Gebelikte Ikili Test Sonucu çok Acillll

E

EU3

Ziyaretçi
Kızlar merhaba ben 13 haftalık hamileyim 12 haftada yaptırdığım ikili testimde beta hcg değerimin yüksek çıktığı dikkat çekmiştir diyor test sonucumda doktorum sorun yaratmaz diyor ama ben çok tedirginim böyle birşeyle karşılaşan varmı aranızda

evet canım ben varım..
kaç çıkmış risklerin biliyo musun?

bate hcg değerim 133.37 ng/ml mom:3.11
nt: 1.30 mm 0,91
PAPP-A 2620.32 mU/L 1,04

Canim Riskim Düşük Sadece Beta Hcg Değerim Yüksek çiktiği Yaziyo Testte Doktorum önemli Olmadiğini Söyledi Ama Ben Halen Daha çok Tedirginim

evet hayatım anladım benimde beta hcg hormonun yüksek çıktığı için trizomi 21 riskim 1/76 çıktı ikilide..
eğer senin bu riskin 1/200'ün üzerindeyse yani 1/300 yada 1/10000 gibi sorun yok demektir.
ama 1/200 ün altındaysa o zaman riskli gruba giriliyo ve drlar amniyosentez öneriyolar(bebişin sıvısından su alınması)
mesela ben yarın amniyosentez olacağım.
3lü testimde bir sorun olmamasına rağmen benim gittiğim drlar ikili testin duyarlılığın daha yüksek olduğunu söyledilerr.

Kizlar Be Akşam Gösterizem Sonuçlarimi Doktoruma Ama Siz Bu Işi Biliyosunuz Galiba Anlamadim Ben, Benim Rislerimi Değerlendirir Misiniz

Hcgb 30.47 Mom 0.60
Papp-a 2903.86 Mom 1.69
Nt 1.51mm Mom 1.30

ama canım bu değerlerin altında risk oranları yazar.
1/... gibi
yok mu öyle değerler???

tosba canım benim testimde şöyle yazıyor

DOWN SENDROMU EDWARDS SENDROMU
Age risk:KK1:1400 Age risk:KK1:14000
Downs risk: 1:3100 Edwards risk:KK1:100000

tosba canım benim testimde şöyle yazıyor

DOWN SENDROMU EDWARDS SENDROMU
Age risk:KK1:1400 Age risk:KK1:14000
Downs risk: 1:3100 Edwards risk:KK1:100000

tamam canım işte senin sonuçların riskli sınırın üzerinde.
1/3100 down riski demek senin yaşında senin değerlerinde 3100 tane anne adayının sadece 1'inde sorun var demek.

bu riskler senin kan değerin, yaşın, bebeğin ense pilisi baz alınarak ortalamasının bulunmasıyla yapılıyor.
dr'un daha ayrıntılı bilgi verir canım sana...

Son düzenleme:
bu test sonuçları riskli grupta deil.
zaten dr'unda sonuçların iyi olduğunu söylemiş..
içini ferah tut..

teşekkür ederim canım İnşallah sendede sorun çıkmaz

sevda çiçeğim tosbaa ve ben bu konuda gerçekten doktorlara taş çıkartır olduk. ikimizinde sonuçları yüksek riskli çıktı... ben bisürü araştırma yaptım, valla epey bi bilgi sahibide oldum bu konuda... senin değerlerin gayet normal... sen sakın sorun çıkıcak diye düşünme...

sevda çiçeğim tosbaa ve ben bu konuda gerçekten doktorlara taş çıkartır olduk. ikimizinde sonuçları yüksek riskli çıktı... ben bisürü araştırma yaptım, valla epey bi bilgi sahibide oldum bu konuda... senin değerlerin gayet normal... sen sakın sorun çıkıcak diye düşünme...

valla sorma şekercim yaaa.
okumadığım yazı kalmadaı bı konu ile ilgili:))
04.08.2008 doğum tarihi..
seninki çiçekli mi olcak benim takvimde:))
ayy çok sevindimm.

kızlar bende anlamaya çalışıyorum benim yakın arkadaşımın 2li testi 1/50 çıkmıştı ne olduğunu anlamaya çalışmıştım sizden tecrübe edeyim istedim

istersen öyle olur ama istersende su herkesde olanlardan yaparım :) hanküsünü istersün :KK70::KK70:

böyle çiçekli isterim zor olmıcaksa:))
ama sana hangisi kolay olursa onu yap:))

kızlar bende anlamaya çalışıyorum benim yakın arkadaşımın 2li testi 1/50 çıkmıştı ne olduğunu anlamaya çalışmıştım sizden tecrübe edeyim istedim

canım şöyle bir genelleme var 1/200'un altındakiler riskli grup.
ne demiş doktoru arkadaşının?

X