontorl edecektir..kac kere dolanmis bilmiyorum ama
5 kere dolanma ile bile normal dogum yapanlar var..uzulme
senin uzulmen bebegide cok etkiliyor..benim öyle oluyordu oynamiyordu kimildamiyordu..

inşallah allah sorunsuzca kucagına almayı saglıkla ömrünü yasatmayı nasip etsin kibelacım gidecegim zaten bende bekleme kavramı yok alıstım bu hamişlikte bastan beri sorunlu olmasına hiç yasayan yok heralde allahta yasatmasın

canım benım ılk uc ay cok sorunluydu sureklı doktordaydımm

sımdı 33 oldukk

ınsanlahh guzel hberlerını alırızz

dualarımm senınleeee

moralını yuksek tuut

canim anlattigim gibi simdi bebeginin hareket alani cok oldugu icin kordonun arasindan gectigi icin oluyor nasil gecti isede o sekilde tekrar donebiliyor kordondan kurtuluyor ilerleyen haftalarda tekrar doktorun kontorl edecektir..kac kere dolanmis bilmiyorum ama
5 kere dolanma ile bile normal dogum yapanlar var..uzulme
senin uzulmen bebegide cok etkiliyor..benim öyle oluyordu oynamiyordu kimildamiyordu..

sagolasınız cevaplarınız için yanımda oldugunuz için inşallah saglıklı sıhhatli kucagımada almakta nasip olur allah herkesin bebegine saglık sıhhat versina.s.

canım benımde bebegımın boynunda kordon dolanmıs hemde ıkı kezzz bende cok agladım ve halada oyle ama alıstımm sureklı hareketlerını kontrol et ve hareketlerını hıssetmedıgın an doktora gıt bence hıc cekınmeden benım yarım gun hareket etmese bıle hemen doktora gıdıyorum benım de 4 gunum kaldı doguma pazartesı sezeryan olucammm ama moralını yuksek tut canım sureklı dua et sana ALLAH TAN baska kımse yardımcı olamaz

canım benımde bebegımın boynunda kordon dolanmıs hemde ıkı kezzz bende cok agladım ve halada oyle ama alıstımm sureklı hareketlerını kontrol et ve hareketlerını hıssetmedıgın an doktora gıt bence hıc cekınmeden benım yarım gun hareket etmese bıle hemen doktora gıdıyorum benım de 4 gunum kaldı doguma pazartesı sezeryan olucammm ama moralını yuksek tut canım sureklı dua et sana ALLAH TAN baska kımse yardımcı olamaz

allah yardımcın olsun inan dua edecegim inşallah saglıklı bi şekilde buraya kadar gelmiş kucagına almayıda nasip eder rabbim hayırlı uzun ömürler versin zaten yeni oynamaya basladı zor anlıyorum hareketlerini benim için cok zor oluyo heran elim bagrımda saniye aklımdan cıkmıyo allah yardımcımız olsun seninki ne kadar zamandır kordonuyla durdu

ben ogrendıgımde 35 cı haftamıza yenı gırmıstık ozmandan berı benımde aklımdn cıkmıyo merak etme eger dunyada rızkı varsa yıyecegı ekmek varsa dogar saglıklı bı sekılde eger dunyada kısmetı yoksa senın yapacagın bısey yok ama bol bol dua et ALLAH tan baska sana kımse yardımcı olamaz

kızlar bebegim bugün tam 20 haftasını doldurdu iki gün önce doktora gittim kontrole ve boynuna kordon dolanmıs bebegimin bilgisi olan varmı yada aynı durumu yasayanlar ne olur yardım edin cok korkuyorum ben daha önce bebek kayıplarının cogunu bebek kordon dolanması yüzünden bebeklerin hayatını kaybetmesini duymustum bu durumu yasayanlar varsa ne olur yardım edin:a015::a015::a015:

Kordon dolanmasının doğuma hiçbir zararı yok.Ayrıca sezaryen müdahelesi de gerekmiyor.Ancak bazı durumlarda; örneğin, bebeğin kalp atışlarında tehlikeli düşüşlere neden olduğunda ya da doğumun gecikmesine yol açtığında sezaryen için bir neden teşkil edebiliyor.
Endişe edilenin aksine göbek kordonunun boynuna dolanması bebek ölümlerine nedenolmuyor. Aksine bebeğin doğmadan ölümüne neden olan durumlar arasında en alt sırada yer alıyor. Bu arada istatistiki bilgilerde “boyuna dokuz kez dolanmış kolona rağmen sağlıklı doğmuş bebek “ olayı bile var.

bir de şunu ekleyim; Allah-u teala öyle güzel yaratmış ki; kordon bebeğin boynunu bir ip gibi sıkmıyor, boğmuyor, yani hiç zarar vermiyor bebişe..

Canım ne zamadır görüşemiyoruz
bugun görüşelim olurmu oğluşum çok mu yaramaz ne
kordon dolandı demek korkma bir tanem düzenli olarak dr.gitmeyi
ihmet etme olurmu seni belkiyor olucam ŞenizŞeniz

gonlunu rahatlatmak kesin bilgi almak ıçın tekrar dr unu ara yada goruşmeye gıt cnm bence. benımde en cok korktugum şey kordon dolanması allahtan bugune kadar böyle bır durumla karşılaşmadık
Allah saglık sıhhat versın ıkınızede

X