Çamaşır makinesinde çamaşır bekletme..

Jblal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2008
86
2
çamaşır makinesinde bekletme yapıyormusunuz.mesela beyazları çamaşır suyunda elde bekletmek yerine makinede kapatıp bekletildigini duydum.uygulayan varmı. çamaşırlarda bekletince yıpranma oluyormu.memnun kaldınızmı?

ben arada bir bekletiyorum ve bu zamana kadar bi yipranma görmedim zaten günlerce falan bekletmiyorum ki sadece 1-2 saat bekletiyorum. sirf beyazlari atiyorsam makinaya cok azda camasirsuyu ekliyorum. bi diger yöntemimde camasirlar azsa veya tüllerde 2-3 tane tenis topu atiyorum icine. toplar sert oldugundan makina döndükce camasirlar / tüller citileme islemi goruyor kirleri daha kolay gidiyor :)

sibi harikasın tenis topu olayı çok mantıklı. bende deniycem.:dance:

evet bende beyazları atınca ön yıkama yaptıktan sonra ve deterjanı aldıktan sonra 1-2 saat makinayı kapatıp bekleyip öyle yıkatıyorum ancak ÇOK BEKLETME YAPARSANIZ KİRİ İÇİNE ÇEKER bu duruma dikkat yerimseniben

bekletme çamaşırı yıpratmaz. hatta yeni çıkan modellerde SUYA BASMA özelliği var kızımınki öyleyerimseniben

DETERJANLA ÇAMAŞIR SUYU KULLANMAYIN DETERJANIN özelliğini bozar. aslında teninize direkt temas eden hiç bir yerde çamaşır suyu kullanmayın derim. ama illaki kullanırım derseniz önce kullanın sonra bir kaç kez durulama yaptırıp sonra ana yıkamaya geçin.:kahve:

Bekletmiyorum makinada. Kosla ya da çamaşır suyu da kullanmıyorum.
Çünkü çamaşırlar çamaşır suyu kokuyor sonra. Buda beni rahatsız ediyor.
Ben sadece bir kere deterjanla yıkatıp ek durulama yaptırıyorum.

kızımın beyazlarını bekletiyorum , hatta 90 derecede deterjanla yıkıyorum , belli bir yerde kapatıyorum , sabaha kadar duruyor , sonra diğer çamaşırlarını da atıp hacı şakir sabun tozuyla ilave durulama yaptırarak yıkıyorum , lekeden eser yok . kosla falan palavra bence , hiç işe yaradığını görmedim maalesef . yıpranma konusu aslında önemli değil benim için , zaten çocuk hızla büyüyor, sürekli yenisini almam lazım , temz olsun yeter . ama çok güzel ve yumuşak oluyor , tavsiye ederim ...

Ben de; beyazları ön yıkamalı 60-70 derecede yıkıyorum, makina ilk suyunu alırken deterjanla beraber 1 çay bardağı kadar Ace'nin el ve matik çamaşır suyundan ilave ediyorum , yarım saat kadar sıcak su ile beraber bekletiyorum, daha sonra normal yıkama devam ediyor, tertemiz oluyor, yıpranma gibi bir şey de söz konusu değil, hijyen için çamaşır suyunu tavsiye ederim..........

Ben bekletmem, çalışırken durdurmak makinanın beynini karıştırıyor. Bi güzel 60 da yıkarım, omo beyaz da zaten pırıl pırıl yapar. Çamaşırımızı hergün değiştirdiğimzi için ööle çok kirli olmaz zaten.
Ayda bir de 90 yıkarım kaynatmış gibi oluyor.

ben arada bir bekletiyorum ve bu zamana kadar bi yipranma görmedim zaten günlerce falan bekletmiyorum ki sadece 1-2 saat bekletiyorum. sirf beyazlari atiyorsam makinaya cok azda camasirsuyu ekliyorum. bi diger yöntemimde camasirlar azsa veya tüllerde 2-3 tane tenis topu atiyorum icine. toplar sert oldugundan makina döndükce camasirlar / tüller citileme islemi goruyor kirleri daha kolay gidiyor :)

sibi tenis topunun rengi yeşil makinaya atınca renk falan salmıyomu camasırlarımızı boyamasın?

sibi tenis topunun rengi yeşil makinaya atınca renk falan salmıyomu camasırlarımızı boyamasın?

camasirlarda iki kez uyguladim bir sey olmadi bende isterseniz önce sirf atletleri veya herhangi beyaz bir seyle yikayin deneyin. tüllerde cogu kez top atarak yikarim bu zamana kadar hic bir sey olmadi onda da. bu yontemi bilmeden once makinaya attigimda tullerin dikis kisimlarinda hafif kir kaliyordu ama simdi top sayesinde karbeyaz cikiyorlar. kesin emin olmak icin dedigim gibi bi kac parca beyaz camasirinizda deneyin isterseniz.

olur mu masa tenisi topu o suya bile gömülmez

arkadaş sert olduğu için bir çeşit tokaç vazifesi gördüğü için tavsiye etmiş.lülülülülülü

normal bilindik yesil yumruk buyuklugundeki tenis topundan bahsediyorum arkadaslar. ben tavsiyemi yazdim denemek isteyen buyursun denesin.

eski çamaşır makinaları yıkanırken suyu gösteriyor ama yeni makinalarda hiç su görünmüyor, kuru temizleme gibi sanki. benim makinamda öyle. yeni makinalardada suyu aldıktan sonra kapatınca eski makinalardaki gibi suda bekletme yapılmış oluyormu?

eski çamaşır makinaları yıkanırken suyu gösteriyor ama yeni makinalarda hiç su görünmüyor, kuru temizleme gibi sanki. benim makinamda öyle. yeni makinalardada suyu aldıktan sonra kapatınca eski makinalardaki gibi suda bekletme yapılmış oluyormu?

bende makinemi ilk aldığımda acaba makinem bozuk mu diye düşünmüştüm, makinenin önünde hiç su birikmiyodu, ama çamaşırlar güzel çıkıyo, o yüzden problem yok herhalde düşündüm, ama bizim bu makinelerde suda bekletme falan olabileceğini sanmıyorum, içinde hiç su kalmıyo ki durduğumda. ayrıca köpük bile olmuyo, ne iş anlamadım.
kızlar bu tenis topunu çocukların tüylü oyuncaklarını yıkarken makineye atarsanız tüyleri birbirine yapışmıyomuş, öyle duymuştum. hani kirlendiğinde yıkarız ve o eski yumuşacık halinden eser kalmaz ya, onu engellemek için böyle bir yöntem varmış, ama tenis topum olmadığı için ben hiç denemedim.

tenis topu önceden pahalıydı şimdi çin malı olanlar çıktı milyoncularda bile var. yalnız birkaç tane atmayın makinanın kasnağını salladığı için dengesi bozulabilir.

kullanmadan önce eski bir diş fırçasıyla deterjanla iyice yikayın olaki rengi solup çamaşırları boyamasın.

çok ilginç denemek lazım tenis topu falan kızlar baya ilerleme olmuş temizlikte

X